SK CZ EN

ZÁMEK NEBŘENICE PROCHÁZÍ CITLIVOU REKONSTRUKCÍ

Publikované dňa: 19. 10. 2021 9:06 OBERMEYER HELIKA

Projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA již od června 2021 úspěšně pokračuje jako člen týmu odpovědného za Construction Management v rekonstrukci Nebřenického zámku. Nyní v říjnu se intenzivně pracuje na dokončení střechy, fasády a také na zasklení celého objektu. Tento zámek je významnou součástí developerského komplexu a golfového areálu Oaks Prague Nebřenice. Rekonstruovaný zámek poskytne kulturní zázemí pro obyvatele Oaks Prague a zaujme roli významné a nepřehlédnutelné golfové klubovny.

Zámeček v Nebřenicích vznikl na místě hospodářského stavení a v 19. století prošel klasicistní přestavbou. Zámek, stejně tak jako přilehlý park, je národní kulturní památkou. „Při rekonstrukci je kladen vysoký důraz na precizní architektonické zpracování. Dbáme na to, aby stavební práce probíhaly citlivě a v souladu s požadavky Národního památkového ústavu," hovoří o průběhu stavby Ing. Miloš Kostka, ředitel divize projektového řízení Obermeyer Helika. „V rámci naší činnosti koordinujeme dodavatele stavebních činností tak, aby výsledek byl nejen finančně efektivní a časově úsporný, ale také abychom dosáhli očekávaného cíle této jedinečné stavby. Pro projekt samotný je také přínosné, že v pozici contruction managementu jsme součástí zkušeného týmu projektového managementu společnosti Arendon," doplňuje své vyjádření k činnosti Obermeyer Helika Ing. Miloš Kostka. „Můžeme tak být obohaceni o další cenné zkušenosti," uzavírá Ing. Miloš Kostka.

Rekonstrukce zámku byla zahájena v březnu 2020 a její ukončení je plánováno na březen 2022. Investorem je společnost Arendon Development Company.

Vizualizace 1. - 3.: Zámek Nebřenice, exteriér, golfová klubovna, zázemí pro golfisty - šatny

www.obermeyer.cz
www.opb.de


Společnost OBERMEYER HELIKA a.s. patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, konstrukcí a dopravních staveb, šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží rezidenční komplexy, obchodní centra, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, objekty sloužící zdravotnictví a lázeňství, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990-1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.


Kontaktní údaje:
Crest Communications a.s.
Radka L. Kerschbaumová
Account Manager
mobil: 733 185 662
radka.kerschbaumova@crestcom.cz
www.crestcom.cz
www.obermeyer.cz
www.opb.de

Prílohy

Obrázky
OAKS_golfova_klubovna.jpg
OAKS_golfova_klubovna.jpg
OAKS_lockerroom.jpg
OAKS_lockerroom.jpg
OAKS_zamek_Nebřenice.jpg
OAKS_zamek_Nebřenice.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.