SK CZ EN

YIT

http://www.yit.cz

Společnost YIT (výslovnost: vaj aj tý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny finské YIT sahají až do roku 1912, vloni tak oslavila již 110 let fungování. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila 24 projektů (včetně jednotlivých etap větších celků, které samy o sobě de facto představují středně velké bytové projekty). Ve výstavbě je nyní 5 projektů: Vesi Hostivař, Happi Milánská, Rivi Bachova, přelomový projekt Suomi Hloubětín s 11 etapami bytových domů a sousední polyfunkční projekt Lappi Hloubětín s téměř 290 byty a komerčními prostory. Na ploše původního více než 10hektarového brownfieldu v Hloubětíně tak vzniká nová čtvrť s bydlením, obchodními prostory a školkou, kde najde domov zhruba 3 500 obyvatel. Další projekty má developer v přípravě.

YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol", kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.

Skupina YIT je největší stavební a developerskou firmou ve Finsku a řadí se na přední příčky v celé severní Evropě. Při všech svých stavbách dbá na trvalou udržitelnost a respekt k životnímu prostředí. Realizuje bytové i komerční nemovitosti a soustředí se zejména na projekty rozvoje velkých městských urbanistických celků. Její obrat v roce 2022 dosáhl téměř 2,4 mld. eur. Skupina aktuálně působí v 9 zemích: Finsku, Švédsku, Norsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku. Pracuje pro ni přes 5 000 lidí. Akcie společnosti YIT jsou kotovány na burze v Helsinkách.

 

Tlačové správy

Publikované dňa: 10. 11. 2023 10:30 YIT

Developerská společnost YIT v letošním roce dosáhla významného milníku. V České republice působí od roku 2008, tedy již 15 let. Za tu dobu postavila 29 projektů (vč. jednotlivých etap o velikosti středních bytových projektů) s celkem 2 678 dokončenými byty. Nyní dovedla ke kolaudaci první dvě budovy Kemi a Ranua v polyfunkčním projektu Lappi Hloubětín v Praze 9 a rezidenční areál Vesi Hostivař v Praze 15, kde dohromady vzniklo 417 jednotek. Z etap Kemi (98) a Ranua (111) ke koupi aktuálně zbývá posledních pár bytů. První obyvatelé se budou moci stěhovat začátkem příštího roku. V projektu Vesi Hostivař (208) je momentálně možné vybírat z pestré škály jednotek apartmánového typu, které budou připraveny k nastěhování v prvním čtvrtletí 2024.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 20. 7. 2023 9:00 YIT

Nad věžovým domem Tornio v areálu Lappi Hloubětín od developerské společnosti YIT zavlála glajcha. V pořadí třetí etapa zahrne 79 bytů o dispozicích od 1+kk až po 5+kk a její součástí se stanou také dva komerční prostory. Kolaudace je plánovaná na 1. čtvrtletí roku 2024 a noví obyvatelé se mohou stěhovat v létě téhož roku. Dohromady vyroste v polyfunkčním projektu v pražském Hloubětíně téměř 290 jednotek a řada komerčních ploch.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 29. 5. 2023 10:30 YIT

Společnost YIT dovedla do fáze hrubé stavby bytový dům Happi Milánská v Praze 15, kde vzniká 72 jednotek a tři komerční prostory. Součástí projektu bude i zeleň v klidném vnitrobloku. Při výstavbě developer ve větší míře využívá prefabrikaci, která dlouhodobě patří k jeho prioritám. Kromě modulárních koupelen používá rovněž prefabrikované konstrukční prvky. Kolaudace projektu je plánovaná na jaro roku 2024.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 11. 5. 2023 11:00 YIT

Výstavba ze dřeva s ohledem na šetrnost ke klimatu v současné době získává v mnoha evropských státech vysokou prioritu. Stále více zemí, regionů, měst a obcí usiluje o zvýšení využívání dřeva, které je ekologickým a plně obnovitelným materiálem. V Česku tyto tendence naráží na striktní legislativu týkající se především požární bezpečnosti, jež stanovuje maximální výšku dřevostavby do 12 metrů. Zkušenosti například z Finska ale ukazují, že hi-tech dřevěné konstrukce mohou mít mnohem víc než 4 podlaží, a přitom splňují přísné požadavky na statiku, akustiku i požární bezpečnost. Výstavba ze dřeva však vyžaduje úzkou spolupráci a vzájemné porozumění mezi developery, projektanty, architekty, odborníky na energetiku a zástupci státní správy. Cestu k této bližší kooperaci, ale i nejmodernější technologické postupy přijeli do Prahy pod záštitou programu „Low Carbon Built Environment“ představit zástupci finské státní správy a komerčních subjektů, mimo jiné největšího tamního developera a stavební firmy – skupiny YIT. Její česká odnož, YIT Stavo, se už po vzoru mateřské společnosti chystá ve svém novém projektu na Kladně postavit mateřskou školu jako dřevostavbu.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 5. 5. 2023 12:00 YIT

Novým fenoménem stavebnictví se stává výstavba budov ze dřeva. V zahraničí se běžně z tohoto ekologického materiálu staví nejen rezidenční, ale i veřejné budovy. Školy a školky, které splňují požadavky uhlíkové neutrality a udržitelného rozvoje, ve Finsku buduje mimo jiné společnost YIT. Její zástupci společně s představiteli finské státní správy přijeli 3.- 4. května na dvoudenní misi do Prahy, aby v rámci exportního programu „Low Carbon Build Environment“ sdíleli své zkušenosti v oboru, v němž je Finsko lídrem Evropy. Cílem mise bylo také rozvíjet dialog mezi veřejnou a komerční sférou v segmentu dřevostaveb a v neposlední řadě navázat spolupráci finských a českých společností zabývajících se výstavbou veřejných budov ze dřeva.

Zobraziť celú správu

Prílohy
YIT

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.