SK CZ EN

BOJ PROTI COVID-19 JE EKOLOGICKÁ ZÁTĚŽ, ALE JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ EXISTUJE

Publikované dňa: 27. 5. 2021 15:44 EXPERTGEL

Boj proti pandemii nemoci covid-19 přinesl do života občanů České republiky mnoho změn a negativních dopadů na život. Neexistuje snad ani jedna oblast lidských aktivit, která by jí nebyla poznamenána. Jedna z nich je i ekologická zátěž, protože např. používání roušek a respirátorů muselo přinést obrovský nárůst odpadu oproti letům před vznikem pandemie. Podle údajů webu expertgel.cz mohlo jen za uplynulých 200 dnů z použitých respirátorů vzniknout více než 34 tisíc tun odpadu, který navíc zatížil ekologii v ČR. I když jsou v současnosti opatření proti pandemii na ústupu, je zřejmé, že covid-19 nás bude ještě dlouho provázet. Přišel čas zvážit, jakými prostředky se mu budeme dále bránit. Jednou z možností na poli ochrany dýchacích cest jsou tzv. nano roušky, které se dají používat při správném ošetřování minimálně 200 dní.

Nanomateriály a nanotechnologie patří k úspěšně se rozvíjejícím oblastem technologií, které mají své využití i v lékařství. Jejich využití v rouškách může zlepšit účinnost ochrany proti covid-19, zvýšit komfort jejich nošení a snížit ekologickou zátěž.
„Dlouho jsem uvažoval nad tím, jak vyřešit nepříjemný dusivý pocit při používání klasických roušek FFP2 a vadilo mi množství odpadu při jejich používání. Měl jsem štěstí, protože náš kolega, Assoc. Prof. Ing. Ivo Stachiv, Ph. D., expert akademie věd, byl součástí delegace s předsedou senátu, panem Vystrčilem na Taiwanu v roce 2020 a dovezl do České republiky první vzorky nano roušek," říká Ing. Pavel Orság, ředitel AVE FINANCE s.r.o., výhradního distributora značky Expertgel v ČR a na vybraných trzích v EU. „Byli jsme velmi překvapeni kvalitou a vysokou přidanou hodnotou, kterou dokázal výrobce vložit do technologicky náročného, ale na používání jednoduchého produktu," dodává Ing. P. Orság.
Nano rouška má oproti klasickým respirátorům FFP2 mnoho výhod. Protože prošla biotechnologickým vývojem, který klade důraz na celkové pohodlí při nošení roušek po celý den, jsou komfortnější a umožnují lepší dýchání. Nemalé klady má nano rouška i z pohledu efektivity dlouhodobých nákladů na ochranu dýchacích cest proti covid-19. Klasický respirátor má životnost 8 hodin, kdežto 3D nano roušku Expertgel můžete 200 krát vyprat a používat více než 200 dní. Tím šetří náklady nejen svému uživateli, ale v konečném důsledku i náklady na likvidaci 200 klasických respirátorů, které by musel uživatel jinak vyhodit do odpadu. V případě, že by šlo o respirátory ze zdravotních zařízení, šlo by navíc o tzv. odpad s nebezpečnou vlastností, který podléhá speciální likvidaci.
Nanorouška Expertgel 3D Nanotech má dvě části, 3D multiochrannou textilní roušku a 5ti vrstvý nanofiltr ve standardu filtrační třídy ochrany FFP2+, s dodávanými přídavným filtry pak FFP3. Obsahuje řadu prvků, které zpříjemňují její nošení, např. nastavitelné ušní smyčky pro rychlé, pohodlné uzpůsobení se tvarům každé tváře. Je kompletována v Taiwanu ve spolupráci s japonským dodavatelem.
Výrobky Expergel jsou distribuovány občanům i do celého spektra firem a institucí. „Aktivně se zapojujeme do podpory těch segmentů trhu, které jsou v tzv. první linii. Chceme zdejší odborníky podpořit a projevit jim za jejich obětavost své uznání a poděkování. Angažujeme se i v dobročinných aktivitách a vybavujeme rouškami za exkluzivních podmínek učitele na všech stupních škol," říká Ing. Pavel Orság. „I když věříme, že se bude potřeba našich roušek postupně snižovat díky zlepšující se pandemické situaci, jsou obory a oblasti, kde se bez ochrany dýchacích cest neobejdou i v běžném režimu. Tam je pro naše nano roušky velké využití. A nejde jen o nano roušky, chystáme jednu novinku z oblasti nanotechnologií, která může zásadním způsobem změnit hygienu ve veřejných prostorách," dodává P. Orság.

Prílohy

Obrázky
Poměr_odpadu_Nanorouška_ ExpertGel_3D_Nanotech_vs_respirátor_FFP2_27052021.png
Poměr_odpadu_Nanorouška_ ExpertGel_3D_Nanotech_vs_respirátor_FFP2_27052021.png
Složení_Nanorouška_ExpertGel_3D Nanotech _27052021.png
Složení_Nanorouška_ExpertGel_3D Nanotech _27052021.png
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.