SK CZ EN

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ WOLF THEISS POVÝŠILA DVA PRÁVNÍKY DO POZICE COUNSEL, JEDEN JE NOVĚ SENIORNÍM ADVOKÁTEM

Publikované dňa: 12. 1. 2016 10:20 WOLF THEISS

WOLF THEISS, přední regionální právní firma působící ve střední a jihovýchodní Evropě, oznámila s účinností od 1. ledna 2016 povýšení tří advokátů působících v její pražské kanceláři: Libor Prokeš a Petr Syrovátko byli jmenováni do pozice counsel a Pavel Srb je nově seniorním advokátem.

Jmenování všech tří advokátů reaguje na stále úspěšnější praxi pražské kanceláře v oblastech nemovitostního práva, korporátního práva, práva fúzí a akvizic a při vedení soudních sporů. Firma tak potvrzuje posilování své pozice na právním trhu v České republice.

Vedoucí partneři pražské kanceláře Wolf Theiss Tomáš Rychlý a Jan Myška k tomu uvedli: „Rozhodnutí firmy o povýšení kolegů odráží jejich zásluhy o rozvoj naší praxe. Libor Prokeš i Petr Syrovátko jsou velmi zkušenými advokáty s rozsáhlými klientskými kontakty a neoddiskutovatelnou expertizou v oblasti nemovitostí v případě Libora a sporné agendy v případě Petra. Vedle nedávného povýšení Jana Kotouse (na pozici counsel) je toto další důležitý a jistě ne poslední krok k tomu, abychom se stali na tuzemském trhu vedoucí mezinárodní kanceláří, zejména v transakčním poradenství, v projektech a v oblasti významných soudních sporů. Pavel Srb je nepochybně naším výrazným talentem hlavně v oblasti nemovitostních transakcí."

Libor Prokeš a Pavel Srb k tomu dodali: „Jsme velice rádi, že můžeme být součástí týmu Wolf Theiss a podílet se na pokračujícím růstu a rozvoji pražské kanceláře. Zejména v oblasti nemovitostí se naše kancelář v poslední době podílela hned na několika významných transakcích na českém trhu, čehož si velice vážíme a vnímáme naše jmenování nejen jako ocenění dosažených úspěchů, ale i jako výzvu do budoucna. Věříme, že tento trend bude i nadále pokračovat." Petr Syrovátko komentoval rozhodnutí takto: „Osobně vnímám povýšení jako ocenění rozvoje litigační praxe pražské kanceláře Wolf Theiss, která se v posledních letech významně zviditelnila na lokálním i regionálním trhu. Pro mě osobně se poté jedná o silnou motivaci pro další práci i závazek k pokračujícímu rozvoji naší litigační praxe v regionu."

Libor Prokeš má více než 17 let zkušeností v České republice. Mezi hlavní oblasti, kterými se zabývá, patří oblast fúzí a akvizic, nemovitostí a restrukturalizace společností. Má rovněž bohaté zkušenosti z oblasti průmyslových práv a ochrany duševního vlastnictví, soutěžního práva, IT práva a zastupování klientů před řádnými a rozhodčími soudy, včetně Ústavního soudu České republiky. Před příchodem do Wolf Theiss pracoval v německé právní společnosti Noerr, poté působil dva roky jako vedoucí právního oddělení společnosti BTL Group (přední výrobce zdravotnického vybavení). Libor je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (JUDr., Ph.D.).

Petr Syrovátko se specializuje zejména na vedení sporů a arbitráže a řadu let působí jako vedoucí právník zodpovědný za tuto agendu v pražské kanceláři Wolf Theiss. Rovněž se podílí na řadě fúzí a akvizic, zejména s jurisdikčním přesahem do německy hovořících zemí. Společně s Liborem Prokešem i Pavlem Srbem se zaměřuje také na poskytování poradenství německy hovořícím klientům, kde čerpá své zkušenosti z řady studijních pobytů v Německu. Petr pracuje v advokacii od roku 2003 a je advokátem od roku 2008. Před příchodem do Wolf Theiss působil v advokátní kanceláři BBH a rovněž jako podnikový právník v zahraniční bance. Petr absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (JUDr., Ph.D.) a Universität Passau v Německu (LL.M.).

Pavel Srb působí v kanceláři WOLF THEISS již od roku 2008. Zaměřuje se především na poradenství v oblasti fúzí a akvizic, práva nemovitostí a akvizičního financování. Má rovněž bohaté zkušenosti s poskytováním právních služeb v rámci komplexních vnitrostátních i přeshraničních transakcí v různých obchodních odvětvích. Kromě magisterského titulu z Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně získal i titul LL.M. na Univerzitě v Kostnici.

O FIRMĚ WOLF THEISS

Společnost Wolf Theiss, založená v roce 1957, je jednou z předních evropských právních firem působících ve střední, východní a jihovýchodní Evropě v oblasti mezinárodního obchodního práva. 340 právních poradců Wolf Theiss ve 13 kancelářích v Albánii, Rakousku, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku, ve Slovinsku a na Ukrajině zastupuje místní i mezinárodní banky, pojišťovny a společnosti v sektoru průmyslu, obchodu a služeb. Propojením práva a obchodu nachází Wolf Theiss komplexní a konstruktivní řešení s využitím svého rozsáhlého právního, finančního a obchodního know-how.

www.wolftheiss.com

Pro více informací prosím kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Tomáš Hečko
Account Director
tel.: +420 222 927 12
gsm.: +420 731 603 60
e-mail: tomas.hecko@crestcom.cz

Crest Communications, a.s.
Daniel Sommer
Account Executive
tel.: +420 222 927 107
gsm : +420 778 543 041
e-mail: daniel.sommer@crestcom.cz

Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1

www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Libor Prokes.jpg
Libor Prokeš
Pavel Srb.jpg
Pavel Srb
Petr Syrovátko.jpg
Petr Syrovátko
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.