SK CZ EN

OBERMEYER HELIKA

http://www.obermeyer.cz

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s. patří k největším projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti projektování, konstrukcí pozemních a dopravních staveb, projektového managementu a odborného technického poradenství. Disponuje jedním z největších týmů statiků v ČR včetně specialistů na mostní konstrukce. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží zdravotnické stavby, obchodní centra, rezidenční komplexy, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990−1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.

Tlačové správy

Publikované dňa: 30. 11. 2023 14:14 OBERMEYER HELIKA

Projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika zaznamenala další úspěch na poli zdravotnických staveb. Nový Pavilon péče o rodinu Nemocnice Pelhřimov, který tato kancelář navrhla a projektovala, zvítězil v soutěži Stavba roku 2023. Porotci soutěže, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, ocenili profesionalitu tvůrců, prostorové řešení návrhu, preciznost vlastního stavebně technického provedení stavby i snahu o výtvarný účinek orientačního systému novostavby.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 25. 10. 2023 8:52 OBERMEYER HELIKA

Projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika navazuje na své dřívější úspěšné působení v Nemocnici Pelhřimov. V současnosti se významně podílí na vybudování přístavby, v níž bude umístěno nové pracoviště pro jednotku magnetické rezonance. Aktuálně probíhá realizace stavby, její dokončení je plánováno na začátek roku 2024. Projekt přístavby magnetické rezonance financuje Kraj Vysočina, a to částkou ve výši 24,3 milionu Kč bez DPH.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 19. 7. 2023 14:20 OBERMEYER HELIKA

Nemocnice Pelhřimov letos významně rozšiřuje kapacity svých zdravotnických služeb, a to díky nově vybudovanému pavilonu. Tento významný projekt, který financoval Kraj Vysočina jako objednavatel a hlavní investor, vyžadoval investici ve výši 592 milionů Kč bez DPH. Za architekturou, projekčními pracemi, statickými a technologickými řešeními TZB stojí renomovaná projekční a stavebně-poradenská společnost Obermeyer Helika a.s. Podařilo se jí v daném termínu splnit náročný úkol – navrhnout a realizovat nový nemocniční pavilon v pasivním standardu, při dosažení maximální energetické soběstačnosti budovy a splnění všech nároků na moderní zdravotnickou budovu.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 27. 6. 2023 13:50 OBERMEYER HELIKA

Obermeyer Helika a.s. může konstatovat, že založení brněnské kanceláře bylo správné rozhodnutí. Za dobu svého dvouletého působení na poli projekčně-poradenských kanceláří se brněnský ateliér rozrostl ze dvou zakládajících na současných dvanáct projektantů a architektů. Navíc se může pochlubit dokončením několika významných projektů v oblasti zdravotnictví. Díky úspěšným aktivitám na poli zdravotnických staveb se ateliér letos transformoval na samostatnou divizi, která bude moci lépe reagovat na potřeby klientů a zároveň může úzce spolupracovat jak s pražskou, tak s bratislavskou kanceláří.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 27. 4. 2023 10:07 OBERMEYER HELIKA

Projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA a.s. je generálním projektantem projektu přístavby SVAŘOVNY K1K v Kvasinách. Objednavatelem projektu je Škoda Auto a.s., Mladá Boleslav. Výstavba byla zahájena v září 2021 a dokončena v březnu 2023. Hala byla uvedena do provozu 1. dubna 2023.

Zobraziť celú správu

Prílohy
OBERMEYER HELIKA

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.