SK CZ EN

V AFI CITY ZAČÍNÁ RŮST JIŽ DRUHÝ APARTMÁNOVÝ DŮM

Publikované dňa: 24. 11. 2021 9:49 AFI EUROPE

Společnost AFI Europe odstartovala výstavbu dalšího apartmánového domu v dynamicky se rozvíjející čtvrti AFI City na městském brownfieldu v Praze 9 – Vysočanech. V současnosti zde souběžně rostou již dva objekty určené výhradně pro nájemní bydlení, přičemž zahájení jejich realizace od sebe dělí méně než jeden rok. Developer tak reaguje na potřeby pražského rezidenčního trhu, kde poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku. To reflektuje i ve své firemní strategii, která se soustředí již výhradně na nájemní byty. Dva apartmánové domy, které jsou nyní v AFI City ve výstavbě, zahrnují dohromady 640 jednotek – z toho bude 327 jednotek (v dispozicích od 1+kk do 4+kk) právě v domě, jehož výstavbu AFI Europe nyní zahájila. Celková investice developera dosáhne cca 900 milionů korun. Předpokládaný termín dokončení je v 1. čtvrtletí 2024.

„Nedávné analýzy naznačují, že v Praze chybí až 20 000 bytů, přičemž toto číslo každoročně roste. Ani pandemie tento trend nezabrzdila, spíše naopak: ceny bytů postupně stoupají. Vezmeme-li v potaz průměrný čistý roční plat, tak česká domácnost musí na vlastní bydlení šetřit až dvakrát tak dlouho než je tomu v jiných evropských metropolích. Pro mnoho lidí se stala koupě nemovitosti nedostupná a obracejí se stále častěji k nájemnímu bydlení. Věříme, že právě k němu situace na pražském rezidenčním trhu směřuje, a proto zde v našich projektech aktuálně stavíme již téměř 900 nájemních jednotek,“ říká Elena Pisotchi, obchodní a marketingová manažerka AFI Europe.

Apartmánový dům je přirozeně koncipován pro potřeby nájemců žijících ve velkoměstě: většina jednotek bude disponovat vlastním balkonem, lodžií anebo předzahrádkou; samozřejmostí je soukromé parkoviště v suterénu. Část apartmánů budu navíc kompletně vybaveno spotřebiči a nábytkem na míru, takže umožní okamžité stěhování bez jakýchkoliv starostí se zařizováním. Součástí přízemí bude recepce s nepřetržitým provozem a několik komerčních jednotek. O pravidelnou údržbu společných prostor a drobné opravy se postará správce nemovitosti. Jak v rámci samotného projektu, tak celého areálu AFI City je kladen důraz na dostatek zeleně a klidových zón. Ve vnitrobloku bude vybudováno parkové nádvoří, které poskytne rezidentům příjemné místo pro relaxaci. Kromě toho je součástí této nové čtvrti rozsáhlý veřejný park s dětským hřištěm, promenádou a posezeními. V budoucnu zde developer navíc plánuje občanskou vybavenost dále rozšířit např. o školku či restauraci s venkovní terasou.

Čtvrť AFI City postupně vzniká na území bývalého průmyslového areálu ČKD Slévárny a Moury v pražských Vysočanech. Revitalizace 15hektarového brownfieldu zahrnuje celkem 110 000 m2 kancelářských, obchodních a ubytovacích ploch a 40 000 m2 bytů. Dokončených a prodaných je všech 470 bytů; zkolaudována byla i kancelářská budova AFI City 1. Letos v lednu začala výstavba prvního nájemního apartmánového domu, který po svém dokončení v závěru roku 2022 nabídne 313 jednotek.


www.afi-city.cz

AFI EUROPE Czech Republic je předním investorem a developerem v oblasti komerčních a bytových nemovitostí. V České republice společnost působí od roku 1997, kde dokončila celou řadu úspěšných projektů: nákupní centra Palác Flora a AFI Palác Pardubice, rezidenční komplexy Korunní Dvůr, Tulipa Rokytka, Tulipa Modřanská rokle a Tulipa City nebo logistický park D8 European Park. Na poli kancelářských nemovitostí dosud realizovala tři fáze administrativního centra Classic 7 Business Park, AFI Karlín, AFI Vokovice a AFI City 1. V procesu výstavby je rozsáhlé portfolio nájemních bytů, které vyrostou v projektech Tulipa Karlín v Praze 8, Tulipa Třebešín v Praze 3 a v multifunkčním areálu AFI City na městském brownfieldu v Praze 9 u stanice metra Kolbenova. V dubnu 2021 společnost rozšířila své dosavadní portfolio o akvizici administrativního komplexu Avenir Business Park v Nových Butovicích.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Denisa Kolaříková

Kamila Čadková

denisa.kolarikova@crestcom.cz

kamila.cadkova@crestcom.cz

mobil: 731 613 606

mobil: 731 613 609

Prílohy

Obrázky
AFI City_apartmánový dům (1).jpg
AFI City: Výstavba druhého apartmánového domu odstartovala těsně před dokončením monolitické konstrukce první fáze.
AFI City_apartmánový dům (2).jpg
AFI City: Výstavba druhého apartmánového domu odstartovala těsně před dokončením monolitické konstrukce první fáze.
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.