SK CZ EN

YIT SPUSTILA NOVÝ PROJEKT HAPPI MILÁNSKÁ V PRAZE 15

Publikované dňa: 8. 6. 2022 11:04 YIT

Společnost YIT zahájila výstavbu projektu Happi Milánská v pražských Horních Měcholupech a do prodeje dala 72 nových bytů ve finském stylu o velikosti až 99 m². Bytový dům s výbornou dostupností jak do přírody, tak do centra metropole zahrne rovněž tři komerční prostory. Dokončení developer plánuje na jaře 2024.

Projekt Happi Milánská čítá 72 bytových jednotek o dispozici 1+kk až 4+kk a velikostech od 27 m2 do 99 m2. Samozřejmostí bude dostatek sklepních kójí nebo komor, kočárkárna, místnost pro mytí kol a psů či plánovaná komunitní terasa v 6. podlaží. Součástí domu se stanou také tři komerční prostory vhodné pro drobné obchody a služby, jeden s terasou v parteru budovy. „Jsme rádi, že se nám podařilo další projekt posunout do fáze výstavby a můžeme dát na trh, který bojuje s obrovsky nenasycenou poptávkou, přes sedmdesát nových bytů. Již v přípravné fázi jsme evidovali velký zájem jak o koupi bytu pro bydlení, tak na investici," říká Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo.

Bytový dům o 7 nadzemních a 2 podzemních podlažích, o jehož návrh se postaralo studio Schindler Seko architekti, přirozeně navazuje na ulici Milánská. Profil severního nároží budovy reaguje na protilehlou radnici a svými hranami ji prostorově zrcadlí. Objekt ve tvaru pravoúhlých prolínajících se kvádrů odpovídá charakteristice i struktuře okolní zástavby. Dům má půdorys písmena L a svou obytnou část směřuje do vnitrobloku se zelení s příhodnou orientací na jihozápad - to zaručí budoucím rezidentům klidné a příjemné bydlení.

Jednoduchou bílou barvu fasády doplní na odsazené části s předsazenými konstrukcemi pavlače a balkónů omítka ve struktuře betonu. Právě pavlače jsou pro bytový dům Happi Milánská charakteristické a jednotlivá podlaží budovy se budou v těchto místech vizuálně odlišovat barevným provedením vstupních dveří do bytů, jejich nadpraží a dělicích příček. Na fasádě se dále plánuje instalace sítí z ocelových lanek sloužících jako výplň zábradlí a také jako podpora pro popínavé rostliny, které vytvoří optickou bariéru plnou zeleně. Konstrukce pavlačí a balkónů budou, stejně jako všechny nosné svislé a vodorovné konstrukce a rovněž koupelny v projektu, vyrobeny z prefabrikovaných betonových dílců. Využití této moderní technologie umožní ještě efektivnější a preciznější výstavbu a zároveň lepší finální kvalitu.

Horní Měcholupy poskytují svým obyvatelům výbornou občanskou vybavenost. Nalézají se zde mateřské a základní školy, obchody s potravinami, restaurace a pivovar. Blízko projektu leží také potřebné úřady - hned naproti stojí místní radnice i zdejší úřad práce, živnostenský úřad a městská policie. Hladké dopravní spojení do centra metropole zajistí zastávka autobusu přímo před domem s linkami vedoucími k metru či vlaková stanice vzdálená zhruba 15 minut chůze. V okolí není nouze ani o větší obchodní centra, v dojezdové vzdálenosti pár minut autem se nachází Retail Park, VIVO! Hostivař, Europark Štěrboholy nebo Westfield Chodov.

Největší lákadlo městské části představují Hostivařská přehrada s přilehlým lesoparkem a přírodní park Botič-Milíčov, které přímo vybízí k rodinným procházkám, koupání či sportovním aktivitám. O další vyžití se postarají například street workoutové hřiště, tenisové kurty a haly nebo nedaleký Golf Club Hostivař. Za relaxací a zábavou v jednom lze vyrazit do 15 minut vzdáleného největšího českého aquaparku v Čestlicích.

O YIT a YIT Stavo:
Společnost YIT (výslovnost: vaj aj tý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny finské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila 22 projektů (včetně jednotlivých etap větších celků, které samy o sobě de facto představují středně velké bytové projekty). Ve výstavbě je nyní 5 projektů: Koti Libeň, Vesi Hostivař, revitalizace původní továrny Meopta na rezidenční projekt Parvi Cibulka, přelomový projekt Suomi Hloubětín s 10 etapami bytových domů a sousední polyfunkční projekt Lappi Hloubětín s téměř 290 byty a komerčními prostory. Na ploše původního více než 10hektarového brownfieldu v Hloubětíně tak vzniká nová čtvrť s bydlením, obchodními prostory a školkou, kde najde domov zhruba 3 500 obyvatel. Další projekty má developer v přípravě.

YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol", kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.

Skupina YIT je největší stavební a developerskou firmou ve Finsku a řadí se na přední příčky v celé severní Evropě. Při všech svých stavbách dbá na trvalou udržitelnost a respekt k životnímu prostředí. Realizuje bytové i komerční nemovitosti a soustředí se zejména na projekty rozvoje velkých městských urbanistických celků. Její obrat v roce 2021 dosáhl téměř 2,9 mld. eur. Skupina aktuálně působí v 9 zemích: Finsku, Švédsku, Norsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku. Pracuje pro ni přes 7 000 lidí. Akcie společnosti YIT jsou kotovány na burze v Helsinkách.

Další informace:
Crest Communications

Marcela Kukaňová, tel.: 731 613 618, marcela.kukanova@crestcom.cz
Michaela Muczková, tel.: 778 543 041, michaela.muczkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz; www.yit.cz; www.yitgroup.com

Prílohy

Obrázky
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_exterier_01.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_exterier_01.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_exterier_02.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_exterier_02.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_exterier_03.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_exterier_03.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_interier_01.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_interier_01.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_interier_02.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_interier_02.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_interier_03.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_interier_03.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_interier_04.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_interier_04.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_interier_05.jpg
YIT_Happi Milanska_viuzalizace_interier_05.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.