SK CZ EN

PSN

https://www.psn.cz

Na českém trhu s nemovitostmi působí PSN již od roku 1991 (původně jako Pražská správa nemovitostí, od roku 2019 už jen pod názvem PSN). Firma se od svého vzniku věnovala zejména rekonstrukcím činžovních domů. Ty má ve svém portfoliu i nadále, prošla však velkým rozvojem a v současnosti se již věnuje i nové výstavbě velkých rezidenčních a polyfunkčních projektů. Pracuje například na konverzi továrního areálu Koh-i-noor v pražských Vršovicích, na přeměně areálu Innogy v Brně nebo připravuje výstavbu polyfunkční budovy na místě bývalého Transgasu v centru Prahy na Vinohradech, na které bude spolupracovat se společností Penta Real Estate. Aktuálně realizuje např. Vanguard Prague – revitalizaci původní továrny na 150 unikátních loftů, novostavbu Ahoj Vanguard v jejím sousedství s 94 byty, BackYard Dejvice – rekonstrukci historického činžovního domu v Praze 6 či Bydlení Na Výšinách – rekonstrukci secesního domu na Letné.

PSN také dlouhodobě vytváří vlastní portfolio nemovitostí v Praze, Pardubicích, Hradci Králové a Brně, a to pro nájemní bydlení i za účelem pronájmu kanceláří a komerčních prostor. Nejvýznamnějšími jsou ikonický Tančící dům, Dům Módy na Václavském náměstí nebo první český mrakodrap City Empiria na pražské Pankráci.

Společnost PSN je českou rodinnou firmou, která byla již čtyřikrát oceněna v programu Best Managed Companies. Tento program staví na osvědčené globální metodice společnosti Deloitte a patří mezi nejvýznamnější podnikatelská ocenění svého druhu.

Tlačové správy

Publikované dňa: 7. 2. 2024 13:30 PSN

Společnost PSN v roce 2023 uzavřela 23 kupních smluv v celkové hodnotě přes 1,3 mld. Kč, přičemž největší část tvořilo 15 činžovních domů. Většina z nich se nachází v atraktivních pražských čtvrtích Vinohrady, Nusle, Břevnov, Smíchov, Podolí, Krč a Žižkov, ale firma nakoupila i objekty v Brně a Pardubicích. Dohromady se jedná o 425 bytů s užitnou plochou kolem 20 000 m2. Koupené budovy PSN citlivě rekonstruuje a následně jednotky prodá nebo pronajímá. Při renovaci v nich buduje moderní bydlení odpovídající dnešním potřebám a trendům. V letošním roce chce společnost za nové akvizice opět utratit více než 1 mld. Kč.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 14. 12. 2023 11:00 PSN

V Praze 4 staví developerská společnost PSN nový projekt Rezidence Maroldka. Ten nabídne 38 jednotek a 4 retailové prostory. Jeho součástí se stane také společná střešní terasa nebo nabíjecí stanice pro elektromobily. Developer nyní zahájil výstavbu projektu, ke kolaudaci by pak mělo dojít koncem roku 2025.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 6. 12. 2023 11:00 PSN

Společnost PSN v lednu 2024 zahájí citlivou rekonstrukci budovy Grand v centru Pardubic, která byla postavena na přelomu 20. a 30. let minulého století podle návrhu uznávaného českého architekta Josefa Gočára. Ke 31. 12. 2023 se památkově chráněný palác na necelé dva roky uzavře a během této doby budou fungovat jen restaurace Potrefená husa, Lékárna Grand a také obchod Terranova ve vedlejším objektu. Nový ambiciózní návrh od zkušených architektů z ateliéru OVA navrátí budově lesk a šarm první republiky a zároveň umožní vytvořit moderní obchodní centrum s působivou atmosférou, kde se prolne historie se současností. Vznikne zde přes 4 000 metrů čtverečních prodejních ploch, velký food hall s moderním designem, coworkingová zóna a několik teras. Plánovaná výše investice do renovace činí cca 300 mil. Kč. Do provozu by mělo být nákupní centrum znovu uvedeno na podzim roku 2025. Řada nájemců, jako např. CineStar, Billa, drogerie dm či Potrefená husa, se do zcela nového Grandu vrátí v novém konceptu. Firma PSN v těsné blízkosti komplexu již odstartovala výstavbu nového parkovacího domu s celkem 269 stáními, z nichž část bude sloužit i pro návštěvníky obchodního centra. Generálním dodavatelem obou projektů jsou regionální stavební firmy ze skupiny holdingu Enteria. Výstavbu parkovacího domu zajišťuje stavební firma Marhold, rekonstrukci Grandu sdružení firem Marhold a Chládek a Tintěra, Pardubice.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 28. 11. 2023 13:30 PSN

Projekt Vanguard pomalu spěje ke svému dokončení, k němuž má dojít začátkem příštího roku. Společnost PSN nachystala v minulosti ve spolupráci s předními českými designéry Ivankou Kowalski, studiem OOOOX či SKULL studio několik vzorových loftů a nyní přidává poslední. Ten navrhla renomovaná architektka Michaela Záhorovská. Loft Family ukazuje, jak lze v surovém industriálním prostoru vytvořit útulný domov pro rodinu s dětmi.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 7. 9. 2023 11:00 PSN

V ulici Československého exilu odstartovala společnost PSN nový projekt Ahoj Vanguard v těsném sousedství bývalé továrny Microna, kterou právě mění na stylové industriální bydlení Vanguard Prague se 150 lofty. Pojit je bude nejen podzemní tunel, ale také společné zázemí se spa a wellness zónou s bazénem. Novostavbu Ahoj Vanguard s 94 byty charakterizuje hravost barev a velké množství zeleně. Popínavé rostliny například pokryjí dolní část budovy vymezenou pro parkovací stání. Součástí projektu se stane i místo pro dětskou skupinu. Výstavba Ahoj Vanguard intenzivně běží a již nyní se těší velkému zájmu. Společnost v rámci předprodejů prodala více než 80 % jednotek. Kolaudace je plánována na konec roku 2024.

Zobraziť celú správu

Prílohy
PSN

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.