SK CZ EN

OBERMEYER HELIKA ÚSPĚŠNĚ DOKONČILA AKVIZICI SPOLEČNOSTI CASUA

Publikované dňa: 25. 11. 2021 14:26 OBERMEYER HELIKA

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s., člen německé skupiny OBERMEYER, získala 100% obchodní podíl v přední české projekční společnosti CASUA s.r.o. Stala se tak největší architektonicko-projekční kanceláří na českém trhu. Obě společnosti budou i nadále používat své dosavadní názvy a spolupráce mezi nimi bude koordinována na úrovni vedení společností.

Jiří Fousek a Pavel Boš v představenstvu OBERMEYER HELIKA, stejně jako jednatelé společnosti CASUA Aleš Poděbrad a Oleg Haman představují vysoce kvalifikovaný a motivovaný management. Ten společně s dalšími vedoucími a jejich týmy dokáže realizovat i ty nejnáročnější stavební projekty. Daná akvizice vytváří sílu, která bude do budoucna schopna spoluvytvářet trh architektonických a projekčních služeb, získávat zajímavé zakázky a také napomůže rozvoji projektování v BIM v České republice.

„OBERMEYER HELIKA i CASUA působí úspěšně na českém trhu více než 30 let. V současné době považujeme za nejdůležitější posílit tržní i vyjednávací pozici projektanta jako takového, zejména pak ve vztahu k finančně silným investorům i velkým stavebním firmám. Společnost CASUA známe po mnoho let jako mimořádně kvalitního, seriózního a stabilního hráče na českém realitním trhu. Jsme rádi, že se nám podařilo dovést náročná jednání do úspěšného konce, a věříme, že tento krok významně posílí naše tržní postavení," říká Jiří Fousek, předseda představenstva OBERMEYER HELIKA.

„Podařilo se nám za uplynulá desetiletí vybudovat silnou značku. Chtěli jsme, aby bylo i do budoucna zajištěno její dobré jméno a přední postavení na českém trhu projekčních prací. Jsme přesvědčeni, že spojení se skupinou OBERMEYER nám poskytne mnoho příležitostí k dalšímu rozvoji. Budeme se tak moci oboustranně těšit ze synergií, které toto spojení přináší," dodávají Aleš Poděbrad a Oleg Haman, jednatelé a dosavadní podílníci společnosti CASUA.

www.obermeyer.cz
www.opb.de
www.casua.cz

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s. patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, konstrukcí a dopravních staveb, šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží rezidenční komplexy, obchodní centra, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, objekty sloužící zdravotnictví a lázeňství, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990-1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.

Casua, spol. s r.o. se zabývá projektovou činností, inženýringem a konzultační činností v oborech architektury, pozemních staveb, urbanismu a územního plánování. Provádí architektonické návrhy budov, výtvarné návrhy interiérů a design předmětů, které jsou součástí interiérů a vybavení budov. Společnost Casua má za sebou dlouhou řadu úspěšných projektů a realizací v oblasti urbanismu, územního plánování, bytové a občanské výstavby. K nejvýznamnějším realizacím patří Český statistický úřad, Letiště Bratislava, Obytný soubor a komerční centrum Vinice a Palouk, Malešice, Waltrovka, Korunní, Obytný dům Almaty v Kazachstánu, výšková koncepce Prahy pro UNESCO, územní plán Ústí nad Labem, Rekonstrukce paláce Reisů ze Stallburgu, terasy Rudolfina. Casua byla generálním projektantem projektové dokumentace pro provedení stavby administrativního a obchodního centra Bořislavka, což je zatím největší realizace v systému BIM, ve kterém pracujeme od roku 2004.

Casua byla v roce 2021 recertifikovaná a získala certifikaci ISO 9001:2015. V rámci BIM úzce spolupracuje s CAD Studiem na projektu BIMFO. Od 1. 1. 2007 je členem společenství Evropských architektů EQUATOR European Architects. V rámci toho společenství dochází ke vzájemné výměně v posledních architektonických trendech. V prosinci 2009 se stala zakládajícím partnerem České rady pro šetrné budovy. Casua, spol. s r.o. je členy EEA, CZGBC, SGBC, ČISOK, BIMFO.

Kontaktní údaje:
Crest Communications a.s.
Radka L. Kerschbaumová
Account Manager
mobil: 733 185 662
radka.kerschbaumova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.