SK CZ EN

PRŮLOMOVÁ TECHNOLOGIE SOLUS OD LINDABU ZNAMENÁ NOVOU BUDOUCNOST VZDUCHOTECHNICKÝCH SYSTÉMŮ

Publikované dňa: 25. 11. 2015 9:59 LINDAB

Lindab, přední světový výrobce a prodejce vzduchotechniky, přichází na tento trh s revoluční novinkou, systémem Solus. Jedná se o energeticky úspornou technologii chladicích trámů v interiérech budov, která je celosvětovým unikátem. První stavbou, v níž se Solus instaluje, je nová dominanta švédského Jönköpingu – architektonicky působivá administrativní budova Runda Huset v nové čtvrti Munksjöstaden. Využití technologie Solus Lindab aktuálně zvažuje také v České republice.

,,Jde o vůbec první systém, který k předávání energie mezi prohřátým a chladným prostorem a k vytvoření příjemné, až pokojové teploty po celé budově využívá chladicích trámů s jediným vodním okruhem,“ vysvětluje Göran Hultmark, výzkumný a vývojový manažer koncernu Lindab z oddělení pro řešení vnitřního klimatu. Solus je tak schopen 24 hodin denně zajišťovat stálou teplotu ve všech místnostech budovy. To se daří prostřednictvím recyklovaného využívání energie, dostupné v okruhu, kterým cirkuluje voda. Nová technologie vlastně přesouvá energii mezi místnostmi s chladným a zahřátým vzduchem na základě aktuálních potřeb. Mícháním vody, která se vrací z různých zón budovy, lze recirkulovat mírně ohřátou vodu a energie namísto jejich chlazení či ohřívání, jak je tomu u konvenčních systémů. Jednoduše řečeno sníží teplotu v místnostech na prosluněné straně ve prospěch zastíněných kanceláří na straně druhé. Z hlediska úspory energie a zvyšování komfortu je to opravdu chytré řešení! Kombinací systému Solus s využíváním obnovitelných energií lze totiž dosáhnout značných úspor. „Náklady na chlazení se díky technologii Solus snižují až o 45 %. A to zdaleka nejsou všechny výhody. Patří mezi ně i snadnější instalace a mnohem menší nároky na údržbu,” dodává Göran Hultmark.

Systém Solus má svou premiéru v 16patrové administrativní budově Runda Huset v jihošvédském Jönköpingu u jezera Munksjöstaden. Podle Gunnara Järvhammara ze společnosti Tolust, která je majitelem budovy, klade tato válcovitá „kulatá” stavba s vysokým podílem prosklených ploch značné nároky na konstrukční řešení úpravy vnitřního klimatu. „V celém objektu chceme vytvořit příjemné prostředí pro nájemce, které zajistí stálou teplotu po celý den. Právě proto se pro nás při porovnání s jinými, konvenčnějšími technologiemi stal systém Solus jasnou volbou,“ dodává Gunnar Järvhammar.

Dodávka od Lindabu zahrnuje téměř 600 chladicích trámů Solus. To vše společně se systémy Pascal pro větrání s proměnlivým množstvím vzduchu (VAV) v prostorách s rychle se měnícími požadavky na tepelnou zátěž, jako jsou například různé konferenční místnosti, a s kompletním potrubním systémem Lindab. Generálním dodavatelem stavby je společnost Gärahovs Bygg, která ji realizuje tak, aby vyhověla požadavkům na stříbrnou certifikací zelených budov. Systém Solus instaluje firma FS-Service, která plní zároveň i funkci   konzultanta. Za architekturou projektu stojí studio Yellon.

O tom, že Solus od Lindabu je opravdu revoluční novinkou, svědčí i jeho nominace na Produkt roku v kategorii proudění vzduchu (Air Movement Product of the Year), kterou mu udělil britský prestižní oborový časopis H&V News. Výsledky budou vyhlášeny v dubnu 2016 v Londýně.

O mezinárodním koncernu Lindab AB:
Lindab AB má své sídlo ve Švédsku ve městě Grevie. Společnost vznikla v roce 1956 ve švédském Linghultu jako malá klempířská firma. V roce 1984 vstoupil Lindab na švédskou burzu, v roce 1992 také na dánskou. V roce 2006 byla mateřská společnost přejmenována na Lindab International AB. Koncern Lindab působí v současné době na trzích 32 zemí a zaměstnává téměř 4600 lidí. Je jedním z největších světových designérů, výrobců a prodejců kovových profilů pro stavební účely – ocelových plechů, lehkých střešních krytin, okapových systémů a dalších montážních prvků z tenkostěnné švédské oceli, jakož i vzduchotechnických potrubních systémů. Tím je schopen poskytovat komplexní systémová řešení pro široké spektrum požadavků. V roce 2014 dosáhl koncern Lindab čistých tržeb ve výši 7,003 miliard švédských korun (tj. zhruba 739 mil. EUR).
www.lindabgroup.com

O společnosti Lindab s. r. o.:
V České republice působí Lindab s.r.o. od roku 1993 v oblasti střešních a stěnových systémů. Ta se specializuje na výrobu a prodej tenkostěnných ocelových plechů, lehkých střešních krytin, okapových systémů, v nichž je lídrem na českém trhu, a také na výrobu systémů zastřešení plochých střech. V roce 1996 přibyla oblast vzduchotechnických systémů. V roce 2003 Lindab otevřel nový výrobní, skladový a administrativní areál v Praze – Ruzyni. Základ podnikání společnosti tvoří jak vývoj, výroba a prodej hotových výrobků, tak poskytování komplexních řešení projektů pod názvem Lindab Stavby. Svým partnerům nabízí nejen kvalitní komponenty, ale i stavební systémy, které tyto komponenty využívají. Poskytuje poradenství, navrhuje koncepci a detaily, specifikuje a nacení potřebný materiál. Dále připraví podrobnou montážní dokumentaci, poskytne orientační i autorizované statické posouzení projektu, zaškolí pracovníky pro samotnou montáž, k níž opět poskytne poradenství a odborný dohled. Disponuje také prvotřídním distribučním systémem díky velkým skladovým zásobám a široké síti prodejců a montérů. V únoru 2015 otevřel Lindab svou novou pobočku v Brně, která se specializuje na vzduchotechniku a nabízí ve vzorkovně také široký sortiment lehkých střešních krytin a okapů.
www.lindab.cz

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
PhDr. Kamila Čadková
Account Director
Tel.: + 420 222 927 111
Gsm : + 420 731 613 609
e-mail: kamila.cadkova@crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Lindab_systém Solus_01.jpg
Lindab_systém Solus_budoucí open space kancelář se systémem Solus v budově Runda Huset
Lindab_systém Solus_02.jpg
Lindab_systém Solus_administrativní budova Runda Huset_01
Lindab_systém Solus_03.jpg
Lindab_systém Solus_administrativní budova Runda Huset_02
Lindab_systém Solus_04.jpg
Lindab_systém Solus_montáž systému Solus
Lindab_systém Solus_05.jpg
Lindab_systém Solus_detaily systému Solus_01
Lindab_systém Solus_06.jpg
Lindab_systém Solus_detaily systému Solus_02
Lindab_systém Solus_07.jpg
Lindab_systém Solus_detaily systému Solus_03
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.