SK CZ EN

NOVÁ ŘADA ELEKTRICKÝCH TAHAČŮ A PLOŠINOVÝCH VOZÍKŮ LINDE PŘEKVAPILA VYSOKOU ÚROVNÍ BEZPEČNOSTI A VÝKONU

Publikované dňa: 3. 5. 2022 12:38 LINDE MATERIAL HANDLING

Aschaffenburg/Praha, 3. května 2022 – Nové výkonné elektrické tahače a plošinové vozíky od Linde Material Handling jsou nyní vybaveny rozsáhlými bezpečnostními prvky, zlepšeným jízdním komfortem a výkonnou technologií pohonu. Zajišťují excelentní úroveň produktivity pro výrobce automobilů a ocelových dílů, na letištích a v provozech velkoobchodů nebo v oblastech s náročnými požadavky na tichý provoz.

Elektrické tahače, které svým designem připomínají lehké nákladní automobily, jsou i přes své malé rozměry extrémně výkonné, a proto na mnoha místech doslova nepostradatelné. I na delší vzdálenosti zvládnou táhnout těžké přívěsy naložené strojními součástmi či zavazadly. Také v úzkých uličkách skladů spolehlivě přemístí velké množství beden, či přepravek na zeleninu. Vysoký jízdní komfort pro obsluhu, rychlá a bezpečná manipulace s přepravovaným nákladem jsou hlavní požadavky kladené na tuto třídu manipulačních vozíků. A právě v těchto parametrech značka Linde dosáhla výrazného úspěchu.

Nové elektrické tahače Linde s označením P120 až P350 jsou určeny pro tažení nákladů s hmotností 12, 18, 25, 30 a 35 tun. U modelu P250 je navíc na výběr mezi verzí s krátkým nebo dlouhým rozvorem náprav. Plošinové vozíky Linde W20 a W30 jsou schopny převážet 2 a 3 tuny užitečného zatížení na nákladové plošině nebo alternativně utáhnout přívěs s hmotností až 6 tun. I zde jsou možnosti volby ohledně délky rozvoru náprav.

„Nová řada elektrických tahačů a plošinových vozíků byla kompletně přepracována z hlediska výkonu a ergonomie, což přináší významné výhody jejich provozovatelům. Navíc jsou tahače a vozíky nyní ještě odolnější při přepravě nákladu na dlouhé vzdálenosti, což zvyšuje efektivitu jejich provozu," hovoří o přednostech nové řady Sandra Karras, produktová manažerka skladových technologií v Linde Material Handling. „Kromě toho, že jsou plošinové vozíky i tahače stejně obratné a bezpečné, využívají jako zdroj energie buď olověné, nebo lithium-iontové baterie," doplňuje Sandra Karras.

Výkonné i na stoupáních
Tahače a plošinové vozíky zvládají nájezdy, stoupání a jízdu na dlouhé vzdálenosti rychle a spolehlivě. Díky výkonným elektromotorům dosáhnou rychlosti až 25 km/h. Celková konstrukce vozidla navíc zohledňuje předpisy a normy, které platí ve vysoce citlivých letištních provozech.

Bezpečnost a pohodlí pro řidiče
Vylepšená ergonomie poskytuje řidičům pohodlí a podporu, a tak zvyšuje jejich produktivitu při řízení tahačů a plošinových vozíků a manipulaci s nákladem. Prostorná kabina s širokým protiskluzovým nástupem, velkým přístrojovým displejem, pohodlnými sedačkami, klimatizací, osvětlením a mnoha dalšími prvky volitelné výbavy, nabízí dokonalé pracovní prostředí. Přídavná okna ve dveřích a na střeše kabiny poskytují řidiči výborný výhled do stran a nahoru, který je důležitý zejména ve stísněném a nepřehledném prostoru. Zavírání dveří je elektronicky monitorováno, takže se tahač může rozjet, až když jsou dveře bezpečně uzavřeny.

Další bezpečnostní prvky a vylepšení
Na svažitém terénu nebo na rampách by mohlo dojít k nežádoucímu zrychlení tahače. Aby se tomu předešlo, může řidič stisknutím tlačítka aktivovat systém automatického udržování rychlosti na svahu. Další bezpečnostní výbava zahrnuje ochrannou mřížku zadního okna, nouzové vypínače na pravé a levé straně v zadní části vozidla, masivní kovový štít v přední části, dvojitá zrcátka na dveřích a speciální doplňky osvětlení jako je např. Linde BlueSpot. Všechny tyto volitelné položky se v dlouhodobém horizontu vyplatí. Významně zvyšují jízdní komfort a bezpečný provoz.

Jízdní komfort na nové úrovni
Plně odpružený a odtlumený inovativní podvozek zajišťuje u nových modelů tahačů a vozíků potěšení z jízdy. „Každý, kdo usedl za volant jednoho z nových elektrických tahačů, byl zcela nadšen zážitkem z jízdy," zmiňuje jednu z výhod Sandra Karras a doporučuje zkušební jízdu. Také zdůrazňuje, že plně zapouzdřený brzdový systém, vyžaduje minimální údržbu a servis, čímž významně snižuje provozní náklady. „V neposlední řadě větší rozmanitost nových modelů a možností výbavy přináší i ekonomické výhody. Předchází se nadměrnému dimenzování zvolených typů a zároveň je v případě potřeby k dispozici dostatečně vysoký výkon," doplňuje Sandra Karras, produktová manažerka skladových technologií v Linde Material Handling.

Linde Material Handling GmbH
Společnost Linde Material Handling GmbH, která je součástí KION Group, je celosvětovým výrobcem vysokozdvižných a dalších skladových vozíků a řešení pro intralogistiku. Společnost má svou prodejní a servisní síť ve vice než 100 zemích ve všech hlavních oblastech.

Pro více informací kontaktujte:
Linde Material Handling Česká republika s.r.o.
Jakub Horn
Brand Manager
tel.: +420 703 848 897
e-mail: jakub.horn@linde-mh.cz  
www.linde-mh.cz 

Crest Communications a.s.
Radka L. Kerschbaumová  
Account Manager  
tel.: +420 733 185 662  
e-mail: radka.kerschbaumova@crestcom.cz  
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Linde_P250 v akci_tisk.jpg
Linde_P250 v akci_tisk.jpg
Linde_P250_a_W30_tisk.jpg
Linde_P250_a_W30_tisk.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.