SK CZ EN

PRÁCE NA PROJEKTU BLERIOT SKUPINY T.E JSOU V PLNÉM PROUDU. HRUBOU STAVBU ZAJISTÍ STRABAG

Publikované dňa: 21. 5. 2018 15:55 Realism (dříve T.E)

Skupina T.E vybrala dodavatele hrubé stavby rezidenčního komplexu Bleriot v pražských Kbelích. Stala se jím přední stavební firma v tuzemsku Strabag. Na průběh výstavby stejně jako u ostatních projektů skupiny T.E dohlíží její sesterská společnost a zároveň generální dodavatel T.E Construction Management (T.E.C.M). Dokončení hrubé stavby developer plánuje na konec letošního roku. Završení projektu pak na první polovinu roku 2020.

Developerská a stavební skupina T.E vybrala firmu Strabag jako dodavatele hrubé stavby projektu Bleriot. Jejím úkolem bude provést hrubé terénní úpravy, založit objekty včetně položení železobetonové armované desky, vybudovat železobetonové svislé konstrukce a nosné keramické zdivo i stropní konstrukce nadzemních podlaží. Samotné pilotové založení stavby zajišťuje společnost Geoindustrie, ležatou kanalizaci pod základovou deskou realizují Vodovody Praha a zemnící soustavu má na starosti elektroinstalační firma EL-EX. Aby vše běželo podle plánu a výsledek splňoval představy a očekávání developera, koordinuje jednotlivé subdodavatele sesterská společnost T.E.C.M. Developer tak významným způsobem snižuje finanční, technická a časová rizika a drží kontrolu nad celým průběhem výstavby. Stavbu financuje jak prostřednictvím vlastních zdrojů, tak na základě spolupráce s UniCredit Bank.

„U našich projektů se velmi soustředíme na celkové provedení stavby i na dokonalé zpracování každého detailu. Proto je pro nás velice důležité, aby subdodavatelé, kteří jsou zodpovědní za dílčí činnosti výstavby, byli skutečnými profesionály schopnými odvádět kvalitní práci a dodržet stanovené termíny. Se společností Strabag máme velmi dobrou zkušenost z projektu Sakura v pražských Košířích, kde vše doposud probíhá podle plánu a ke vzájemné spokojenosti obou stran. Při výběru dodavatele hrubé stavby jsme navíc zohlednili schopnost zajištění potřebné kapacity pracovníků a jejich flexibilitu, aby v pracovně nejnáročnějších dnech bylo na stavbě dostatečné množství stavebních dělníků i odborných profesí. To dokáže zajistit jen velmi málo firem a nám se díky tomu podaří zkrátit termín nutný k dokončení hrubé stavby v řádech měsíců," vysvětluje partner skupiny T.E Martin Hubinger.

Projekt Bleriot vyrůstá v ulici Polaneckého v pražských Kbelích a jeho součástí bude velkoryse řešené venkovní prostranství s množstvím zeleně, zahradami a vlastním soukromým parkem pro rezidenty. Dva čtyřpodlažní a jeden pětipodlažní dům nabídnou celkem 151 nízkoenergetických bytů v energetické třídě B. Všechny jednotky budou disponovat balkony, dřevěnými terasami či soukromými předzahrádkami. V nejvyšší ze tří budov se v posledním patře budou nacházet střešní apartmány s prostornými terasami. V rámci standardního vybavení byty zahrnují kvalitní dřevěná okna a podlahy, designové koupelny, přípravu pro klimatizace v nejvyšších patrech a u privátních předzahrádek přípravu pro automatické zavlažování. Lokalita disponuje dobrou dopravní dostupností do centra města a díky nedalekému Obchodnímu centru Letňany a sportovnímu centru i potřebnou občanskou vybaveností.

POZNÁMKA PRO EDITORY
Developerská a stavební skupina T.E se soustředí na výstavbu prémiových nemovitostí s důrazem na kvalitu použitých materiálů a jedinečnost zpracování. Vznikla v roce 2014, za jejími hlavními představiteli však stojí mnohaleté zkušenosti s výstavbou nejen v České republice, ale i v zahraničí. Skupina T.E zastřešuje řadu dalších firem specializujících se na jednotlivé developerské aktivity.
Aktuálně má český developer ve výstavbě pět rezidenčních projektů: Barrandovská zahrada, Truhlárna, Sakura, Milhouse a nejnovější Bleriot. Projekt Sakura je první rezidencí v Česku pracující s principem visutých zahrad a byl nominován i na Projekt budoucnosti v rámci světové prestižní architektonické soutěže WAN Awards. V přípravě má nyní skupina T.E několik dalších projektů a pracuje na nových akvizicích. Ve střednědobém horizontu pak plánuje rozšíření do dalších segmentů developmentu a expanzi do zahraničí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
E-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

skupina T.E
Adéla Vaverová
Tel.: +420 721 522 216
E-mail: adela.vaverova@t-e.cz
www.t-e.cz

Prílohy

Obrázky
Skupina T.E_Bleriot_balkon.jpg
Skupina T.E_Bleriot_balkon.jpg
Skupina T.E_Bleriot_exterier_01.jpg
Skupina T.E_Bleriot_exterier_01.jpg
Skupina T.E_Bleriot_exterier_02.jpg
Skupina T.E_Bleriot_exterier_02.jpg
Skupina T.E_Bleriot_exterier_03.jpg
Skupina T.E_Bleriot_exterier_03.jpg
Skupina T.E_Bleriot_foto ze stavby.JPG
Skupina T.E_Bleriot_foto ze stavby.JPG
Skupina T.E_Bleriot_interier_01.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_01.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_02.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_02.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_03.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_03.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_04.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_04.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_05.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_05.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_06.jpg
Skupina T.E_Bleriot_interier_06.jpg
Skupina T.E_Bleriot_zahrada.jpg
Skupina T.E_Bleriot_zahrada.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.