SK CZ EN

PRVNÍ SAKURA NA SAKUŘE: ROZKVETLÝ PROJEKT HLÁSÍ DOKONČENÍ HRUBÉ STAVBY

Publikované dňa: 16. 8. 2018 9:21 Realism (dříve T.E)

Skupina T.E dokončila hrubou stavbu své nejzelenější rezidence Sakura v pražských Košířích. Při této příležitosti developer na střeše domu zasadil první strom sakury. Japonské třešně se totiž stanou hlavní dominantou tohoto mezinárodně uznávaného projektu. Celkové dokončení je naplánováno na 2. čtvrtletí příštího roku.

Developerská a stavební skupina T.E dokončila hrubou stavbu rezidenčního komplexu Sakura v pražských Košířích. Projekt je charakteristický svou unikátní architektonickou koncepcí s využitím visutých zahrad, nabídne však i mnoho technologických a energeticky úsporných řešení. Vedle automatického zavlažování veškeré zeleně počítá například s technickou přípravou pro souběžný chod hned 30 dobíjecích stanic pro elektromobily.

Generální dodavatel T.E Construction Management, sesterská společnost developera, v současné době dokončuje vyzdívky vnitřních stěn. Hotové jsou páteřní rozvody instalací, na celém objektu se připravuje izolace střechy a v jednotlivých bytech se pracuje na elektroinstalaci. V nadcházejících týdnech proběhne montování betonových visutých zahrad a pokládání systému zavlažování pro budoucí vegetaci.

„Sakura je na tuzemské poměry zcela nevídaným projektem, který se bude doslova topit v zeleni. Byly to přitom právě kvetoucí japonské třešně, které nás při jeho přípravě inspirovaly. U příležitosti dokončení hrubé stavby jsme se proto rozhodli na střeše domu symbolicky jednu sakuru zasadit. Ta se tak stala vůbec první z budoucích 32 000 rostlin, které budou na domě růst. Později ji přesadíme do sakurového háje, jenž bude hlavní dominantou přilehlého soukromého parku pro rezidenty," říká partner skupiny T.E Martin Hubinger.

Bytový dům zahrnuje celkem 67 jednotek o dispozicích 1+kk až 5+kk ve velikostech od 37 m2 do 230 m2. Ke koupi však zbývá už jen málo přes polovinu z nich. V přízemí se budou nacházet duplexy se zahradami a v nejvyšším patře vzniknou tři penthousy. Všechny balkony budou disponovat zabudovanými záhony a vytvářet tak útulné soukromé zahrady vhodné k odpočinku a relaxaci. Právě řešení zelených střech, fasád a teras z pera renomovaného londýnského studia Jestico + Whiles bylo jedním z faktorů, které zaujaly i porotce významných mezinárodních soutěží WAN Awards a World Architecture Festival. Další velmi oceňovanou a nevšední vlastností projektu je, že většina jednotek má okna na obou stranách domu a po celý den tak v různých částech bytů svítí slunce, což významně zvyšuje kvalitu života a dobrou náladu. Aby byl požitek z bydlení co největší, pamatoval developer i na funkční doplňky - jižně orientované prosklené plochy budou chránit předokenní žaluzie, standardem bytů je podlahové vytápění, dřevěné podlahy či okna bez příček splňující normy pasivních domů. Každá jednotka se zahradou navíc dostane vlastní automatickou sekačku. U jednotlivých vchodů nebude chybět ani sprcha pro psy či umývárna na kola. V areálu vzniknou i komerční prostory o výměře téměř 400 m2 určené pro kavárnu a obchod s potravinami.

Video z umisťování prvního stromu sakury na střeše bytového komplexu můžete zhlédnout zde.

POZNÁMKA PRO EDITORY

Developerská a stavební skupina T.E se soustředí na výstavbu prémiových nemovitostí s důrazem na kvalitu použitých materiálů a jedinečnost zpracování. Vznikla v roce 2014, za jejími hlavními představiteli však stojí mnohaleté zkušenosti s výstavbou nejen v České republice, ale i v zahraničí. Skupina T.E zastřešuje řadu dalších firem specializujících se na jednotlivé developerské aktivity.

Skupina T.E dokončila rezidenční projekt Barrandovská zahrada a aktuálně má ve výstavbě projekty Truhlárna, Sakura, Milhouse a Bleriot. Sakura je první rezidencí v Česku pracující s principem visutých zahrad a byla nominována i na Projekt budoucnosti v rámci světové prestižní architektonické soutěže WAN Awards. Zařadila se i na shortlist 16 nejlepších projektů světa v kategorii Residential - Future Project mezinárodní soutěže World Architecture Festival. V přípravě má nyní skupina T.E několik dalších projektů a pracuje na nových akvizicích - nejnověji koupila pozemek původního stavebního dvora na Jarově, kde postaví byty, obchody a kanceláře. Tímto polyfunkčním projektem tak rozšíří svou činnost i do dalších segmentů developmentu. Ve střednědobém horizontu plánuje expanzi do zahraničí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
E-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

skupina T.E
Adéla Vaverová
Tel.: +420 721 522 216
E-mail: adela.vaverova@t-e.cz
www.t-e.cz

Prílohy

Obrázky
skupina T.E_Sakura_hruba stavba_01.jpg
skupina T.E_Sakura_hruba stavba_01.jpg
skupina T.E_Sakura_hruba stavba_02.jpg
skupina T.E_Sakura_hruba stavba_02.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.