SK CZ EN

NAD PROJEKTEM VILA DŮM NA VINICI OD PSN ZAVLÁLA GLAJCHA

Publikované dňa: 28. 3. 2022 9:45 PSN

Společnost PSN dovedla do fáze hrubé stavby projekt Vila dům Na Vinici na pražských Vinohradech. Vyrůstá zde celkem 27 bytů v dispozicích 1+kk až 3+kk, většina s balkonem či předzahrádkou. Třetina z nich již našla nové majitele. Kolaudace je plánovaná na léto letošního roku.

V komorním projektu Vila dům Na Vinici developer dovršil stavbu železobetonové konstrukce a nyní přistoupil k osazování oken. Dále pokračují vyzdívky bytových příček a instalují se rozvody technických zařízení. Práce samozřejmě postupují rovněž v exteriéru, konkrétně na fasádách a také terénních úpravách. Generálním dodavatelem stavby je společnost POHL cz. PSN plánuje budovu zkolaudovat letos v létě, noví obyvatelé by se měli stěhovat na počátku roku 2023.

„Máme radost, že stavba zatím běží podle plánu - a to i přes všechny nepříznivé faktory, které v uplynulých měsících zasáhly celý realitní trh, jako například extrémní zdražování stavebních materiálů a nedostatek pracovní síly," uvádí ředitel developmentu společnosti PSN Štěpán Smrčka a dodává: „O projekt evidujeme díky jeho skvělé lokalitě na dosah oblíbeného parku Grébovka, funkčním technologiím pro maximální komfort a elegantnímu designu s využitím přírodních materiálů velký zájem. Aktuálně tak máme prodáno kolem 30 % jednotek."

V ulici Perucká v Praze 2 vyroste 27 bytů o velikosti od 27 do 73 m2 a dispozicích 1+kk až 3+kk. K většině z nich náleží balkon či předzahrádka. Jejich součástí se stane řízené větrání s rekuperací, v nejvyšším patře pak i příprava pro klimatizaci. Chybět nebudou ani garážová stání situovaná v suterénu domu. Tam budou pro budoucí rezidenty připraveny také sklepní úložné prostory.

Moderní a praktické byty
Bytové jednotky se vyznačují nadčasovým designem, jenž dokreslí jejich praktické pojetí a společně vytvoří útulné bydlení. Hodí se pro spokojený rodinný život a zároveň dýchají mladistvým elánem s esencí lehkosti. Hru světla v interiérech provázejí harmonické přírodní tóny, čisté linie a barvy, které mohou vkusně oživit například motivy zeleně. Již ve standardu je developer vybaví plovoucí dřevěnou lamelovou podlahou a dřevěnými okny s trojsklem.

Bytový dům s 1 podzemním a 4 nadzemními podlažími, s posledním ustupujícím, respektuje okolní zástavbu. Jeho fasáda se ponese v nadčasové šedo-bílé kombinaci. Architektonické řešení studia Ofstone dbá na tradiční hodnoty bydlení. Důmyslně využívá okolní křivky, například prostřednictvím balkonů, teras a oken zrcadlí energii zdejší lokality.

Pod balkony vznikne dlážděná terasa s přímým vstupem na předzahrádku na střeše suterénu, která přechází do volného prostoru se zatravněním. Poskytne tak rezidentům klidné místo pro relaxaci a setkávání.

Příjemné bydlení se všemi vymoženostmi metropole
Vinohrady dlouhodobě patří k jedné z nejžádanějších a nejprestižnějších pražských čtvrtí. Disponují totiž všemi benefity života v centru města a zároveň si uchovávají místa s klidnou a rodinnou atmosféru se spoustou zeleně.

Vila dům Na Vinici vyrůstá na západní části Perucké stráně, kde se v minulosti nacházely vinice a sady. Dnes jde o oblíbený městský park zdobený řadou dřevin. Malebné stezky vedou do navazujícího parku Grébovka s krásným výhledem na panorama hlavního města. Součástí areálu je také venkovní posilovna nebo hřiště na pétanque. Okolí bytového domu skýtá spoustu příležitostí pro aktivní život, sport, wellness, zábavu i kulturu. Lokalitu charakterizuje rovněž vynikající občanská vybavenost a skvělá dopravní dostupnost. V těsné blízkosti domu sídlí několik základních a mateřských škol, pošta a poliklinika. Jen pár minut pěšky jsou situovány i restaurace a obchody. Dopravní spojení zajišťují nedaleké tramvajové zastávky s napojením na linky metra a také vlak ze stanice Vršovice.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O PSN
Na českém trhu s nemovitostmi působí PSN již od roku 1991 (původně jako Pražská správa nemovitostí, od roku 2019 už jen pod názvem PSN). Firma se od svého vzniku věnovala zejména rekonstrukcím činžovních domů. Ty má ve svém portfoliu i nadále, prošla však velkým rozvojem a v současnosti se již věnuje i nové výstavbě velkých rezidenčních a polyfunkčních projektů. V přípravě má například konverzi továrního areálu Koh-i-noor v pražských Vršovicích, přeměnu areálu Innogy v Brně nebo výstavbu polyfunkční budovy na místě bývalého Transgasu v centru Prahy na Vinohradech, na které bude spolupracovat se společností Penta Real Estate. Mezi právě realizované projekty se řadí např. Vanguard Prague - revitalizace původní továrny na 150 unikátních loftů, či Rezidence U Sv. Štěpána - rekonstrukce souboru tří historických měšťanských domů v centru Prahy.

PSN také dlouhodobě vytváří vlastní portfolio nemovitostí v Praze, Pardubicích, Hradci Králové a Brně, které má dále ve správě - a to jak pro nájemní bydlení, tak za účelem pronájmu kanceláří a komerčních prostor. Mezi významné nemovitosti PSN patří např. Tančící dům, Dům Módy na Václavském náměstí, budova Krakovská nebo City Empiria.

Prílohy

Obrázky
PSN_Vila dum Na Vinici_fotografie_hruba stavba.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_fotografie_hruba stavba.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_exterier_01.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_exterier_01.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_exterier_02.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_exterier_02.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_exterier_03.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_exterier_03.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_interier_01.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_interier_01.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_interier_02.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_interier_02.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_interier_03.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_interier_03.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_interier_04.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_interier_04.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_interier_05.jpg
PSN_Vila dum Na Vinici_vizualizace_interier_05.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.