SK CZ EN

YIT V ČESKU POPRVÉ S PARTNEREM: DO PROJEKTU VESI HOSTIVAŘ VSTUPUJE RSJ INVESTMENTS

Publikované dňa: 21. 2. 2022 10:15 YIT

Developerská společnost YIT poprvé v historii svého působení v České republice vstoupila do partnerství při financování svého projektu. Na realizaci rezidenčního areálu Vesi Hostivař se bude podílet silná investiční skupina RSJ.

„Dosud jsme všechny naše projekty financovali z vlastních zdrojů skupiny YIT. Nyní vstupujeme do nové etapy a v souladu s korporátní strategií YIT Group budeme v některých případech využívat projektové financování. Uvolníme si tím kapitál pro další investice, abychom mohli ještě více rozšiřovat své portfolio o nové akvizice," vysvětluje přístup YIT Stavo její generální ředitel Marek Lokaj.

Ke konkrétní spolupráci s RSJ Investments pak říká: „Jsme rádi, že při první realizaci s projektovým financováním budeme spolupracovat právě s RSJ - silnou a renomovanou skupinou, jež má s investováním do developerských projektů bohaté zkušenosti. Mimo jiné je i partnerem YIT na Slovensku." Lukáš Musil, člen představenstva RSJ Investments, k tomu dodává: „S YIT Slovakia úspěšně spolupracujeme již několik let na projektech v Bratislavě a chtěli jsme proto navázat partnerství i v Česku. Na rezidenčním komplexu Vesi Hostivař nás zaujala výjimečná lokalita plná zeleně a zároveň jeho ekologické prvky. Najít dnes v Praze dobré bydlení, které se nachází v podstatě v lese a přitom na dosah všech výhod velkoměsta, rozhodně není snadné. Tento projekt je tak dalším dílkem do našeho portfolia kvalitních rezidenčních nemovitostí, navíc tím rozšiřujeme spolupráci s developerem s obrovskými zkušenostmi."

Areál Vesi Hostivař vyrůstá na brownfieldu bývalé pily nedaleko hostivařské přehrady. Zahrnuje celkem 208 jednotek apartmánového typu s dispozicemi 1+kk až 4+kk, rozmístěných do pěti objektů. K většině jednotek náleží předzahrádky, ve vyšších patrech terasy nebo balkony. Celý projekt se nese opět ve finském stylu bydlení - je tak inspirován severskou architekturou a klade důraz na přírodní materiály a citlivý soulad s okolní přírodou. Chybět nebude dostatek zeleně a relaxační zóny, samozřejmostí je začlenění řady ekologických prvků. Ve Vesi Hostivař začne YIT používat takzvaný ‚zelený‘ beton, k jehož hlavním přednostem patří úspora přírodních zdrojů a energie na jejich těžbu, podpora cirkulární ekonomiky využitím druhotných materiálů a snížení uhlíkové stopy. Díky aplikaci tohoto betonu z recyklovaného kameniva dojde ke snížení emisí CO2 o téměř 3 %. V rámci šetrného zacházení s vodou se v areálu pro zalévání bude přednostně využívat dešťová voda z retenčních nádrží. Co se týče obnovitelných zdrojů energie, developer se chystá instalovat fotovoltaickou elektrárnu, která pokryje část spotřeby elektřiny ve společných částech a na osvětlení komplexu. „Vstupem nového partnera se charakter projektu nikterak nemění a YIT nadále kompletně zajišťuje inženýring, výstavbu, marketing i prodej," upřesňuje Marek Lokaj.


O YIT a YIT Stavo:
Společnost YIT (výslovnost: vaj aj tý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila 22 projektů (včetně jednotlivých etap větších celků, které samy o sobě de facto představují středně velké bytové projekty). Ve výstavbě je nyní 5 projektů: Koti Libeň, Vesi Hostivař, revitalizace původní továrny Meopta na rezidenční projekt Parvi Cibulka, přelomový projekt Suomi Hloubětín s 10 etapami bytových domů a sousední polyfunkční projekt Lappi Hloubětín s téměř 290 byty a komerčními prostory. Na ploše původního více než 10hektarového brownfieldu v Hloubětíně tak vzniká nová čtvrť s bydlením, obchodními prostory a školkou, kde najde domov zhruba 3 500 obyvatel. Další projekty má developer v přípravě.

YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol", kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.

Skupina YIT je největší stavební a developerskou firmou ve Finsku a řadí se na přední příčky v celé severní Evropě. Při všech svých stavbách dbá na trvalou udržitelnost a respekt k životnímu prostředí. Realizuje bytové i komerční nemovitosti a soustředí se zejména na projekty rozvoje velkých městských urbanistických celků. Její obrat v roce 2021 dosáhl téměř 2,9 mld. eur. Skupina aktuálně působí v 10 zemích: Finsku, Rusku, Švédsku, Norsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku. Pracuje pro ni přes 7 000 lidí. Akcie společnosti YIT jsou kotovány na burze v Helsinkách.

O RSJ Investments: Investiční skupina RSJ spravuje široké portfolio investic v České republice a zahraničí. Investuje do výstavby bytových i kancelářských budov a akvizic výnosových nemovitostí. Vysoký podíl na spravovaném majetku představují také investice do odvětví klíčových pro 21. století - informačních technologií, biotechnologií, zdravých potravin, obnovitelných zdrojů a life sciences.

Další informace:
Crest Communications

Marcela Kukaňová, tel.: 731 613 618, marcela.kukanova@crestcom.cz
Michaela Muczková, tel.: 778 543 041, michaela.muczkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz; www.yit.cz; www.yitgroup.com

Prílohy

Obrázky
YIT_Vesi Hostivar_vizualizace_exterier_01.jpg
YIT_Vesi Hostivar_vizualizace_exterier_01.jpg
YIT_Vesi Hostivar_vizualizace_exterier_02.jpg
YIT_Vesi Hostivar_vizualizace_exterier_02.jpg
YIT_Vesi Hostivar_vizualizace_interier_01.jpg
YIT_Vesi Hostivar_vizualizace_interier_01.jpg
YIT_Vesi Hostivar_vizualizace_interier_02.jpg
YIT_Vesi Hostivar_vizualizace_interier_02.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.