SK CZ EN

YIT

http://www.yit.cz

Společnost YIT (výslovnost: vaj aj tý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny finské YIT sahají až do roku 1912, vloni tak oslavila již 110 let fungování. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila 24 projektů (včetně jednotlivých etap větších celků, které samy o sobě de facto představují středně velké bytové projekty). Ve výstavbě je nyní 5 projektů: Vesi Hostivař, Happi Milánská, Rivi Bachova, přelomový projekt Suomi Hloubětín s 11 etapami bytových domů a sousední polyfunkční projekt Lappi Hloubětín s téměř 290 byty a komerčními prostory. Na ploše původního více než 10hektarového brownfieldu v Hloubětíně tak vzniká nová čtvrť s bydlením, obchodními prostory a školkou, kde najde domov zhruba 3 500 obyvatel. Další projekty má developer v přípravě.

YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol", kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.

Skupina YIT je největší stavební a developerskou firmou ve Finsku a řadí se na přední příčky v celé severní Evropě. Při všech svých stavbách dbá na trvalou udržitelnost a respekt k životnímu prostředí. Realizuje bytové i komerční nemovitosti a soustředí se zejména na projekty rozvoje velkých městských urbanistických celků. Její obrat v roce 2022 dosáhl téměř 2,4 mld. eur. Skupina aktuálně působí v 9 zemích: Finsku, Švédsku, Norsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku. Pracuje pro ni přes 5 000 lidí. Akcie společnosti YIT jsou kotovány na burze v Helsinkách.

 

Tlačové správy

Publikované dňa: 5. 5. 2023 12:00 YIT

Novým fenoménem stavebnictví se stává výstavba budov ze dřeva. V zahraničí se běžně z tohoto ekologického materiálu staví nejen rezidenční, ale i veřejné budovy. Školy a školky, které splňují požadavky uhlíkové neutrality a udržitelného rozvoje, ve Finsku buduje mimo jiné společnost YIT. Její zástupci společně s představiteli finské státní správy přijeli 3.- 4. května na dvoudenní misi do Prahy, aby v rámci exportního programu „Low Carbon Build Environment“ sdíleli své zkušenosti v oboru, v němž je Finsko lídrem Evropy. Cílem mise bylo také rozvíjet dialog mezi veřejnou a komerční sférou v segmentu dřevostaveb a v neposlední řadě navázat spolupráci finských a českých společností zabývajících se výstavbou veřejných budov ze dřeva.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 4. 5. 2023 10:00 YIT

Společnost YIT pokračuje ve výstavbě polyfunkčního areálu Lappi Hloubětín v Praze 9. V etapě Ranua nyní představila malometrážní vzorový byt o dispozici 1+kk v elegantním a nadčasovém finském stylu. S ohledem na nové trendy i vlastní vizi YIT do tohoto projektu začleňuje prefabrikované prvky. Součástí vzorového interiéru se tak stala modulární koupelna. Dokončení prvních dvou etap Kemi a Ranua s celkem 209 jednotkami plánuje developer ve 3. čtvrtletí 2023, noví obyvatelé by se pak měli stěhovat koncem letošního roku. Další etapa Tornio v podobě solitérní věže se 72 byty by měla být hotová v prvním čtvrtletí roku 2024.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 3. 4. 2023 12:15 YIT

Developerská společnost YIT vévodí českému trhu výstavby bytových projektů s využitím modulárních prvků. Za rok a půl nainstalovala do svých nových bytů již 275 prefabrikovaných koupelen. Začleněním této pokrokové a inovativní technologie plánuje realizaci svých rezidenčních projektů nejen zkvalitnit, ale také urychlit. Zároveň počítá s menšími nároky na pracovní sílu, které je v posledních letech značný nedostatek. Developer kromě koupelen nově využívá modulární výrobu rovněž pro konstrukční prvky. Česká pobočka YIT tak následuje kroky své mateřské firmy ve Finsku, kde budovy se začleněním prefabrikátů staví už dlouhé roky.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 2. 3. 2023 9:15 YIT

Zdražení energií, stavebních materiálů a práce, rostoucí inflace, vysoké hypoteční úvěry, zdlouhavé povolovací procesy – to vše se loni v developmentu projevilo a nepříznivě ovlivnilo trh s novými byty. I přes tyto negativní ekonomické faktory překročil obrat společnosti YIT v loňském roce 2 miliardy korun a prodala lehce přes 200 bytů. V roce 2022 developer zkolaudoval dva rezidenční projekty, a to Parvi Cibulka a Koti Libeň. Zároveň zahájil dva nové projekty Rivi Bachova a Happi Milánská, jež má nyní ve výstavbě. Dále pokračuje se stavbou komplexů Vesi Hostivař a Lappi Hloubětín, v němž v únoru letošního roku spustil prodej rezidenční etapy Tornio. Letos developer dále plánuje zahájit nové projekty např. v Praze 5, 11 a 12 v celkovém objemu více než 300 bytů. Další projekty má v přípravě, včetně první mimopražské výstavby v Kladně. YIT se v minulém roce soustředila na hledání a zavádění udržitelnějších a k přírodě šetrnějších postupů ve výstavbě. Ve výrazně vyšší míře proto implementovala technologii tzv. prefabrikace, a to nejenom u koupelen, ale nově také u konstrukčních prvků. Intenzivně se rovněž věnuje recyklovaným materiálům (používá např. beton z recyklovaného kameniva) a dle nadnárodní strategie tak pokračuje v plnění vytyčených ekologických cílů.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 17. 2. 2023 10:30 YIT

Developerská společnost YIT na začátku loňského roku zahájila výstavbu další etapy v areálu Lappi Hloubětín, kde celkem vznikne téměř 290 bytových jednotek a řada komerčních ploch. Nový věžový dům Tornio zahrnuje 79 moderních bytů ve finském stylu, které nyní YIT dává do prodeje. Jeho dokončení se plánuje v prvním čtvrtletí roku 2024.

Zobraziť celú správu

Prílohy
YIT

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.