SK CZ EN

NOVÝ ČTYŘHVĚZDIČKOVÝ HOTEL CHEVRON NA SMÍCHOVĚ NAVRŽENÝ ARCHITEKTY ZE STUDIA JESTICO + WHILES SE NAPLNO OTEVÍRÁ NÁVŠTĚVNÍKŮM

Publikované dňa: 19. 7. 2021 13:30 JESTICO + WHILES

Chevron Hotel ze sítě Old Town Apartments je nový čtyřhvězdičkový hotel v Praze. Otevřel krátce před nástupem pandemie koronaviru, takže ostrý provoz zažívá až nyní s postupným rozvolňováním cestování. Nachází se na Smíchově v ulici Holečkova přímo naproti zahradě Kinských a vznikl rozsáhlou rekonstrukcí a přestavbou původního bytového domu z 90. let 19. století, který se vlivem času a špatné údržby dostal do dezolátního stavu. Na šesti podlažích disponuje 50 designovými pokoji, které jsou navrženy tak, aby maximalizovaly vnitřní prostor a umožnily autentický zážitek i odpočinek. Za jejich návrhem stojí britsko-český ateliér Jestico + Whiles, který spolupracoval i na architektonickém řešení celého projektu (fasáda).

„Před rekonstrukcí jakéhokoliv objektu se vždy snažíme získat co nejvíce informací o dané budově, historii lokality i tamní atmosféře. Na těchto základech pak vytváříme hlavní motiv nového projektu, který se prolíná jak do celkového konceptu, tak jednotlivých designových prvků. Protože je Chevron Hotel v centru metropole jen pár minut od Pražského hradu či Staroměstského náměstí, chtěli jsme, aby svým vzhledem respektoval okolní zástavbu. V našem návrhu jsme zachovali celou řadu historických prvků, které jsou patrné především na hlavní uliční fasádě. Ta byla tvarově rekonstruována do své dřívější podoby a ponechána ve světlé barvě,“ komentuje Sean Clifton, ředitel pražského studia Jestico + Whiles, které má za sebou řadu působivých realizací po celém světě a do vzhledu Chevron Hotelu vneslo nezaměnitelný styl.

Interiér hotelu je nadčasový a nese se v moderním duchu, přesto však odkazuje i na minulost. Smíchov byl původně založen jako průmyslová čtvrť na pražské periferii, která se až postupem času proměnila v atraktivní lokalitu pro práci i bydlení a stala se součástí centrální části metropole. „Na míru navržený nábytek s lehkým industriálním nádechem je proto vzpomínkou na někdejší obyvatele domu, kteří byli v této dříve průmyslové čtvrti zaměstnáni. Vzhled interiéru je pak založen na spojení hladkých zakřivených linií černě lakované oceli s luxusní kůží a čistými bílými akcenty,“ uvádí Sean Clifton a dodává: „Na podlahách veřejných prostor jsou použity černobílé vzory inspirované historickými dekory keramických dlaždic nalezených v původní budově. V kontrastu k nim působí hlavní schodiště s autentickým zábradlím, na kterém vyniká tmavý terazzo povrch imitující kámen s přiznanou texturou. Hosté mohou do svých pokojů vystoupat buď po tomto schodišti, nebo využít nového výtahu, díky němuž je objekt kompletně bezbariérový.“

Všechny pokoje v Chevron Hotelu jsou plně klimatizovány a vybaveny moderním designovým nábytkem, vytvářejícím příjemnou atmosféru. Charakteristickými materiály v pokojích i na recepci jsou texturované dřevěné stěny v kombinaci se zakřiveným pohledovým betonem, který propisuje linku schodiště do přilehlých pokojů. Celek doplňují atypická svítidla v podobě nadrozměrných ocelově černých obručí, které v interiéru vytvářejí dominantní prvek.

„Prostory v posledním šestém podlaží byly upraveny a rozšířeny tak, aby nabízely ubytování v podkrovním stylu a skýtaly unikátní výhledy. Ty směřují buď přímo k letohrádku Kinských, který je zasazen do rozlehlého parku, nebo do vnitrobloku s moderně upravenou zahradou a pohodlným posezením. Další příjemný zážitek čeká hosty hned po probuzení: pro podávání kontinentální snídaně jsme navrhli speciální, krásně osvětlenou místnost, která se nachází v moderní prosklené přístavbě,“ uzavírá Sean Clifton.

Pro investora Chevron Hotelu již studio Jestico+Whiles v předchozích letech realizovalo design hotelů Pure White v Praze 2 na Novém Městě, Urban Crème v Praze 1 v ulici Na Poříčí a Red & Blue Design Hotel taktéž v ulici Holečkova na Smíchově. Chevron Hotel je vzdálen jen 10 km od Letiště Praha, přičemž zajišťuje letištní transfer i parkování pro hosty s vlastní dopravou.

Pro více informací o hotelu navštivte https://www.chevronhotel.com/.

Poznámka pro editory

Architektonická kancelář Jestico + Whiles (společnost ve svém názvu využívá symbol plus – nepoužívejte, prosím, samohlásku „a“ nebo symbol &) byla založena v roce 1977 v Londýně a postupně se vyprofilovala jako přední architektonická společnost se zaměřením na architekturu, interiérový design a územní plánování, která realizuje projekty napříč Evropou, v Austrálii, Africe, Indii a na Středním východě. V roce 1992 společnost otevřela jako jedinou pobočku mimo domácí trh kancelář v České republice. Pražská pobočka zaštiťuje aktivity společnosti na klíčových trzích ve střední a východní Evropě, mezi které patří Česká republika, Slovensko, Polsko, Rusko, Německo a Chorvatsko či Zanzibar. Portfolio společnosti je velmi široké: zahrnuje pětihvězdičkové hotely a restaurace, veřejné stavby (univerzitní kampusy, školy, muzea či autobusová a vlaková nádraží) či fit-out řešení kancelářských prostor. Zabývá se také rekonstrukcemi původních historických budov a územním plánováním rezidenční výstavby. V hotelovém segmentu se kancelář Jestico + Whiles podílela například na projektech Zuri Zanzibar na Zanzibaru, The Yas Hotel v Abu Dhabi, Hotel Villa Honegg ve Švýcarsku, W Hotel a Aqua Shard v Londýně nebo Andel´s Hotel v Praze na Smíchově.

Pro více informací navštivte www.jesticowhiles.com.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Kamila Čadková
Account Director
Gsm: +420 731 613 609
email: kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Chevron Hotel_01.jpg
Chevron Hotel_01.jpg
Chevron Hotel_02.jpg
Chevron Hotel_02.jpg
Chevron Hotel_03.jpg
Chevron Hotel_03.jpg
Chevron Hotel_04.jpg
Chevron Hotel_04.jpg
Chevron Hotel_05.jpg
Chevron Hotel_05.jpg
Chevron Hotel_06.jpg
Chevron Hotel_06.jpg
Chevron Hotel_07.jpg
Chevron Hotel_07.jpg
Chevron Hotel_08.jpg
Chevron Hotel_08.jpg
Chevron Hotel_ext_1.jpg
Chevron Hotel_ext_1.jpg
Chevron Hotel_ext_2.jpg
Chevron Hotel_ext_2.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.