SK CZ EN

INDUSTRIAL PARK TACHOV DÍKY UNIKÁTNÍMU NÁTĚRU SVĚTLÍKŮ ŠETŘÍ ENERGII A ZLEPŠUJE PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ

Publikované dňa: 14. 11. 2018 15:03 M.L. MORAN

Budovy v průmyslovém parku IP Tachov jsou jedny z prvních v ČR a první v západočeském kraji, jejichž světlíky na celkové ploše přes 2 000 m2 byly natřeny speciálním ochranným matným bílým nanonátěrem ULTRA STOP. Ten je unikátní v tom, že zvyšuje energetickou efektivitu budov. V létě zabraňuje absorpci sálavého tepla ze slunce i z okolních objektů a snižuje náklady na klimatizaci. V zimě pak brání únikům tepla z interiéru, což znamená menší náklady na vytápění. Zároveň napomáhá k lepšímu pracovnímu prostředí, protože vytváří efekt měkkého rozptýleného světla, kdy zaměstnance neoslňují sluneční paprsky.

Vstřícnost k životnímu prostředí a nízkoenergetičnost budov hrají podle našich zkušeností stále větší roli při rozhodování nájemců o vstupu do průmyslových areálů. A kvalitní pracovní prostředí je zase důležitým motivačním prvkem při získávání nových zaměstnanců výrobních podniků. To vše bereme při rozvoji našich industriálních parků v potaz. Aplikací tohoto progresivního nátěru se sníží náklady na chlazení podle našeho odhadu řádově o desítky tisíc korun ročně. Životnost nástřiku přitom dosahuje přes deset let," uvedl Martin Malý, Development Director IP Tachov. Další úspory investičních nákladů dosáhne Industrial Park Tachov tím, že v místech aplikace nátěru ULTRA STOP není třeba již pořizovat žádné stínění, které by zamezovalo průniku slunečního tepla (žaluzie, průhledné markýzy, závěsy...).

ULTRA STOP, speciální nátěr na ochranu polykarbonátových střešních prvků před slunečním zářením, byl vyvinut v Německu. Pro Českou republiku má výhradní zastoupení na jeho aplikaci společnost IZOL-PLASTIK, jejíž Business Manager Jan Královec dodává: „ULTRA STOP využívá originální německou technologii na bázi alkydových pryskyřic s využitím nanočástic, díky čemuž dokáže polykarbonátové světlíky velmi účinně chránit před nežádoucími účinky ultrafialového a infračerveného záření. Z odborných měření vyplývá, že matně bílý nástřik, použitý na světlíky v IP Tachov, pohlcuje 94 % UV záření a 81 % infračerveného záření. Naopak viditelné záření stoprocentně propouští, takže zlepšuje světelné podmínky v interiéru - střešní denní světlo neoslňuje a může beze stínů pronikat hlouběji do místností."

Díky vlastnostem nátěru ULTRA STOP mohlo jeho nanášení na světlíky v IP Tachov probíhat při dodržování všech bezpečnostních norem za plného provozu a trvalo velmi krátkou dobu asi 10 dnů. Za jeden den bylo možné aplikovat nástřik na 300-400 m2.

Poznámka pro editory:
Industrial Park Tachov se nachází v příměstské průmyslové zóně města Tachov a spadá do portfolia manažerské a investiční skupiny M. L. Moran. Jde o rozsáhlý areál o rozloze téměř 200 000 m2, který tvoří jeden funkční celek a zahrnuje především výrobní objekty s administrativním zázemím, dále pak sklady, parkovací a manipulační plochu, prostory pro zaměstnance (ubytovna, závodní jídelna, ordinace lékaře, mobilní čerpací stanice...) a dalších 130 000 m2 pro budoucí plánovanou výstavbu.
Průmyslový areál svým zaměřením na vývoj, výrobu a prodej výrobků z plastů navazuje na svébytnou historii plastikářského průmyslu v ČR spojenou v začátcích s významným podnikem Plastimat Liberec, který zde působil již v roce 1967. V současnosti zde probíhá i výroba produktů kombinovaných s kovovými díly, vývoj a výroba sofistikovaných vstřikovacích forem, ekologické zpracování odpadů z plastů, výroba pro automobilový průmysl, vývoj a zavádění technologií průmyslu 4.0.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications,a.s.

Kamila Čadková
tel.: +420 731 613 609
e-mail: kamila.cadkova@crestcom.cz

Marie Cimplová
tel.: +420 731 613 602
e-mail: marie.cimplova@crestcom.cz

M.L. Moran: www.mlmoran.com

Martin Malý
tel.: +420 720 406 856
martin.maly@iptachov.com

Prílohy

Obrázky
IP Tachov_detailní pohled na světlíky, natřené matným bílým nanonátěrem ULTRA STOP_01.JPG
IP Tachov_detailní pohled na světlíky, natřené matným bílým nanonátěrem ULTRA STOP_01.JPG
IP Tachov_detailní pohled na světlíky, natřené matným bílým nanonátěrem ULTRA STOP_02.JPG
IP Tachov_detailní pohled na světlíky, natřené matným bílým nanonátěrem ULTRA STOP_02.JPG
IP Tachov_pohled na světlík zezdola z interiéru budov v IP Tachov.JPG
IP Tachov_pohled na světlík zezdola z interiéru budov v IP Tachov.JPG
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.