SK CZ EN

PŘIPRAVOVANÝ REZIDENČNÍ PROJEKT MĚŠŤANKA NABÍZÍ BYTY V MÍSTĚ BÝVALÉHO ZÁMKU DŘÍNOVÁ V MALEBNÉ OBCI KŘTINY

Publikované dňa: 30. 5. 2022 10:30 MANSITO DEVELOPMENT

Developerská společnost MANSITO začala nabízet byty k prodeji v připravovaném projektu Rezidence Měšťanka. Celkem 29 bytů vznikne v místě bývalé školy a zámku Dřínová v obci Křtiny. Byty bude developer přednostně nabízet obyvatelům městyse Křtiny a okolních obcí, kteří o ně již dříve projevili zájem. Projekt počítá s byty od menších garsoniér po 2+kk. Pro zájemce o dispozice 3+kk, velkorysé 4+kk a větší, je připravena možnost propojení sousedících bytů. Budou tedy vhodné pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Společnost MANSITO navrhla celé zpracování projektu ve spolupráci s požadavky obyvatel Křtin, kteří si přáli zachovat historickou i duchovní hodnotu celé lokality. Kromě původní hlavní budovy, jež projde celkovou rekonstrukcí, vzniknou dvě menší stavby ve standardu rodinných domů.

„K celému projektu přistupujeme velmi zodpovědně. Uvědomujeme si, v jak vzácné lokalitě se nacházíme. Věřím, že se nám společně s místními obyvateli podařilo výstavbu citlivě navázat na místní prostředí, abychom jakkoliv nenarušovali zdejší příjemně komorní atmosféru. Samotnou výstavbu zahájíme, až budeme mít prodáno 50 % bytů. V době, kdy je vysoká inflace, je nákup bytu rozumnou investicí, obzvláště pak na krásném místě Moravského krasu,“ řekl Miroslav Padyšák, jednatel společnosti MANSITO.

Atraktivní byty pro jednotlivce i rodiny

Celkem 29 bytů vznikne ve třech budovách. V hlavní budově A bude k dispozici 25 bytů ve třech podlažích. Dva nové viladomy B a C pak nabídnou vždy po dvou bytech. Dispozičně se jedná o byty do velikosti 2+kk. Pro zájemce o uspořádání 3+kk a více je připravena možnost propojení sousedících bytů. Parkování pro rezidenty je řešeno přímo u bytů a v okolí bytového domu.

„Tento rezidenční projekt jsme zodpovědně připravovali a plánovali se značným předstihem před zahájením samotné výstavby. Díky tomu máme předjednané dostatečné dodávky materiálu i pracovních sil a můžeme si ještě do konce června 2022 dovolit ponechat původní ceny z loňského roku,“ dodává Miroslav Padyšák.

Architektonické zpracování projektu vychází z původního pojetí zámku Dřínová a je založeno na citlivém zasazení projektu do této mimořádné lokality. Současně však nabízí moderní a praktické uspořádání dispozic jednotlivých bytů. Jejich budoucí majitelé si tak budou moci vychutnat dostatek denního světla i úchvatné výhledy do všech stran. Mimo jiné i na historické jádro obce Křtiny s impozantním chrámem Panny Marie podle projektu Jana Blažeje Santiniho. Jedná se o mimořádně významnou památku barokní architektury, je to největší Santiniho stavba na půdorysu řeckého kříže. Dnes bývá chrám označován jako „Perla Moravy“.

Společnost MANSITO si zakládá na ekologicky šetrných a nízkoenergetických projektech, a tak i Rezidence Měšťanka usiluje o splnění kritérií nízkoenergetického standardu A. Počítá se s dokonalou izolací celého domu včetně oken s trojitými skly, vytápěním tepelnými čerpadly v systému vzduch-voda v kombinaci s plynovými kotli, úsporným hospodařením s vodou a dalšími ekologickými prvky a technologiemi.

Bydlení uprostřed přírody se zázemím skvěle fungujícího městyse

Lokalita Moravského krasu přímo vybízí k relaxaci. Přírodu, vzácný klid a dostatek soukromí ocení mladé rodiny, senioři i každý, kdo se potřebuje v klidu soustředit na práci a hledá způsob, jak vybalancovat svůj soukromý a pracovní život.

Městys Křtiny disponuje plnohodnotnou občanskou vybaveností s novou základní a mateřskou školou, zdravotním střediskem, poštou a sítí obchodů a služeb pro každodenní potřebu svých obyvatel. Využít lze také místní koupaliště, tenisové kurty, fotbalové hřiště a další sportoviště. Současně se zde nachází několik mimořádných pamětihodností i turisticky atraktivních lokalit. Kromě barokního chrámu Panny Marie je zde nádherný Křtinský zámek, v blízkém okolí pak rozsáhlé arboretum, kde se na ploše 23 hektarů pěstuje na 1.000 druhů domácích i exotických dřevin. Přírodní dominantou Křtin je bezesporu hluboké krasové Josefovské údolí, známé zejména jeskyní Býčí skála. Zde byl v roce 2008 zpřístupněn veřejnosti unikátní komplex rozsáhlých podzemních prostor jeskyně Výpustek s kostrami pravěké zvířeny. K procházkám či vyjížďkám na kole vybízejí stezky i do dalšího údolí či k rybníku Olšovec v Jedovnicích.

Křtiny se nachází 16 km severovýchodně od centra Brna a 10 km jihovýchodně od Blanska. Do Brna je možné se pohodlně dopravit také městskou hromadnou dopravou. Cesta autem do centra Brna zabere 22 minut.

Další informace pro zájemce o projekt Rezidence Měšťanka jsou k dispozici na webových stránkách:

www.rezidence-mestanka.cz

Další zdroje:

www.kudyznudy.cz/aktivity/poutni-kostel-jmena-panny-marie-s-arealem-ve-krtin

www.krtiny.cz

O společnosti MANSITO:

MANSITO DEVELOPMENT je přední česká developerská společnost zaměřená primárně na rezidenční výstavbu. Klade důraz na energetickou úspornost svých staveb, moderní architekturu i technologie. Svou činností navazuje na zkušenosti a reference stavební firmy DBEST living sahající až do roku 1993. Formálně byla svými partnery pod touto značkou představena v roce 2015, kdy po dokončení polyfunkční budovy Felicidad v Křenové ulici v Brně, zahájila výstavbu rezidenčního projektu Košinka v Brně – Králově Poli.

Pro více informací kontaktujte:

Miroslav Padyšák
MANSITO s.r.o.
Křenová 504/53
602 00 Brno
gsm: + 420 604 600 500
e-mail:
padysak@dbest.cz

Kamila Žitňáková
Crest Communications, a.s.
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1
gsm: + 420 725 544 106
e-mail:
kamila.zitnakova@crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Měšťanka budova A exteriér.jpg
Měšťanka budova A exteriér.jpg
Rezidence_Mestanaka_INTERIER_21.4.jpg
Rezidence_Mestanaka_INTERIER_21.4.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.