SK CZ EN

SCHNEIDER ELECTRIC PŘEDSTAVUJE VÝSLEDKY NOVÉHO PRŮZKUMU A INOVACE PRO PŘÍPRAVU IT INFRASTRUKTURY NA PROVOZ V REŽIMU ČISTÝCH NULOVÝCH EMISÍ

Publikované dňa: 9. 6. 2022 9:13 Schneider Electric

Česká republika, Praha (9. červen 2022) – Schneider Electric™, leader digitální transformace řízení energie a automatizace, dnes zveřejnila tři nezávislé výzkumné studie, jejichž cílem je lépe porozumět pokroku firem v oblasti udržitelnosti IT a datových center a konkrétněji zjistit, jak si odvětví IT a datových center stojí při dosahování vize čistých nulových emisí provozu IT. Výsledky studií, které provedli přední průmysloví analytici, byly představeny na akci s názvem „Budoucnost je teď: Příprava IT infrastruktury na provoz s čistými nulovými emisemi“, a odhalily mezery v rozvoji udržitelnosti.

Průzkum zadaný společností Schneider Electric odhaluje nedostatky v oblasti udržitelnosti datových center a IT průmyslu.

Další rozvoj udržitelnosti a spolehlivosti datových center a distribuovaných IT systémů umožňují nově představené inovace, včetně:

o nového partnerského programu mySchneider IT Partner Program,

o modulárních all-in-one datových center Easy a

o rozšíření softwaru EcoStruxure IT DCIM.

Společnosti 451 Research, Forrester a Canalys nezávisle na sobě shromáždily údaje od více než 3 000 respondentů z celého světa, včetně největších poskytovatelů kolokačních a cloudových služeb, poskytovatelů IT řešení a IT profesionálů z mnoha různých segmentů a firem různé velikosti. Celkově zjištění shodně ukazují, že napříč odvětvím datových center a IT existuje rozpor mezi tím, kde si společnosti myslí, že jsou, a jak jsou skutečně zaváděny programy udržitelnosti v celém životním cyklu jejich IT infrastruktury. Průzkum společnosti 451 Research, do kterého se zapojilo 1 100 IT profesionálů odpovědných za hlavní a distribuované IT, odhalil, že zatímco 26 % účastníků samo uvedlo, že má program udržitelnosti celého životního cyklu zahrnující celou infrastrukturu, pouze 14 % skutečně podniká kroky k tomu, aby tyto programy zavedlo. Analýza dále uvádí, že 22 % z nich se na udržitelnost nezaměřuje, ačkoli mohou mít iniciativy na zlepšení účinnosti v konkrétních oblastech provozu.

Dnes v 15:00 středoevropského / 9:00 východního času pořádá firma akci LinkedIn Live, na které budou vedoucí pracovníci společnosti diskutovat o „Energy 4.0“ – konvergenci digitálního a elektrického světa, která dává datovým centrum a IT odpovědnost za řešení klimatické krize a přispívá tak k naší udržitelné budoucnosti. Účastníci se rovněž podělí o poznatky z výzkumu a nově oznámených inovací.

„Datová centra hrají klíčovou roli v rozvoji konceptu Energy 4.0, který je podle nás klíčem k obrácení trajektorie změny klimatu. Jako odvětví neseme odpovědnost za to, abychom s mimořádnou naléhavostí prosazovali své závazky v oblasti životního prostředí.“ Dosáhli jsme určitého pokroku, ale abychom se vyhnuli velkým problémům s energiemi, musí být všechna datová centra – včetně distribuovaných datových center – udržitelnější, efektivnější, přizpůsobivější a odolnější,“ říká Pankaj Sharma, Executive Vice President, Secure Power Division ve společnosti Schneider Electric. „Výsledky průzkumu jasně ukazují, že průmysl ví, že udržitelnost musí být prioritou, ale stále existují problémy, které brání přijetí opatření a k jejichž překonání bude zapotřebí společného úsilí. Dobrou zprávou je, že technologie pro přijetí opatření v oblasti udržitelnosti existují již dnes. Nyní je čas jednat.“

Kromě zveřejnění těchto výzkumných studií představila společnost Schneider Electric v přímém přenosu ze své globální centrály v Paříži několik novinek, která mají pomoci profesionálům v oblasti datových center a IT dosáhnout pokroku při plnění cílů udržitelnosti.

Aktualizovaný partnerský program, který pomáhá IT partnerům v rozvoji jejich podnimání

Aktualizovaný partnerský program IT Partner Program společnosti Schneider Electric je založen na stávajícím oceňovaném programu firmy a pomáhá partnerům dlouhodobě rozvíjet a diferencovat jejich podnikání. Nejnovější vývojový stupeň partnerského programu podporuje naše partnery v oblasti IT, mimo jiné prostřednictvím zjednodušené struktury, různých specializací pro klíčová odvětví, včetně datových center, IT řešení, softwaru a služeb, a nové nabídky prodejních nástrojů, školení a zdrojů. Dále zahrnuje nové výhody sladěné s každou ze specializací a nabízí partnerům jasnou strategii udržitelnosti s využitím řešení Schneider Electric Green Premium™, která zajišťují udržitelný výkon a oběhovost. Partneři se mohou stát strategickými poradci a odborníky napříč různými oblastmi IT, rozvíjet různé obchodní modely, využívat zjednodušené a transparentnější požadavky a výhody a posílit praxi zaměřenou na obchodní kanály.

Schneider Electric uvádí na trh nové řešení modulárních all-in-one datových center Easy

Společnost Schneider Electric rovněž oznámila uvedení nových modulárních datových center Easy na evropský trh. Modulární „all-in-one“ datová centra Easy, která jsou k dispozici ve čtyřech standardizovaných formách s dalšími konfigurovatelnými možnostmi, kombinují napájení, chlazení a IT do jediného předem nakonfigurovaného řešení a poskytují výjimečnou hodnotu pro firmy, které chtějí zavést strategii edge computingu.

Řada modulárních datových center Easy rozšiřuje nabídku prefabrikovaných modulárních datových center společnosti Schneider Electric a navazuje na úspěchy produktů Easy pro fyzickou infrastrukturu, včetně nabídky Easy Rack, Easy PDU a Easy UPS. S řadou modulárních datových center Easy společnost Schneider Electric zefektivnila proces projektování a uvádění do provozu omezením přípravných inženýrských prací, aby bylo možné splnit náročné časové harmonogramy a poskytnout zákazníkům vysoce kvalitní standardizované řešení již za 12 týdnů.


EcoStruxure IT řeší monitorování a správu hybridní IT infrastruktury

Společnost dále oznámila rozšíření svého oceňovaného softwaru EcoStruxure IT DCIM. Tato aktualizace rozšiřuje software pro správu infrastruktury datových center s pokrytím od jednotlivých datových center až po kompletní hybridní IT prostředí a reaguje na poptávku odvětví po odolnější, bezpečnější a udržitelnější IT infrastruktuře. EcoStruxure IT disponuje týmem zakázkových řešení složeným z kvalifikovaných inženýrů, kteří hovoří 24 jazyky a provádějí integraci se zákazníky kdekoli na světě.

Profesionálové z oboru po celém světě si mohou po vytvoření účtu EcoStruxure IT vyzkoušet software a posouzení úrovně zabezpečení na 30 dní zdarma. Navštivte stránky EcoStruxureIT.com, kde si můžete založit účet nebo najít informace o dostupnosti jednotlivých nabídek.

O EcoStruxure

EcoStruxure™ je naše otevřená, interoperabilní systémová architektura a platforma s podporou internetu věcí. EcoStruxure přináší našim zákazníkům přidanou hodnotu v podobě bezpečnosti, spolehlivosti, efektivity, udržitelnosti a konektivity. EcoStruxure využívá pokrok v oblasti IoT, mobility, snímání, cloudu, analýzy a kybernetické bezpečnosti, aby mohla přinést inovace na všech úrovních. To zahrnuje připojené produkty, Edge Control a aplikace, analytické nástroje a služby podporované softwarem Customer Lifecycle Software. EcoStruxure™ již byla implementovaná na téměř 500 000 místech s podporou více než 20 000 vývojářů, 650 000 poskytovatelů služeb a partnerů a 3 000 dodavatelů elektřiny a propojuje více než 2 miliony spravovaných systémů.

Po celém světě nabízíme služby, které splňují obchodní potřeby našich klientů, od poradenství v oblasti energetiky a udržitelnosti až po optimalizaci životního cyklu vašich provozních systémů. Jako organizace zaměřená na zákazníka je Schneider Electric důvěryhodným poradcem, který pomáhá zvýšit spolehlivost zařízení, zlepšit celkové náklady na vlastnictví a podpořit digitální transformaci podniků směrem k udržitelnosti, efektivitě a bezpečnosti.

O společnosti Schneider Electric

Vizí společnosti Schneider Electric je umožnit každému co nejlépe využívat energii a dostupné zdroje, proto přinášíme pokrok a udržitelnost do všech oblastí života. Žijeme v souladu s heslem Life Is On. Naším posláním je být vám digitálním partnerem ve sférách udržitelnosti a energetické účinnosti. Řídíme digitální transformaci prostřednictvím integrace předních světových procesních a energetických technologií, produktů propojujících cloud s koncovými zařízeními, ovládacích prvků, softwaru a služeb napříč životním cyklem. Naše řešení umožňují integrovanou správu firem, domácností, budov, datových center, infrastruktury a průmyslu. Schneider Electric je nejlokálnější z globálních společností. Společnost Schneider prosazuje otevřené standardy a partnerské ekosystémy, které jsou založené na sdíleném smysluplném účelu, podporující integraci a posilující jejich hodnoty.

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.