SK CZ EN

Vedoucím manažerem nové divize fotovoltaiky DZ Dražice je Luboš Vrbata. Předsedou Asociace pro využití tepelných čerpadel se stal Radek Červín

Publikované dňa: 21. 3. 2022 10:02 DZ DRAŽICE + NIBE

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dovozce tepelných čerpadel NIBE, otevírá novou divizi se zaměřením na fotovoltaická řešení. Jejím vedoucím a zároveň manažerem pro obchodní rozvoj se stal Luboš Vrbata, který disponuje bohatými zkušenostmi z vyšších manažerských postů v energetické společnosti E.ON Energie. Důkazem know-how a expertizy DZ Dražice v oboru je jmenování Radka Červína, vedoucího prodeje NIBE pro Česko a Slovensko, předsedou oborové organizace Asociace pro využití tepelných čerpadel – člena Evropské asociace tepelných čerpadel.

Luboš Vrbata se bude jako vedoucí manažer věnovat rozvoji nové dražické divize fotovoltaiky, v níž bude zodpovědný za přípravu celkové strategie vstupu na místní a zahraniční trhy, rozvoj produktového portfolia i nastavení optimálních prodejních kanálů a zákaznické péče. V této pozici tak plně zúročí zkušenosti, které nabyl během svého působení v managementu energetické společnosti E.ON a na pozici specialisty Energetického regulačního úřadu. Luboš Vrbata vystudoval obor Ekonomika a řízení energetiky na ČVUT v Praze. Hovoří anglicky a německy a mezi jeho zájmy patří cestování, sport, rybaření a formule 1.

Fotovoltaika dnes zažívá opravdový boom a zájem o ni stále roste. Novou divizi jsme se rozhodli založit, protože již nyní disponujeme dostatkem kvalitních produktů pro různé typy fotovoltaických řešení. Luboš Vrbata, kterého jsme vybrali do jejího čela, patří k opravdovým odborníkům na moderní energetická řešení. Jsme proto přesvědčeni, že se mu podaří etablovat divizi fotovoltaiky na českém trhu i v zahraničí a dále ji úspěšně rozvíjet," dodává Karel Pacourek, generální ředitel DZ Dražice.

Radek Červín v současné době působí jako vedoucí prodeje NIBE pro Česko a Slovensko. Své znalosti a zkušenosti znásobí na pozici předsedy Asociace pro využití tepelných čerpadel, jediné české profesní organizace sdružující společnosti zabývající se výrobou a prodejem těchto ekologických zařízení. Radek Červín absolvoval obor Strojní inženýrství - Technika životního prostředí na ČVUT v Praze. Hovoří anglicky a francouzsky a ve svém volném čase se věnuje sportu (volejbalu, sjezdovému lyžování či cyklistice), hudbě a rodině.


O společnosti DZ Dražice a skupině NIBE
Společnost DZ Dražice, člen skupiny NIBE, je největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Své výrobky s jedinečným systémem topných keramických těles vyváží do více než 20 zemí světa. V Česku má přibližně 50% podíl na trhu. Historie společnosti se píše již od roku 1900. Ohřívače vody pod značkou DZ Dražice začala vyrábět v roce 1956. V roce 2006 se stala součástí švédské společnosti NIBE Industrier AB, která má tři divize. Jednou z nich je NIBE Climate Solutions, která dodává výrobky pro vytápění, ohřev vody a ventilaci pro domácnosti i průmyslové objekty. Do této divize spadají tepelná čerpadla NIBE, jejichž výhradním dodavatelem pro Českou republiku a Slovensko je společnost DZ Dražice.

Základní činností společnosti DZ Dražice je výroba a prodej ohřívačů vody a akumulačních nádrží. Jedná se o modely v provedení svislém, vodorovném, stacionárním, elektrickém a kombinovaném v objemech od 5 l do 1000 l. Dále pak vyrábí nepřímotopné stacionární zásobníky vody o objemech od 100 l do 2000 l. DZ Dražice nabízí rovněž hybridní ohřívače vody, které lze napojit na elektřinu ze sítě i na fotovoltaické panely, klimatizace nebo vnitřní systémové jednotky k tepelným čerpadlům. Neméně důležitým předmětem činnosti je i výroba zásobníků vody s nepřímým ohřevem pro výrobce plynových kotlů. DZ Dražice vlastní výrobní závod s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou.

Společnost stojí na pevných základech, kterými jsou dlouholetá tradice, vysoká kvalita produktů, nadstandardní služby zákazníkům a zodpovědnost společnosti vůči životnímu prostředí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications
Marie Cimplová, tel.: +420 731 613 602, marie.cimplova@crestcom.cz
Kamila Čadková, tel.: +420 731 613 609, kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz; www.dzd.cz; www.klima-drazice.cz; www.nibe.cz; www.dzd-fv.cz

Prílohy

Obrázky
DZD_Luboš Vrbata.jpg
Luboš Vrbata_vedoucí a zároveň manažer pro obchodní rozvoj nové divize fotovoltaiky společnosti DZD
NIBE_Radek Červín.jpg
Radek Červín_vedoucí prodeje NIBE pro Česko a Slovensko a zároveň předseda Asociace pro využití tepelných čerpadel
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.