SK CZ EN

KREATIVNÍ ZASEDAČKY V LINDABU STMELUJÍ ZAMĚSTNANCE A POMÁHAJÍ POTŘEBNÝM

Publikované dňa: 10. 12. 2015 12:46 LINDAB

Česká odnož mezinárodního koncernu Lindab (přední světový výrobce a prodejce vzduchotechniky a dalších stavebních komponent z prvotřídní švédské oceli, lehkých střešních krytin, fasádních a okapových systémů) přistoupila k rekonstrukci svých zasedacích místností velmi netradičním způsobem. Zasedačky si totiž formou kreativních workshopů vytvářejí k obrazu svému samotní zaměstnanci Lindabu. Ti se rozhodli pojmenovat je názvy tuzemských řek – s důrazem a hrdostí na svou českou provenienci i na korporátní hodnoty celého koncernu. A navíc ještě přispět dobré věci: z finanční částky za každý uskutečněný workshop jde totiž 10 % na transparentní konto Hynka Skůry – malého chlapce, jemuž Lindab po vážném úrazu pomáhá vrátit se zpět do života.

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Voda v řece uplývá, neustále se mění. Touto metaforou chceme vyjádřit i filozofii Lindabu jako společnosti, která se vyvíjí a inovuje portoflio svých produktů. A byť je společností s dlouhou tradicí, dívá se dopředu a chce být ve svém oboru průkopníkem. Navíc významnou část našeho produktového portfolia tvoří okapový systém Lindab Rainline, jednička na českém trhu s okapy – i ty mohou být pomyslnou řekou, důmyslně odvádějící vodu. Stejně jako teče voda v řece, proudí i vzduch uvnitř budov, kterým Lindab dodává kompletní vzduchotechniku,“ komentuje nápad Petra Ždánská, marketingová manažerka společnosti Lindab s. r. o. v České republice. „V centru pozornosti Lindabu stojí zaměstnanci. Chceme jim vytvářet příjemné pracovní prostředí, v němž se budou dobře cítit a dosahovat tak výborných pracovních výsledků. Koncept kreativních zasedaček, kdy sami naši lidé mohou tvůrčím způsobem ovlivnit, jak jejich jednací místnosti budou vypadat, je skvělým teambuildingem,“ dodává Petra Ždánská.


Ve výrobním, skladovém a administrativním areálu Lindabu Karlovarská Business Park v Praze-Ruzyni tak vznikají zasedačky s názvy Vltava, Labe, Sázava, Berounka, Ohře, Jizera, Jihlava, Morava a Odra. Výše popsaným způsobem Lindab zrekonstruuje několik z nich. Každé oddělení (od financí přes obchod až po logistiku) bude mít svou jedinečnou zasedačku a vlastní teambuildingový workshop, na němž se zrodí její budoucí podoba. Jednodenní workshopy pro příslušná oddělení vede akademická malířka Jana Babincová, členka sdružení mladých českých výtvarných umělců JUSTART. Pod jejím vedením již vznikla první nástěnná malba v zasedačce Lindabu – Jizera, určená pro oddělení logistiky. „Jizera je dravá a dynamická řeka; to jsou charakteristiky, s nimiž se ztotožňujeme i my v logistice. Zvolená barevnost odráží naše vnímání řeky Jizery. Dominující zelená a její tóny, doplněná modrou a hnědou, jsou barvy, které příjemně dotváří a oživují naše pracovní prostředí,“ říká Jáchym Valášek, manažer oddělení logistiky. „Společná tvorba něčeho, co přetrvá řadu let a v čem se budeme dobře cítit, byla pro náš tým novou příjemnou zkušeností a velmi netradičním zážitkem,“ dodává Barbora Kyselá, členka týmu logistiky.


Kompozice velkoformátového obrazu v zasedačce Jizera vychází z letecké mapy řeky Jizery. Do malby je současně zakódována i lyrická báseň „Jizera“ od spisovatele Rudolfa Kauschky. Každá barva na ploše představuje jedno písmeno – a obraz na zdi tak lze číst, což dává malbě další rozměr. Na zdi zasedačky bude viset nejen tabulka se jmény všech členů oddělení logistiky Lindabu, kteří se na konceptu a originální nástěnné malbě podíleli, ale také klíč, jak malbu na zdi „přečíst“.


Díky rekonstrukci zasedaček tvůrčím způsobem se jednotlivé pracovní týmy nejen lépe poznají a posílí svou loajalitu k Lindabu jako renomované značce, ale ještě přitom Lindab přispěje na dobrou věc. 10 % z celkové částky, kterou za vedení kreativních workshopů získá od Lindabu sdružení JUSTART, poputuje na transparentní konto Hynka Skůry – malého chlapce, který po vážném úrazu v roce 2014 potřebuje nákladnou léčbu a rehabilitaci a jemuž Lindab pomáhá vrátit se zpět do života. Na Hynkovo konto tak z prvního kreativního workhopu, při němž vznikla zasedačka Jizera, poputuje 8 000 korun.

Poznámka pro editory:
O projektu JUSTART:

Projekt JUSTART využívá potenciálu mladých českých umělců a představuje jejich umění novým způsobem. Jeho cílem je vnést umění do běžných českých domácností a podpořit mladé umělce. Nabízí umělecké tisky v limitovaných edicích, vytvářené autory přímo pro projekt JUSTART. Vedle nabídky jednotlivých autorů realizuje tým JUSTART, jehož členkou je také akademická malířka Jana Babincová, rovněž individuální zakázky, vytvářející unikátní abstraktní velkoformátové obrazy – právě takové, jaké vznikají v zasedačkách Lindabu.
www.justart.cz


O mezinárodním koncernu Lindab AB:
Lindab AB má své sídlo ve Švédsku ve městě Grevie. Společnost vznikla v roce 1956 ve švédském Linghultu jako malá klempířská firma. V roce 1984 vstoupil Lindab na švédskou burzu, v roce 1992 také na dánskou. V roce 2006 byla mateřská společnost přejmenována na Lindab International AB. Koncern Lindab působí v současné době na trzích 32 zemí a zaměstnává téměř 4600 lidí. Je jedním z největších světových designérů, výrobců a prodejců kovových profilů pro stavební účely – ocelových plechů, lehkých střešních krytin, okapových systémů a dalších montážních prvků z tenkostěnné švédské oceli, jakož i vzduchotechnických potrubních systémů. Tím je schopen poskytovat komplexní systémová řešení pro široké spektrum požadavků. V roce 2014 dosáhl koncern Lindab čistých tržeb ve výši 7,003 miliard švédských korun (tj. zhruba 739 mil. EUR).
www.lindabgroup.com


O společnosti Lindab s. r. o.:
V České republice působí Lindab s.r.o. od roku 1993 v oblasti střešních a stěnových systémů. Ta se specializuje na výrobu a prodej tenkostěnných ocelových plechů, lehkých střešních krytin, okapových systémů, v nichž je lídrem na českém trhu, a také na výrobu systémů zastřešení plochých střech. V roce 1996 přibyla oblast vzduchotechnických systémů. V roce 2003 Lindab otevřel nový výrobní, skladový a administrativní areál v Praze – Ruzyni.
Lindab v tuzemsku zaměstnává téměř 800 lidí a pracovní příležitosti poskytuje nejen v Praze, ale také na jižní Moravě ve výrobním závodu Hustopeče u Brna, v pobočce v Brně otevřené letos v únoru a také v moravskoslezském kraji ve skladech v Ostravě. Česká republika je tak zemí, kde Lindab zaměstnává nejvíce lidí hned po mateřském Švédsku.

www.lindab.cz


Pro více informací kontaktujte:


Crest Communications, a.s.
PhDr. Kamila Čadková
Account Director
Tel.: + 420 222 927 111
Gsm : + 420 731 613 609
e-mail: kamila.cadkova@crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Lindab_kreativní zasedačky_02.jpg
Lindab_kreativní zasedačky_Jizera_01 - Zaměstnanci Lindabu v dokončené zasedací místnosti, kterou si sami vytvořili. Na Hynkovo konto tak z prvního kreativního workhopu, při němž vznikla zasedačka Jizera, poputuje 8 000 korun.
Lindab_kreativní zasedačky_04.jpg
Lindab_kreativní zasedačky_Jizera_02
Lindab_kreativní zasedačky_06.jpg
Lindab_kreativní zasedačky_Jizera_03
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.