SK CZ EN

HOCHTIEF DEVELOPMENT PŘEDSTAVÍ NOVINKY V PROJEKTU OFFICE ISLANDS

Publikované dňa: 8. 10. 2012 22:55 HOCHTIEF DEVELOPMENT

Při příležitosti veletrhu Expo Real zveřejní HOCHTIEF Development model projektu v rozšířené realitě a první zájemce o retailové prostory.

HOCHTIEF Development se mezinárodního veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real, jehož 15. ročník se koná 8. až 10. října 2012 v Mnichově, účastní jako spoluvystavovatel hlavního města Prahy. Developer zde představí první zájemce o retailové jednotky v prezentovaném projektu Office Islands, jimiž jsou cateringová společnost a provozovatel sítě restaurací KOLKOVNA RESTAURANTS, freshbar nabízející čerstvé ovocné a zeleninové šťávy a koktejly Mangaloo a provozovatel prodejen tiskovin, tabáku a vína Don Pealo.

Návštěvníci se na stánku mohou těšit také na nový marketingový nástroj, kterým je virtuální model kancelářského parku Office Islands v tzv. rozšířené realitě (Augmented reality). 3D model projektu je možné si prohlédnout za pomoci tabletu nebo smartphonu a speciálně vyvinutého grafického znaku. „Díky rozšířené realitě uvidí budoucí nájemci projekt v jeho skutečné podobě po dokončení výstavby, tedy včetně rozmístění jednotlivých kancelářských budov, obchodních jednotek a venkovních relaxačních ploch a sportovišť," říká Petr Beneš, jednatel HOCHTIEF Development Czech Republic.

HOCHTIEF Development je jedním z prvních, kdo tuto technologii v České republice v oboru nemovitostí použije, více známá je spíše v zahraničí.

Společnost HOCHTIEF je jedním z předních mezinárodních poskytovatelů služeb ve stavebnictví. S více než 80 000 zaměstnanci a objemem tržeb ve výši 23,28 miliardy EUR ve finančním roce 2011 je společnost zastoupena na všech hlavních světových trzích. Klíčové kompetence skupiny se týkají oblastí developmentu, výstavby a provozu a skupina poskytuje služby v rámci celého životního cyklu projektů infrastruktury, nemovitostí a zařízení. Související podnikatelská činnost se zaměřuje na čtyři strategické oblasti: energetickou infrastrukturu, dopravní infrastrukturu, velká města a zdroje. S dceřinou společností Leighton (podíl společnosti HOCHTIEF činí přibližně 54 procent) je skupina hlavním subjektem na trhu v Austrálii. Ve Spojených státech amerických jakožto největším světovém stavebním trhu je společnost HOCHTIEF číslo jedna ve stavebnictví prostřednictvím své dceřiné společnosti Turner a se společností Flatiron se řadí k nejdůležitějším subjektům v oblasti výstavby dopravní infrastruktury. Z důvodu své snahy o udržitelnost je společnost HOCHTIEF zařazena do hodnocení indexů udržitelnosti Dow Jones od roku 2006. Další informace jsou k dispozici na adrese www.hochtief.com/press.

Společnost HOCHTIEF Solutions sdružuje klíčové podnikání skupiny HOCHTIEF v Evropě a ve vybraných regionech na celém světě. Společnost zajišťuje plánování, development, výstavbu, provoz a správu nemovitostí a zařízení infrastruktury. HOCHTIEF Solutions je řídicí společností evropské divize skupiny, která ve finančním roce 2011 zaměstnávala přibližně 15 000 lidí na celém světě. V mnoha regionech a segmentech je společnost vůdčím subjektem na trhu a zaujímá první místo na poli inovací. Další informace jsou k dispozici na adrese www.hochtief-solutions.com.

Společnost HOCHTIEF Projektentwicklung je dceřinou společností v plném vlastnictví společnosti HOCHTIEF a organizačně je propojena se společností HOCHTIEF Solutions. Od roku 1991 společnost provádí development, realizaci a marketing projektů nemovitostí v Německu a v zahraničí a je považována za předního německého developera v oblasti výstavby vnitřních částí měst. Její klíčové podnikání zahrnuje kancelářské budovy v centrálních obchodních čtvrtích a v oblastech snadno dosažitelných z center měst. Společnost se zaměřuje i na maloobchodní nemovitosti, bytové prostory a ubytování pro seniory a na rozvoj celých městských částí. K segmentům trhu, na které se společnost soustředí, patří i hotely, distribuční centra a nemovitosti pro zvláštní účely. HOCHTIEF Projektentwicklung nebuduje žádné vlastní portfolio nemovitostí, ale působí jako „dočasný investor" s cílem co nejrychleji prodat své projekty konečnému investorovi. Další informace jsou k dispozici na adrese www.htp.hochtief.com.

Společnost HOCHTIEF Development Czech Republic (dříve HTP ČR), dceřiná společnost v plném vlastnictví společnosti HOCHTIEF Projektentwicklung, působí v České republice od roku 1997. Společnost provádí development, realizaci a prodej luxusních kancelářských a komerčních nemovitostí budovaných podle západoevropských standardů. Společnost se angažuje i v segmentu bytových nemovitostí. Další informace jsou k dispozici na adrese www.hochtief-development.cz.

Tiskové materiály HOCHTIEF ke stažení:
Fotografie projektů HOCHTIEF: http://www.hochtief.com/images; TV záznam: http://www.hochtief.com/footage


Pro více informací kontaktujte:
Crest Communications a.s.
Jana Bakešová
Account Manager
tel.: + 420 222 927 111
gsm : + 420 731 613 604
e-mail: jana.bakesova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Office_Islands_vizualizace_1.jpg
Office_Islands_vizualizace_1.jpg
Office_Islands_vizualizace_2.jpg
Office_Islands_vizualizace_2.jpg
Office_Islands_vizualizace_3.jpg
Office_Islands_vizualizace_3.jpg
Office_Islands_vizualizace_4.jpg
Office_Islands_vizualizace_4.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.