SK CZ EN

I přes nepříznivé počasí navštívilo první den akce Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky 65 tisíc osob

Publikované dňa: 16. 9. 2017 12:48 DNY NATO

Za účasti Ministra obrany Martina Stropnického, hejtmana Moravskoslezského kraje, Primátora Statutárního města Ostravy Tomáše Macury a dalších, byl oficiálně zahájen VXII. ročník Dnů NATO v Ostravě & VIII. ročník Dnů Vzdušných sil Armády České republiky. Při účasti 17 zemí se na Letišti Leoše Janáčka Ostrava odehrál první den největší evropské bezpečnostní show, který za proměnlivého počasí navštívilo přibližně 65 000 tisíc diváků.

I přes ranní déšť se prostory Dnů NATO zaplnily nedočkavými návštěvníky, kteří si nenechali ujít každoroční velkolepou podívanou připravenou organizátory akce. Návštěvníci letošních Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR měli možnost vidět necelých 300 kusů techniky ze 17 zemí, z toho 80 letadel a vrtulníků. Poprvé v historii akce dorazila i pozemní technika ze tří států, včetně tří bojových vozidel pěchoty, Ascod, Lynx a Puma, které by mohly ve výzbroji Armády ČR nahradit dosluhující BVP-2 sovětské výroby.
Poprvé v historii akce byl z důvodu nepříznivého počasí zrušen jeden z bodů programu dynamických ukázek, vystoupení akrobatické skupiny Saudi Hawks ze Saudské Arábie. „Mrzí nás to, protože se na vystoupení těšili nejen návštěvníci naší akce, ale i piloti Saudi Hawks," řekl Zbyněk Pavlačík, zástupce hlavního organizátora akce, Jagello 2000. „Vystoupení každé akrobatické skupiny vyžaduje nepřetržitý oční kontakt mezi piloty a to dnešní oblačnost neumožňovala. Bezpečnost návštěvníků i pilotů pro nás vždy bude prioritou," dodal Pavlačík.
Své role speciálního partnerského státu se v tomto ročníku zhostilo na výbornou Slovensko. To si přichystalo exkluzivní premiéry i derniéry techniky svých ozbrojených sil i dalších bezpečnostních složek. Jejich expozice byla neustále v obležení diváků.
K největším magnetům akce patřila i velká letadla z expozice Spojených států. Po roce byly na mošnovském letišti opět k vidění dva ze tří typů současných amerických bombardérů, které jsou schopny nést i jaderné zbraně. Nadzvukový „neviditelný" B-1B Lancer i legendární strategický bombardér B-52 Stratofortress. Prezentaci obřích letounů navíc doplnil i KC-135 Stratotanker, který slouží k doplňování paliva za letu u stíhacích letounů i bombardérů.

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.