SK CZ EN

PROJEKT PARK HLOUBĚTÍN ZÍSKAL TITUL V SOUTĚŽI ČEEP 2014

Publikované dňa: 18. 11. 2015 15:48 JRD/JRD GROUP

11. listopadu 2015 byly na galavečeru v Betlémské kapli vyhlášeny výsledky 13. ročníku celostátní soutěže „Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2014“, kterou každoročně vypisuje Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí. V kategorii Projekty triumfoval energeticky pasivní projekt Park Hloubětín od developerské společnosti JRD. Porota ho ocenila jako výrazný pražský stavební komplex, který v maximální míře aplikuje prvky energeticky pasivní architektury.

Cílem soutěže je prezentovat stavby, projekty a inovace, které významným způsobem snižují energetickou náročnost, zvyšují energetickou účinnost zdrojů a přispívají ke zlepšení životního prostředí v České republice. Osmičlenná porota z přihlášených realizací vybrala nejlepších šest, které ocenila jednotlivými tituly. K vítězství Parku Hloubětín v kategorii Projekty majitel JRD Jan Řežáb uvádí: „Úspěch v soutěži, která se věnuje energeticky úsporným stavbám, projektům a inovacím, je pro nás velmi cenný. Jejím záměrem je ukázat, že investice do energeticky šetrných budov významně napomáhají k ekonomickému a udržitelnému růstu Česka a k lepší kvalitě života jeho obyvatel. Tyto cíle jsou nám velmi blízké a těší nás, že naše pasivní projekty oceňované odbornou veřejností jsou oblíbené i mezi zájemci o nové bydlení, kteří je většinou vykoupí ještě před kolaudací."

Energeticky pasivní projekt Park Hloubětín je největší pasivní projekt v České republice. Skládá se ze tří samostatných budov s celkem 127 byty v dispozicích 2+kk až 5+kk. Všechny bytové jednotky jsou charakterizovány promyšlenými dispozicemi, dostatkem úložných prostor a světlými interiéry s výhledy do vnitřního parku. Půl roku před dokončením výstavby posledního domu zbývá v projektu již jen posledních 6 volných bytů. „Pasivní byty v tomto projektu jsou prosvětlené, vzdušné, zdravé a energeticky velmi úsporné. Nachází se zde moderní systém řízeného větrání s rekuperací tepla, který vytváří zdravé vnitřní prostředí a snižuje náklady na vytápění. Ty jsou oproti běžným novostavbám nižší až o 85 %," dodává Jan Řežáb.

O společnosti JRD:
Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. O kvalitě jejích projektů, které realizuje se spoluinvestory, svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, které stavby za svůj ekologický přínos získaly. Energeticky pasivní bytová vila Pod Altánem získala v roce 2012 první místo a nízkoenergetická vila Augustus obsadila druhé místo v mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards (BEFFA). V ročníku 2014 vyhrál projekt Ecocity Malešice. V soutěži Fasáda roku 2014 v kategorii Bytový dům - novostavba zvítězila Vila Augustus. Projekty společnosti JRD rovněž několikrát získaly titul „Český energetický a ekologický projekt roku", naposledy letos uspěl Park Hloubětín, a umístily se v soutěži Best of Realty - Nejlepší z realit. V ročníku 2014 této soutěže všechny konkurenční rezidenční projekty porazila Vila Na Výsluní. Energeticky aktivní dům v Plzni-Bolevci, který nechal postavit Jan Řežáb (majitel JRD), získal „ekologického Oskara", když zvítězil v jedné z kategorií prestižní soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2013.
JRD zrealizovala již 14 developerských projektů. V současné době má v portfoliu šest projektů - Ecocity Malešice, Park Hloubětín, Viladům Uhříněves, Vily Diamantica, Rezidenci Trilobit a Byty Semmering - a připravuje další nové projekty a má zájem o akvizice nových pozemků. Všechny představují vyšší kvalitu bydlení, která odpovídá standardům života 21. století. Velké bytové" projekty Ecocity Malešice a Park Hloubětín snesou srovnání se špičkovými zahraničními projekty, jako jsou SolarCity v rakouském Linci, Newgate ve Vídni, Vauban ve Freiburgu, nebo švédský projekt Hammarby Sjöstad ve Stockholmu. Řada odborníků z ČR i zahraničí se jezdí na projekty JRD podívat pro inspiraci a načerpání odborných znalostí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Crest Communications, a.s.
Marie Cimplová
Tel.: +420 731 613 602
e-mail: marie.cimplova@crestcom.cz
www.crestcom.cz


www.jrd.cz

Prílohy

Obrázky
JRD_Park Hloubětín_budova B_kolaudace_01.jpg
Již dokončená budova B projektu Park Hloubětín
JRD_Park Hloubětín_ČEEP 2014_02.jpg
Titul ČEEP 2014 pro energeticky pasivní projekt Park Hloubětín
JRD_Park Hloubětín_ČEEP 2014_04.jpg
Zástupce JRD Martin Víšek (druhý zleva) přejal titul z rukou náměstka ministra životního prostředí Vladimíra Many, místopředsedy Senátu ČR Zdeňka Škromacha a Josefa Fiřta, předsedy přípravného výboru ČEEP.
JRD_Park Hloubetin_vizualizace_exterier_08.jpg
JRD_Park Hloubetin_vizualizace_exterier_08.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.