SK CZ EN

VÝZNAMNÉ INOVACE V ŘADĚ MOTOROVÝCH VOZÍKŮ LINDE S HYDROSTATICKÝM POJEZDEM

Publikované dňa: 12. 5. 2022 11:58 LINDE MATERIAL HANDLING

Aschaffenburg/Praha, 12. května 2022 – Linde Material Handling představuje novou generaci vysokozdvižných vozíků poháněných spalovacím motorem řady 1204 s nosností od 3,5 do 5 tun. Nové vozíky Linde s naftovým a LPG pohonem dokážou rychle a efektivně přemístit těžké náklady, mají vysoce výkonný systém pohonu a zvládnou manipulaci s větším množstvím palet najednou. Navíc nabízejí propracované ochranné systémy pro řidiče i okolí a obousměrnou výměnu dat mezi serverem na centrále a vozíkem. Také kabina vozíku poskytuje řidičům vyšší komfort a umožňuje lepší výhled na pracovní plochu.

„Ani v dnešní době si není možné představit určité oblasti manipulace bez nasazení vysokozdvižných vozíků poháněných spalovacím motorem," říká Björn Walter, Senior Product Manager Counterbalanced Trucks. „Správci vozových parků jsou dlouhodobě přesvědčeni o výhodách, které motorové vozíky nabízejí. Kladně hodnotí například nekomplikované doplňování paliva, či hydrostatický pohonný systém Linde, který umožňuje citlivé ovládání pojezdu," dodává Björn Walter. Samotní řidiči pak oceňují souhru účinného průmyslového spalovacího motoru, plynule stavitelné hydrostatické převodovky a sofistikovaného konceptu ovládání hydrauliky LLC. To vše dává vozíkům jedinečný manipulační výkon.

Řidiči vysokozdvižných vozíků využívají tyto výkonné stroje jak k přemístění desítek přepravek s nápoji najednou, tak pro manipulaci kontejnerů naložených dlažebními kostkami o hmotnosti několika tun. Vhodné jsou pro přepravu vysoce citlivých odlitků a zvedání svitků drátu na paletách, nebo stohování bloků lisovaného sběrového papíru. Ideální pole působnosti pro tyto robustní vysokozdvižné vozíky Linde jsou komplikované venkovní prostory, například prašné cesty a místa kde je bahnitý nebo nerovný povrch vozovky. Motorové vozíky Linde to zvládnou díky velké světlé výšce podvozku, která činí 207 milimetrů (Linde H35 a H40) a 250 milimetrů (Linde H45 a H50), dlouhému rozvoru náprav, boční ochraně proti nárazu a pneumatikám v široké škále desénů.

Na rozdíl od předchozí řady mají všechny nové modely těchto vozíků standardně těžiště nákladu zvětšené na 600 milimetrů. To zajišťuje vysokou zbytkovou nosnost, která je důležitá při použití přídavných zařízení jako například čelisti na papírové role, bílou techniku apod. „Abychom splnili přání našich zákazníků po větší variabilitě a širším využití naší manipulační techniky, nabízíme stále nová řešení a vylepšení. Proto například pro model Linde H50 s nosností 5 tun existuje i lehčí varianta s těžištěm 500 milimetrů. Zároveň byla řada rozšířena o model H35 s nosností 3,5 tuny," hovoří o možnostech nové řady vozíků Linde produktový manažer Björn Walter.

Kabina pro řidiče
Pracoviště řidiče doznalo v nové řadě motorových vozíků Linde značných vylepšení. Je navrženo tak, aby operátorům poskytovalo maximální podporu. Pohodlný nástup do kabiny zajistí široký nástupní schůdek a měkká madla. Uvnitř je vozík vybaven sedačkami s loketní opěrkou doplněnou o nejnovější generací ovládání hydrauliky LLC (Linde Load Control), které jsou již instalovány také do ostatních modelů vysokozdvižných vozíků řady 12xx. Spolu s ergonomickým volantem a dvoupedálovým ovládáním tvoří koordinovanou ovládací jednotku a stejně jako odtlumený sloup a nápravy jsou navrženy tak, aby udržovaly operátora v pohodlí. Zvládne se tak soustředit po celý dlouhý pracovní den. Asymetrické profily sloupů nové generace vozíků 12xx byly přepracovány a nyní poskytují lepší výhled. Na přání zákazníka může být dodána kabina s velkými prosklenými dveřmi, která nabízí řidiči výrazně větší pole výhledu.

Bezpečnostní prvky nové řady
Linde Material Handling přeneslo rozsáhlou bezpečnostní výbavu i do této větší modelové řady. „Ochrana zaměstnanců a bezpečnost při práci se stala nejvyšší prioritou většiny provozů našich zákazníků. Mnoho bezpečnostních prvků je proto instalováno již ve standardu," zdůrazňuje produktový expert Björn Walter a vyjmenovává příklady kterými jsou elektronický systém sledování zapnutí bezpečnostních pásů, systém Linde Load Assist a Linde Curve Assist, což je systém automaticky snižující rychlost jízdy v zatáčkách. Mezi volitelné prvky osvětlení vozíku patří světla Linde TruckSpot, VertiLights nebo LED Stripes.

Výkon & energie
Přestože v této třídě nosnosti bude v budoucnu k dispozici ekvivalentní výkonová alternativa v podobě elektrických vozíků řady X, nejnovější motorové vozíky mohou zlepšit svoji energetickou bilanci prostřednictvím zvýšeného přepravního výkonu. To platí i při skutečnosti, že elektrické vozíky řady X využívající „zelenou elektřinu" mohou mít dokonce klimaticky neutrální provoz. „To je výsledek testovacích pracovních cyklů provedených v rámci vlastního TOP výkonnostního testu společnosti Linde, který byl schválen nezávislou zkušebnou TÜV Nord," říká Björn Walter a doplňuje: „U nové řady motorových vozíků vidíme výrazné zlepšení s ohledem na vyšší objem přepravených palet za hodinu. To by mělo přispět ke znatelnému snížení nákladů na palivo v průběhu dní, měsíců a řady dalších let provozu."

Linde Material Handling GmbH
Společnost Linde Material Handling GmbH, která je součástí KION Group, je celosvětovým výrobcem vysokozdvižných a dalších skladových vozíků a řešení pro intralogistiku. Společnost má svou prodejní a servisní síť ve vice než 100 zemích ve všech hlavních oblastech.

Pro více informací kontaktujte:
Linde Material Handling Česká republika s.r.o.
Jakub Horn
Brand Manager
tel.: +420 703 848 897 e-mail: jakub.horn@linde-mh.cz  
www.linde-mh.cz

Crest Communications a.s.
Ing. Radka L. Kerschbaumová  
Account Manager  
tel.: +420 733 185 662  
e-mail: radka.kerschbaumova@crestcom.cz  
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Linde MH motorové vozíky 1_tisk.jpg
Linde MH motorové vozíky 1_tisk.jpg
Linde MH motorové vozíky 2_tisk.jpg
Linde MH motorové vozíky 2_tisk.jpg
Linde MH motorové vozíky 3_tisk.jpg
Linde MH motorové vozíky 3_tisk.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.