SK CZ EN

PO PRAVIDELNÉM TRÉNINKU NEZAPOMEŇTE NA MASÁŽ

Publikované dňa: 21. 12. 2015 13:30 BALANCE CLUB BRUMLOVKA

Zárukou úspěchu není jen poctivé cvičení ale i pravidelná relaxace. Lidé si často neuvědomují, že jejich svaly potřebují čas na uvolnění a regeneraci. Důkladné protažení svalů a správně provedená masáž napomáhá odvést ze svalů vodu a látky, které při cvičení vznikají a organismus zatěžují. Trvá-li trénink šedesát minut, pak protažení svalů je vhodné věnovat dohromady alespoň dvacet minut a jednou za dva týdny si zajít na vhodnou masáž.

Po cvičení jsou doporučovány zejména odvodňovací, ale také relaxační zahřívací masážní techniky. Ty nejlépe napomohou svalům k rychlejší regeneraci," říká Petra Kellerová, vedoucí masérů v Balance Clubu Brumlovka. „Každá masáž by měla trvat minimálně 60 minut, aby mohl masér věnovat dostatek času všem namoženým partiím," dodává Petra Kellerová.

Masáže pomáhají uvolňovat i přetížené svaly, které trpí díky nezdravému životnímu stylu a především sedavému zaměstnání. Zde se musí zohlednit zdravotní stav klienta a přizpůsobit typ masážní techniky, abychom odstranili pocit ztuhlosti a bolestivosti daných partií.

Odvodňovací masážní techniky

Manuální lymfodrenáž
Jedná se o jemnou masážní techniku bez oleje s odvodňujícími, detoxikačními a imunizačními účinky. Je prováděna malým tlakem na lymfatický systém kůže a podkoží na celém těle. Manuální lymfodrenáž podporuje vstřebávání tkáňové tekutiny, čímž odstraňuje otoky a odvádí přebytečnou vodu a škodlivé látky z tkání, zrychluje tok lymfy a její filtraci v uzlinách.

Shiatsu masáž
Shiatsu je celostní metoda péče o zdraví. Jde o systém masážních technik původem z Japonska ovlivňující tělo, mentální i emocionální rovnováhu člověka. Provádí se v pohodlném oblečení na futonu. Pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí terapeut do pohybu energii v akupunkturních drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla.

Zahřívací masážní techniky

Lávové kameny
Teplo z nahřátých vulkanických kamenů proniká do těla až tři centimetry hluboko, čímž uvolňuje, prohřívá a masíruje přetížené a ztuhlé svaly. Je to velmi oblíbená a příjemná technika, jelikož lávové kameny pomáhají odstraňovat blokace a též účinně rozproudit energii v těle.

Rašelinové zábaly
Bahenní zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly a uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby. Otevírá póry, zjemňuje kůži, zbavuje odumřelých buněk a zlepšuje krevní oběh. Rašelinové bahno se užívá k léčení onemocnění kloubů.

Více informací na www.balanceclub.cz

Balance Club Brumlovka je exkluzivní klub, který se řadí mezi špičku českých fitness a wellness center v České republice. Hlavní filozofií klubu je přirozeně propojit zdravý vyvážený životní styl s relaxací. Balance Club Brumlovka je vybaven prostornou fitness a cardiozónou, 25metrovým bazénem, sály pro skupinové lekce, relaxační zónou se saunovým světem a střešní terasou v japonském stylu. Specializuje se a nabízí také lekce zaměřené na prevenci civilizačních chorob, pomoc při redukci váhy, antistresové lekce, tréninkové hodiny na vyrovnání svalových dysbalancí a další nadstandardní služby. www.balanceclub.cz

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Daniel Sommer
Account Executive
Tel.: +420 222 927 107
Gsm : +420 778 543 041
e-mail: daniel.sommer@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
masáže.jpg
Nezapomínejte na masáž
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.