SK CZ EN

DZ DRAŽICE + NIBE

http://www.dzd.cz

Společnost DZ Dražice, člen skupiny NIBE, je největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Své výrobky s jedinečným systémem topných keramických těles vyváží do 40 zemí celého světa. V Česku má více než 50% podíl na trhu. Historie společnosti se píše již od roku 1900. Ohřívače vody pod značkou DZ Dražice začala vyrábět v roce 1956. V roce 2006 se stala součástí švédské společnosti NIBE Industrier AB, která má tři divize. Jednou z nich je NIBE Climate Solutions, která dodává výrobky pro vytápění, ohřev vody a ventilaci pro domácnosti i průmyslové objekty. Do této divize spadají tepelná čerpadla a rekuperační jednotky NIBE, jejichž výhradním dodavatelem pro Českou republiku a Slovensko je společnost DZ Dražice.
Základní činností společnosti DZ Dražice je výroba a prodej ohřívačů vody a akumulačních nádrží. Jedná se o modely elektrické, kombinované a nepřímotopné v provedení svislém, vodorovném a stacionárním. Vyrábějí se v objemech od 5 l do 2000 l. Dále pak vyrábí nepřímotopné stacionární zásobníky vody o objemech od 100 l do 1000 l nebo vnitřní systémové jednotky k tepelnÿm čerpadlům. Neméně důležitým předmětem činnosti je i výroba zásobníků vody s nepřímým ohřevem pro výrobce plynových kotlů. DZ Dražice vlastní výrobní závod s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou a je držitelem ocenění AAA Platinum společnosti Bisnode, které je prestižním nezávislým ratingem s více než 112letou tradicí. Tento certifikát potvrzuje, že se řadí mezi nejdůvěryhodnější firmy v České republice, protože již tři roky splňuje nejpřísnější kritéria hodnocení ekonomických subjektů podle statistického prediktivního modelu Bisnode.

www.dzd-fv.cz

www.nibe.cz

www.klima-drazice.cz

Tlačové správy

Publikované dňa: 10. 2. 2022 11:55 DZ DRAŽICE + NIBE

Více než 50 tisíc českých domácností si vloni pořídilo obnovitelný zdroj energie. Z analýzy Komory obnovitelných zdrojů energie dále vyplývá, že téměř polovinu instalací (24 tisíc) tvořila tepelná čerpadla. Nyní je tak využívá již přes 130 tisíc domácností. Rostoucí zájem o energeticky úsporné způsoby vytápění ovlivňují tři faktory: rostoucí ceny elektrické energie a plynu, možnost čerpání státních dotací a v neposlední řadě také snaha o větší ochranu životního prostředí. Velký vliv má rovněž blížící se zákaz vytápění pomocí kotlů na pevná paliva 1. a 2. třídy. Všechny tyto trendy zaznamenává i divize NIBE Energy Systems CZ, která v minulém roce prodala 3 800 kusů tepelných čerpadel NIBE: aktuálně je jich v České republice nainstalováno více než 25 tisíc.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 3. 1. 2022 12:58 DZ DRAŽICE + NIBE

Žijeme v době všeobecného růstu cen, o čemž svědčí pohled na změny ve standardním spotřebním koši české domácnosti. Zdražují téměř všechny základní životní potřeby: od bydlení přes energie až po potraviny. Nemíváte občas pocit, že se ceny zcela utrhly ze řetězu a statistiky předkládaná míra inflace je ve skutečnosti mnohem vyšší? Nevyhazujete potraviny, nepřetápíte, pořídili jste si úspornější ledničku, ale stále vám to nepřijde dostatečné? Pak se zkuste zamyslet nad tím, jak byste mohli omezit plýtvání vodou a energií. DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody, přináší několik tipů, jak na to.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 8. 11. 2021 11:57 DZ DRAŽICE + NIBE

Hustá doprava a nekvalitní spalování uhlí nebo odpadu mívá za následek velmi špatné rozptylové podmínky v řadě českých měst a obcí. Municipality i soukromé subjekty proto hledají řešení založená na širším využití obnovitelných zdrojů energií, která by pomohla tento nepříznivý stav zvrátit. V místní části Hradce Králové – Svobodných Dvorech – tak nedávno vyrostl rezidenční areál Nová Pálenecká s 30 rodinnými domy, které jsou vytápěny environmentálně šetrnými tepelnými čerpadly NIBE F2040-6 doplněnými o vnitřní systémovou jednotku VVM 320. Tento udržitelný systém napojený na podlahové topení zajišťuje nejen energeticky úsporné vytápění, ale také ohřev vody, případně chlazení domácnosti.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 21. 9. 2021 15:38 DZ DRAŽICE + NIBE

Společnost DZ Dražice (člen skupiny NIBE) zaujímá na českém trhu pozici největšího výrobce ohřívačů vody a výhradního dodavatele švédských tepelných čerpadel NIBE do České republiky a na Slovensko. Ve své firemní strategii klade silný důraz na vývoj ekologických řešení, která přispívají k ochraně životního prostředí a rozvoji udržitelné výstavby. Nezapomíná ale ani na další principy, které definují tzv. cirkulární ekonomiku, a na trendy tzv. chytré domácnosti. Tím vším jsou inspirované nejen její stávající výrobky (např. inteligentní ohřívač vody OKHE Smart a ohřívače vody TO 10.1/E a PTO), ale také nové produkty pro nadcházející sezónu: patří k nim chytré příslušenství řady NIBE „S“ a revoluční fotovoltaický ohřívač vody Slunečnice. Právě tyto unikátní novinky uvádí DZ Dražice na trh při příležitosti právě probíhajícího mezinárodního veletrhu FOR Arch v Praze.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 13. 9. 2021 11:19 DZ DRAŽICE + NIBE

Ministerstvo životního prostředí připravilo ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR pokračování dotačního programu na energeticky úsporné renovace a stavby rodinných a bytových domů - Nová zelená úsporám. Tato etapa , která bude spuštěna letos v říjnu, s sebou přinese několik zásadních změn: rozšíření podpory na bytové domy po celé České republice a trvale obývané rekreační objekty, sloučení s programem Dešťovka a ještě užší propojení s tzv. kotlíkovými dotacemi na výměnu neekologických kotlů na pevná paliva. Nejvyšší finanční prostředky (z celkového balíčku v minimální výši 39 mld. Kč na celý dotační program), navýšené o speciální bonusy, pak bude možné čerpat na různé kombinace opatření, k nimž patří například výměna neekologického zdroje tepla za tepelné čerpadlo, zateplení budovy nebo instalace fotovoltaické elektrárny či systému nuceného větrání s rekuperací tepla. Dotace však budou vyhrazeny i na zajištění úsporného ohřevu vody pomocí solárního termického a fotovoltaického systému či na projektovou přípravu, energetické hodnocení a odborný technický dozor.

Zobraziť celú správu

Prílohy
DZ DRAŽICE + NIBE

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.