SK CZ EN

HOSPODÁŘSKÉ VÝSLEDKY 2023: VÝROBCE OLOMOUCKÝCH TVARŮŽKŮ NAVÝŠIL OBRAT I ČISTÝ ZISK

Publikované dňa: 14. 5. 2024 13:38 OLOMOUCKÉ TVARŮŽKY

Společnosti A.W. spol. s r. o., která vyrábí tvarůžky pod značkou Olomoucké tvarůžky, navýšila v roce 2023 meziročně obrat o 2,2 % na 419 mil. Kč. Pozitivní výsledky pokračovaly také v 1. kvartálu 2024. Výrobce jediného původně českého zrajícího sýra zaměstnává ve výrobním závodě v Lošticích 180 lidí a ve střednědobém horizontu má v plánu vybudování nového výrobního závodu s navýšenou kapacitou.

Společnosti A.W. spol. s r. o. vykázala za rok 2023 navýšení obratu o 2,2 % na 419 mil. Kč. „Na výši našeho obratu i zisku měly v loňském roce vliv strategické změny a opatření v souvislosti se snížením provozních nákladů, zvýšením efektivity výrobního procesu a stabilizací kvality výroby ve 2. polovině roku 2023. K dobrému výsledku přispěl, kromě stabilní a dlouholeté spolupráce se všemi hlavními odběrateli z řad obchodních řetězců, zpracovatelů Olomouckých tvarůžků a velkoobchodů, také dobrý výkon našich podnikových prodejen, které tradičně nabízí celý sortiment Olomouckých tvarůžků a výrobků z nich. Potěšilo nás, že jsme na konci minulého roku úspěšně obhájili mezinárodní certifikaci IFS na vyšší úrovni, což je jeden z nejpřísnějších potravinářských certifikátů z hlediska kvality a bezpečnosti výroby vůbec,“ popisuje Michal Pavelka, generální ředitel a CEO společnosti A. W. spol. s r. o., a doplňuje: „Pozitivní jsou ekonomické výsledky také za první kvartál letošního roku. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2023 dosahujeme růst v objemu prodaných tvarůžků.“

Výrobce tvarůžků pod značkou Olomoucké tvarůžky pokračuje v roce 2024 s přípravou strategické investice do nového závodu na vlastních pozemcích v Lošticích. „V současnosti probíhají projekční práce na vybudování inženýrských sítí, finalizujeme technologickou a architektonickou studii a připravujeme se na zadání projektové dokumentace pro stavební povolení k nové investici,“ doplňuje Michal Pavelka. Oproti stávajícímu stavu výrobních kapacit by realizace nových výrobních prostor měla přinést navýšení kapacity při max. vytížení až o 70 %. Předpoklad zahájení výstavby je v horizontu dvou až tří let.

V současné době je prioritou společnosti A. W. spol. s r. o. uspokojení poptávky zákazníků po Olomouckých tvarůžkách ve stávajících regionech v České republice. Část produkce směřuje na Slovensko a menší objem pak také do Maďarska a Polska. Kompletní sortiment více než třiceti různých tvarových a hmotnostních variant Olomouckých tvarůžků je v nabídce čtyř podnikových prodejen v Lošticích, v Olomouci, v Brně a v Ostravě. Základní řada tvarůžkových výrobků je k dostání ve vybraných obchodních řetězcích a dalších maloobchodních prodejnách po celé České republice.

Olomoucké tvarůžky se vyrábějí z netučného kyselého tvarohu, který je základní surovinou pro jejich výrobu. Obsahují plnohodnotné bílkoviny, vápník a díky malému obsahu tuku mají nízkou energetickou hodnotu. Jedinečné chuťové a výživové vlastnosti Olomouckých tvarůžků ocenila v roce 2010 Evropská komise, která jim udělila chráněné zeměpisné označení. Bohatou historii výroby tvarůžků je možné prozkoumat v Muzeu Olomouckých tvarůžků, které je otevřené přímo vedle výrobního závodu v Lošticích.

Prílohy

Obrázky
Foto_Společnost A.W. spol. s r. o._Výrobce Olomouckých tvarůžků_1.jpg
Foto_Společnost A.W. spol. s r. o._Výrobce Olomouckých tvarůžků_1.jpg
Foto_Společnost A.W. spol. s r. o._Výrobce Olomouckých tvarůžků_2.jpg
Foto_Společnost A.W. spol. s r. o._Výrobce Olomouckých tvarůžků_2.jpg
Foto_Společnost A.W. spol. s r. o._Výrobce Olomouckých tvarůžků_3.jpg
Foto_Společnost A.W. spol. s r. o._Výrobce Olomouckých tvarůžků_3.jpg
Foto_Společnost A.W. spol. s r. o._Výrobce Olomouckých tvarůžků_4.jpg
Foto_Společnost A.W. spol. s r. o._Výrobce Olomouckých tvarůžků_4.jpg
Foto_Společnost A.W. spol. s r. o._Výrobce Olomouckých tvarůžků_5.jpg
Foto_Společnost A.W. spol. s r. o._Výrobce Olomouckých tvarůžků_5.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.