SK CZ EN

VOZÍKY PRO BEZPEČNÝ PROVOZ I VE STÍSNĚNÝCH ATEX ZÓNÁCH

Publikované dňa: 31. 3. 2022 9:07 LINDE MATERIAL HANDLING

Aschaffenburg/Praha, 31. března 2022 – Přeprava materiálu ve stísněných prostorách je pro mnoho společností každodenní výzvou – o to více, když je třeba vzít v úvahu podmínky ochrany proti výbuchu dle směrnice 2014/34/EU (ATEX). Linde Material Handling (Linde MH) nabízí řešení pro všechny aplikace v prostředí ATEX a nyní představuje kompaktní vysoce výkonné vozíky s vysokou úrovní provozního komfortu pro použití ve stísněných prostorech. Tyto paletové vozíky Linde T20-30, dostupné i s plošinkou pro řidiče, představují vhodnou alternativu ke klasickým vysokozdvižným vozíkům a paletové protizávažové vysokozdvižné vozíky Linde L06-L16 AC EX lze dokonce integrovat do systému řízení vozového parku Linde connect s kontrolou přístupu a monitorováním poškození.

Řidiči manipulačních vozíků v chemickém a farmaceutickém průmyslu, biotechnologickém a kosmetickém průmyslu, potravinářském a nápojovém průmyslu a logistice tento problém dobře znají: V mnoha výrobních a skladovacích prostorech s omezenými možnostmi dalšího rozšíření je často málo místa. „Při přepravě zboží, skladování a vyskladňování se počítá každý centimetr prostoru. Řidiči potřebují v těchto podmínkách obzvláště agilní, snadno ovladatelné a uživatelsky přívětivé vozíky. Koneckonců, s nebezpečnými materiály se musí zacházet vždy bezpečně a spolehlivě," zdůrazňuje Elke Karnarski, produktová manažerka Ex-Proof Trucks & Retrofit Solutions. Zde proto přicházejí ke slovu nové úzké paletové vozíky od Linde MH v nevýbušném provedení EX.

Extrémně agilní, snadno ovladatelné a bezpečné
Paletové nízkozdvižné vozíky Linde T20-30 EX s nosností 2,0, 2,5 a 3,0 tuny přesvědčí svou kompaktností a podvozkem širokým pouhých 720 milimetrů. Vozíky vždy zůstávají v obrysu palety - výsledkem je vynikající manévrovatelnost, kterou výrazně podporuje elektrické servořízení. Vozíky jsou určeny pro skladovací operace i pro přepravu materiálu na krátké a střední vzdálenosti v zónách ATEX 1/21 a 2/22. Odpovídající opatření na ochranu proti výbuchu EX zahrnují ochranu proti vznícení elektrickými a mechanickými jiskrami, nepřetržité monitorování teploty všech příslušných součástí vozíku a opatření k zamezení elektrostatického výboje.

Kompaktní, přesto ergonomické
Ve verzi Linde T20-25 AP EX se sklopnou plošinkou fungují tyto paletové vozíky jako ergonomické pracoviště pro přepravu palet se zbožím na střední a dlouhé vzdálenosti. Plošinka řidiče a zábrany proti pádu jsou měkce polstrované. Plošinka je spolehlivě zajištěna v obou polohách, což umožňuje řidiči stát pevně a bezpečně na podložce
z tlumící antistatické pryže. Skládací ochranné zábrany jej drží v obrysech podvozku vozíku - nejlepší předpoklad pro vyšší produktivitu. Plošinka a řídící ojka jsou odizolovány pružným uložením od podvozku, což snižuje vibrace pociťované řidičem. Řidič má přitom vždy dobrý výhled na náklad a okolí, a to i ve stísněných a náročných pracovních prostředích.

Elektrické řízení s nízko uloženou ojí zajišťuje především komfort obsluhy a bezpečné ovládání vozíku. Multifunkční přístrojový displej poskytuje jasné informace o důležitých parametrech - jako je datum příští údržby nebo stav nabití baterie. Aplikace EX Monitoring od společnosti Linde monitoruje všechny faktory důležité z hlediska bezpečnosti podle ATEX, jako je teplota komponentů, izolační odpor, provozní napětí a opotřebení určitých součástí, a operátor dostává konkrétní doporučení, jaká opatření podniknout, aby byl zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz EX vozíku v nevýbušném provedení.

Paletové protizávažové vysokozdvižné vozíky Linde L06-L16 AC EX jsou dostupné ve čtyřech verzích s nosností 0,6, 1,0, 1,2 a 1,6 tuny. Vyznačují se také kompaktní konstrukcí s šířkou pouze 890 milimetrů. Díky klasickému nosiči vidlic jsou vozíky v úpravě pro zónu ATEX 2/22 ideální pro přepravu speciálních nákladů, IBC kontejnerů nebo uzavřených palet ve stísněných prostorech. Tyto vozíky jsou kratší než běžný elektrický vysokozdvižný vozík se sedícím řidičem a jsou optimální alternativou pro prostory s potenciálně výbušnou nebo hořlavou atmosférou, kde je velmi málo místa.

Fotografie č. 1. - č. 2.
Paletový vozík řady Linde T20-30 EX má podvozek široký pouze 720 milimetrů a jeho rozměry kopírují obrys palety. To zajišťuje výbornou manévrovatelnost i ve stísněných prostorech.

Ve výrobních a skladových prostorech s omezenými možnostmi pro rozšíření, bývá nedostatek prostoru pro manipulaci. Právě zde vstupují do hry nové úzké vozíky s ochranou proti výbuchu od Linde Material Handling.

Linde Material Handling GmbH
Společnost Linde Material Handling GmbH, která je součástí KION Group, je celosvětovým výrobcem vysokozdvižných a dalších skladových vozíků a řešení pro intralogistiku. Společnost má svou prodejní a servisní síť ve vice než 100 zemích ve všech hlavních oblastech.

Pro více informací kontaktujte:
Linde Material Handling Česká republika s.r.o.  
Jakub Horn, Brand Manager
tel.: +420 703 848 897 e-mail: jakub.horn@linde-mh.cz  
www.linde-mh.cz

Crest Communications a.s.
Radka L. Kerschbaumová, Account Manager  
tel.: +420 733 185 662  
e-mail: radka.kerschbaumova@crestcom.cz  
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Linde MH paletový vozík T20-30 EX var1 tisk.jpg
Linde MH paletový vozík T20-30 EX var1 tisk.jpg
Linde MH paletový vozík T20-30 EX var2 tisk.jpg
Linde MH paletový vozík T20-30 EX var2 tisk.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.