SK CZ EN

LINKCITY ZÍSKALA ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ PRO LOGISTICKÝ PARK LiNK NITRA WEST

Publikované dňa: 13. 4. 2018 9:25 LINKCITY

Společnost Linkcity získala územní rozhodnutí pro umístění stavby logistického parku LiNK Nitra West v průmyslové zóně Lužianky u rychlostní silnice R1. Po nedávném zahájení výstavby areálu LiNK Hradec Králové se jedná již o druhý projekt developera, který v krátké době uvádí na česko-slovenský trh. Logistický park je navržen s využitím moderní technologie BIM a aspiruje na vysoký stupeň zelené certifikace BREEAM. Projekt počítá s celkem 108 000 metrů čtverečních pronajímatelných ploch, jejichž výstavbu zahájí generální dodavatel VCES ještě letos v létě. Plánovaný termín dokončení je v 1. čtvrtletí 2019.

„V plánu jsou celkem tři haly určené k logistice a lehké výrobě, které budou umístěny na 26hektarovém pozemku v průmyslové zóně města Nitry - Lužianky. Jedná se o dynamicky se rozvíjející území, ve kterém se již nyní soustředí lehká výroba, sklady, obchodní centra, cash & carry prodejny i sídla renomovaných společností. V regionu má dlouholetou tradici průmyslová výroba a nově také automobilový průmysl, který se váže k příchodu britské automobilky Jaguar Land Rover. Naše sesterská společnost VCES pro ně v současnosti dokončuje lakovnu v jejich novém výrobním závodu," říká David Labardin, generální ředitel společnosti Linkcity Czech Republic, a dodává: „V prostorách bude možné flexibilně umístit větší množství nájemců, a to od velikosti 1 100 m2 do 32 000 m2. Díky BIM technologii, kterou na projektu využíváme, si potencionální nájemci budou moci prohlédnout nabízené prostory ve virtuální realitě. Udělají si tak celkový obrázek o použitých technologiích, vybavení atd. Navíc v budoucnu jim BIM usnadní práci při plánování, jakým způsobem svůj provoz zorganizovat."

BIM zjednodušeně představuje digitální model budovy, který je využíván po celou dobu životnosti stavby. Do procesu jeho tvorby a správy jsou zapojeny všechny zúčastněné strany stavebního procesu od architekta přes projektanta až po generálního dodavatele a jeho subdodavatele, což umožňuje sledovat cestu všech konkrétních stavebních prvků od výroby až po jejich zakomponování do celého objektu. Veškerá data jsou centralizována na jednom místě (v cloudu) a díky tomu jsou vždy aktuální a dostupná. To ve svém důsledku umožňuje efektivní vynakládání finančních prostředků v průběhu stavby, je zárukou výsledné kvality dokončených objektů a snižuje náklady na jejich údržbu a správu.

„BIM umožňuje shromáždit veškeré informace o budově a instalovaném vybavení, takže facility manager má k dispozici kompletní přehled o spravovaném majetku. Mezi sdílené údaje mohou patřit konstrukční, materiálové a užitné vlastnosti zařízení, jednotkové ceny, plán kontrol a výměn, investiční a provozní náklady atd. Zásadní výhodou je přístup k vždy aktuálním informacím. BIM navíc umožňuje simulovat i budoucí stav věcí, takže například dokážeme spočítat očekávanou spotřebu energie v budově či detailně zanalyzovat potřeby na její vytápění a chlazení," komentuje David Labardin.

Projekt LiNK Nitra West bude certifikován ve vysokém stupni zelené certifikace BREEAM. Nacházet se bude necelý kilometr od rychlostní silnice R1 a 5 kilometrů od centra města, ze kterého bude pro zaměstnance zajištěno pravidelné autobusové spojení. Nitra je sídlem řady univerzit a s přibližně 80 000 obyvateli zaujímá páté místo na žebříčku největších měst na Slovensku. Leží cca 60 minut jízdy od Bratislavy, 100 minut od Vídně, 220 minut od polských Katovic a 240 minut od Prahy. Nezaměstnanost v regionu se pohybuje na úrovni 6,8 %.

www.linkcity.cz
www.linkparks.com

Linkcity Czech Republic a. s. je členem stavebního koncernu VCES a.s. a mezinárodní developerské sítě Linkcity, která patří do skupiny Bouygues [čti Bujk]. Linkcity se zaměřuje na projektování, výstavbu, financování a údržbu komerčních nemovitostí v 9 zemích západní a střední Evropy včetně České republiky a Slovenska. Využívá přitom pevného zázemí globální společnosti, které kombinuje s výbornou znalostí lokálních trhů. V oblasti rezidenční výstavby v České republice dosud realizovala více než 1 000 nových bytů v projektech, jako je například Rezidence Chrudimpark, Oáza Michle, Top House Wellnerova v Olomouci nebo Bytový dům Harfa v Praze. V současnosti společnost rozšiřuje své developerské aktivity o průmyslové a logistické projekty. V nejbližších letech vznikne pod značkou LiNK Logistic Industry v České republice a na Slovensku více než 180 000 m2 průmyslových a logistických nemovitostí v blízkosti velkých měst - Hradec Králové, Olomouc a Nitra - s využitím inovativních nástrojů a moderních řešení v souladu se současným trendem automatizace a udržitelné výstavby. Další stovky tisíc metrů čtverečních průmyslových a logistických nemovitostí budou následovat.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Kamila Čadková
Account Director
Gsm: +420 731 613 609
email: kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
LiNK Nitra West_01.jpg
LiNK Nitra West_01.jpg
LiNK Nitra West_02.jpg
LiNK Nitra West_02.jpg
LiNK Nitra West_03.jpg
LiNK Nitra West_03.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.