SK CZ EN

V ECOCITY MALEŠICE SE OTEVÍRÁ NOVÝ VZOROVÝ BYT

Publikované dňa: 3. 11. 2015 14:56 JRD/JRD GROUP

V energeticky pasivním projektu Ecocity Malešice otevřela společnost JRD nový vzorový byt. Je vybavený v duchu rafinovaného italského designu a s ohledem na špičkovou kvalitu celkového provedení. Designéři ze studia PALLADINELLI interiors se zaměřili na vytvoření útulné atmosféry, která navodí pocit hřejivé intimity domova, pohodlí a bezpečí. Kladli přitom velký důraz také na ergonomii prostoru a soulad s přírodou, s níž je projekt Ecocity Malešice pevně spjatý.

Vzorový byt je umístěn do jednoho z domů druhé etapy projektu, jež se blíží k dokončení a zbývají v ní poslední dvě volné bytové jednotky. Developer nyní připravuje třetí etapu, o kterou již v předprodejích zaznamenal velký zájem. „I proto jsme se rozhodli pro všechny příznivce zdravého a úsporného bydlení otevřít nový, plně zařízený vzorový byt se standardy nové etapy. Zájemci se mohou přijít na vlastní oči přesvědčit o výhodách pasivního bytu a načerpat inspiraci, jak si nové bydlení útulně zařídit," říká Pavel Krumpár, obchodní a marketingový ředitel JRD.

Inspirováno italským stylem
Vzorový byt 3+kk s plochou přes 69 m2 disponuje samostatným WC, odděleným od prostorné koupelny s vanou a dvojumyvadlem. Hlavní obytný prostor tvoří velký obývací pokoj propojený s kuchyní, v němž se nachází vstup na lodžii, ze které se otevírají výhledy do právě budovaného parku se vzrostlými stromy. V bytě jsou dvě ložnice, z nichž jedna může být zařízena jako dětský pokoj či pracovna. Ve vybavení se promítá souhra přírodních prvků a elegantního italského stylu. „Snažili jsme se o vytvoření komplexního interiérového řešení. Vázáni jsme byli jen prostorem a celkovým pojetím projektu, jehož základní myšlenkou je souznění s přírodou a zdravé prostředí. Při zařizování jsme se inspirovali pravým italským designem. Ten je charakteristický důrazem na vysoce estetický vzhled, čistotu tvarů, nápaditost a noblesu stejně jako na kvalitu provedení a funkčnost. Pro zachování jednotného rázu a celistvosti místností jsme vhodně sladili nábytek, elektrospotřebiče i originální doplňky," uvádí Max Palladinelli, tvůrčí šéf studia PALLADINELLI interiors. Designérské studio je stejně jako JRD zastáncem zdravého bydlení, proto při výrobě nábytku používá pouze materiály certifikované na absenci škodlivých látek.

Elegance ruku v ruce s kvalitou
„Naši práci usnadnilo, že má byt balkon a velká okna, která zaručují světlost a vzdušnost. Navíc je celý projekt opravdu precizně vybudovaný. Nemuseli jsme tedy řešit drobné nedostatky, které se dají nalézt v řadě novostaveb," doplňuje manažerka studia PALLADINELLI interiors Lucie Zajícová. Italský styl a důraz na kvalitu provedení se odráží nejen v celkovém vzhledu jednotlivých místností, ale také v detailech. Interiéru dominuje bílá barva v kombinaci s různými odstíny přírodní hnědé, což vyvolává pocit pohodlí a tepla domova. Do vybavení designéři doplnili několik nápaditých kusů nábytku a doplňků, které bytu dávají originální tvář. „Za zmínku stojí designový věšák v předsíni, skleněný jídelní stůl nebo čelo postele v ložnici obložené dřevěnými lištami ladícími s podlahou. Zajímavý 3D efekt vznikl u kuchyňské linky díky sádrokartonovému obložení ve stejném odstínu, jaký má tmavý obklad nad pracovní deskou. Tento detail je navíc zvýrazněn bíle lakovanými skříňkami s bezúchytkovým systémem push-pull, vizuálně propojenými do tvaru větrníku," popisuje Lucie Zajícová.

Vysoké standardy vybavení nových bytů v Malešicích
Designéři studia PALLADINELLI interiors zařízení bytu vkusně sladili s kvalitními standardy základního vybavení, které budou mít všechny bytové jednotky ze třetí etapy Ecocity Malešice. Jedná se o masivní dřevěná okna s izolačními trojskly, obklady a dlažbu německého výrobce Nordceram či sanitární vybavení značek Kolo, Gelco a Kludi. V pokojích se nachází dřevěné podlahy Steiner a lakované vnitřní dveře od německého výrobce Blanke. Centrální větrání s rekuperací tepla dodal český výrobce Atrea. Právě řízený systém větrání s rekuperací tepla zajišťuje v interiérech příjemnou stabilní teplotu bez jakéhokoliv průvanu a pravidelnou výměnu vzduchu. Lidé tak bydlí ve zdravém prostředí, kde se v bytech nehromadí vlhkost a škodlivý oxid uhličitý. Energeticky pasivní standard celého projektu navíc zaručuje velmi nízké provozní náklady.

O společnosti JRD:
Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. O kvalitě jejích projektů, které realizuje se spoluinvestory, svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, které stavby za svůj ekologický přínos získaly. Energeticky pasivní bytová vila Pod Altánem získala v roce 2012 první místo a nízkoenergetická vila Augustus obsadila druhé místo v mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards (BEFFA). V ročníku 2014 vyhrál projekt Ecocity Malešice. V soutěži Fasáda roku 2014 v kategorii Bytový dům - novostavba zvítězila Vila Augustus. Projekty společnosti JRD rovněž několikrát získaly titul „Český energetický a ekologický projekt roku" a umístily se v soutěži Best of Realty - Nejlepší z realit. V ročníku 2014 této soutěže všechny konkurenční rezidenční projekty porazila Vila Na Výsluní. Energeticky aktivní dům v Plzni-Bolevci, který nechal postavit Jan Řežáb (majitel JRD), získal „ekologického Oskara", když zvítězil v jedné z kategorií prestižní soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2013.

JRD zrealizovala již 14 developerských projektů. V současné době má v portfoliu šest projektů - Ecocity Malešice, Park Hloubětín, Viladům Uhříněves, Vily Diamantica, Rezidenci Trilobit a Byty Semmering - a připravuje další nové projekty a má zájem o akvizice nových pozemků. Všechny představují vyšší kvalitu bydlení, která odpovídá standardům života 21. století. Velké bytové" projekty Ecocity Malešice a Park Hloubětín snesou srovnání se špičkovými zahraničními projekty, jako jsou SolarCity v rakouském Linci, Newgate ve Vídni, Vauban ve Freiburgu, nebo švédský projekt Hammarby Sjöstad ve Stockholmu. Řada odborníků z ČR i zahraničí se jezdí na projekty JRD podívat pro inspiraci a načerpání odborných znalostí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Crest Communications, a.s.
Marie Cimplová
Tel.: +420 731 613 602
e-mail: marie.cimplova@crestcom.cz
www.crestcom.cz


www.jrd.cz

Prílohy

Obrázky
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_01.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_01.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_02.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_02.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_03.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_03.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_04.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_04.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_05.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_05.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_06.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_06.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_07.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_07.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_08.jpg
JRD_Ecocity Malešice_vzorový byt_08.jpg
JRD_Ecocity_exteriér_05.jpg
JRD_Ecocity_exteriér_05.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.