SK CZ EN

NOVÝ PROJEKT BARRANDEZ-VOUS ZÍSKAL ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ. SKUPINA T.E SPUSTILA PRODEJ BYTŮ

Publikované dňa: 4. 10. 2018 10:30 Realism (dříve T.E)

Skupina T.E představila rezidenční projekt Barrandez-vous. Celkem dva bytové domy s více než 130 jednotkami vzniknou v klidné lokalitě na pražském Barrandově. Součástí areálu budou i komerční prostory a velký park. Dokončení developer plánuje na rok 2020.

Developerská a stavební skupina T.E postaví na pražském Barrandově další projekt. Rezidenční komplex Barrandez-vous zahrne dva bytové domy s celkem 132 jednotkami. Čtyři z nich budou vyčleněny pro služby a komerci a developer v nich mimo jiné počítá s kavárnou. Hlavní dominantou areálu se stane rozsáhlý park o rozloze téměř jeden hektar, do nějž jsou domy orientovány. Skupina T.E nyní zahájila prodej bytů, výstavbu chystá na začátek příštího roku.

„Barrandov je historicky spjatý s filmovým světem, ke kterému neodmyslitelně patří romantické příběhy. Právě jimi jsme se nechali inspirovat při vytváření ideového pojetí i hledání názvu bytového komplexu Barrandez-vous. Celý jsme jej koncipovali tak, aby zde rezidenti měli dostatek pohodlí, prostoru a soukromí, a to jak při pobytu uvnitř, tak i venku. Po vzoru našich dalších projektů a v souladu s naší firemní filozofií jsme se i zde zaměřili na roli zeleně. Jako součást projektu vybudujeme rozsáhlý park s množstvím míst k posezení a relaxaci, chybět nebude ani jezírko. Právě zeleň a vodní plochy vytvářejí ve městech příjemné mikroklima a jejich schopnost ochlazovat okolní prostředí je nedocenitelná, a to zejména ve světle horkých letních měsíců z posledních let," uvádí partner skupiny T.E Martin Hubinger.

Dva domy v energetické třídě B vyrostou v ulici Kurandové na pražském Barrandově. Celkem nabídnou 128 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk o velikosti až 126 m2. Jejich součástí budou dřevěná velkoformátová okna, dřevěné podlahy, keramické obklady a dlažba nebo značková sanita. K téměř každému bytu bude dále náležet balkon, terasa či soukromá zahrada. Severní objekt bude pětipodlažní, zatímco jižně orientovaný dům pouze čtyřpodlažní, aby do parku proudilo co nejvíce slunečních paprsků. Parkovací místa a sklepní kóje se budou nacházet v podzemí, přičemž další stání budou přímo v areálu. K dispozici budou mít rezidenti kočárkárny a kolárny.

Architektonické řešení projektu klade důraz na maximální využití prostoru a propojení interiérů s přírodou. Architekti a projektoví inženýři se tak soustředili zejména na orientaci pokojů do zeleně, na správné světové strany a výhledy. Klíčové bylo dopřát všem dostatek soukromí a provázanost bytů s parkem. Tomuto velkorysému pojetí odpovídá i návrh vegetačních a terénních úprav venkovního zeleného prostranství. Zahradní architekti se rozhodli pro víceúrovňové řešení pozemku, aby vytvořili ničím nerušená místa pro pobyt na zahradě či při procházkách a posezení na lavičkách. Nosným konceptem je bezbariérová komunikační páteř, která se line napříč celým areálem a napojuje se na stávající pěšiny a vyšlapané cestičky v okolí. Pro posílení pocitu soukromí je navíc celá tato hlavní cesta částečně zapuštěná do terénu a přirozeně tak slouží i pro svod dešťových vod do retenční nádrže s přepadem do jezírka, nad nímž povede dřevěná lávka. Park bude rozčleněn do řady zón. Chybět tak nebudou větší pobytové plochy vhodné k pořádání nejrůznějších akcí, ani intimnější místa pro odpočinek. Součástí areálu bude i běžecká stezka.

Projekt Barrandez-vous vyroste v klidné lokalitě s veškerou občanskou vybaveností a výborným dopravním spojením do centra města i na Pražský okruh. V blízkosti se nachází mateřská i základní škola či Poliklinika Barrandov. Několik minut chůzí je vzdálený i Chuchelský háj či Prokopské údolí, což ocení zejména příznivci aktivní formy relaxace.

POZNÁMKA PRO EDITORY

Developerská a stavební skupina T.E se soustředí na výstavbu prémiových nemovitostí s důrazem na kvalitu použitých materiálů a jedinečnost zpracování. Vznikla v roce 2014, za jejími hlavními představiteli však stojí mnohaleté zkušenosti s výstavbou nejen v České republice, ale i v zahraničí. Skupina T.E zastřešuje řadu dalších firem specializujících se na jednotlivé developerské aktivity.

Skupina T.E dokončila rezidenční projekty Barrandovská zahrada a Truhlárna. Aktuálně má ve výstavbě projekty Sakura, Milhouse a Bleriot a na začátku roku 2019 začne stavět projekt Barrandez-vous. Sakura je první rezidencí v Česku pracující s principem visutých zahrad a byla nominována i na Projekt budoucnosti v rámci světové prestižní architektonické soutěže WAN Awards. Zařadila se i na shortlist 16 nejlepších projektů světa v kategorii Residential - Future Project mezinárodní soutěže World Architecture Festival. V přípravě má nyní skupina T.E několik dalších projektů a pracuje na nových akvizicích - nejnověji koupila pozemek původního stavebního dvora na Jarově, kde postaví byty, obchody a kanceláře. Tímto polyfunkčním projektem tak rozšíří svou činnost i do dalších segmentů developmentu. Ve střednědobém horizontu plánuje expanzi do zahraničí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
E-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

skupina T.E
Adéla Vaverová
Tel.: +420 721 522 216
E-mail: adela.vaverova@t-e.cz
www.t-e.cz

Prílohy

Obrázky
T.E_Barrandez-vous_exterier_01.jpg
T.E_Barrandez-vous_exterier_01.jpg
T.E_Barrandez-vous_exterier_02.jpg
T.E_Barrandez-vous_exterier_02.jpg
T.E_Barrandez-vous_exterier_03.jpg
T.E_Barrandez-vous_exterier_03.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_01.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_01.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_02.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_02.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_03.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_03.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_04.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_04.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_05.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_05.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_06.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_06.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_07.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_07.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_08.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_08.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_09.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_09.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_10.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_10.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_11.jpg
T.E_Barrandez-vous_interier_11.jpg
T.E_Barrandez-vous_predzahradka_01.jpg
T.E_Barrandez-vous_predzahradka_01.jpg
T.E_Barrandez-vous_predzahradka_02.jpg
T.E_Barrandez-vous_predzahradka_02.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.