SK CZ EN

DACHSER ROZŠÍŘIL SPOLUPRÁCI SE SPOLEČNOSTÍ HEMPEL V MAĎARSKU

Publikované dňa: 19. 9. 2016 13:24 DACHSER CZECH REPUBLIC

Mezinárodní logistický provider DACHSER nově zajišťuje pro společnost Hempel, předního světového výrobce průmyslových barev, distribuci nebezpečného zboží sběrnou službou po celém Maďarsku. Po přímých dodávkách produktů z výroby v České republice se spolupráce rozšířila i na zásobování maďarského trhu z konsignačního skladu Hempelu v Budapešti.

DACHSER poskytuje logistické služby společnosti Hempel již od roku 2006 a výrobky distribuuje sběrnou službou po České republice, na Slovensko a do Maďarska. Nově převzal DACHSER v Maďarsku také dodávky sběrnou službou z konsignačního skladu Hempelu v Budapešti, který slouží k pokrytí okamžitých potřeb maďarského trhu. Výrobky společnosti Hempel zahrnují barvy pro loďařský průmysl, logistické a průmyslové budovy či stavby dopravní infrastruktury, jako jsou například mostní konstrukce a také vodou ředitelné barvy určené pro interiérové nátěry. Většina výrobního sortimentu musí být přepravována v souladu s Evropskou dohodou o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí (ADR).

„Těší nás, že jsme se osvědčili natolik, že nám náš zákazník, společnost Hempel, umožňuje růst společně s ním a rozšířit poskytované portfolio i o další služby v Maďarsku,“ říká Ing. Jan Polter, MBA, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a. s., a dodává, „naši kolegové z Maďarska tak navázali na léta úspěšné spolupráce v exportech z České republiky.“

DACHSER má v Maďarsku ve městě Pilisvörösvár poblíž Budapešti, nejmodernější sklad pro nebezpečné zboží, splňující SQAS (Systém hodnocení bezpečnosti a kvality) v přepravních a skladovacích službách, a také místní síť sběrné služby je uzpůsobená pro přepravu nebezpečného zboží. „Díky vlastním IT systémům umožňují naše on-line nástroje kontrolu kompatibility zboží přepravovaného v jedné soupravě a zároveň nabízí i vysoký uživatelský komfort pro zákazníky, ať už jde o snadné zadávání zakázek na přepravu nebo sledování zásilek v reálném čase. To všechno samozřejmě využívá i Hempel pro tzv. národní distribuci po celém Maďarsku,” vysvětluje Jan Polter.

„Společnost DACHSER je pro nás partnerem, který realizuje naše představy o kvalitních logistických službách přesně tak, jak jsme se dohodli. Ačkoliv se to nezdá, kvalita a férový přístup jsou na trhu stále nedostatkovým zbožím, proto si spolupráce s DACHSEREM ceníme,“ říká Ing. Alexander Popély, obchodní ředitel Hempel (Czech Republic) s.r.o.

Společnost Hempel má v Maďarsku silné zastoupení a její barvy zdobí například fotbalový stadion GROUPAMA ARENA v Budapešti, přístav Gönyü u Györu nebo nově plavecký stadion Dagály v Budapešti. Ten se staví na Margaretině ostrově na Dunaji, jeho fasáda má tvar zlatých vln a příští rok bude hostit Mistrovství světa plaveckých sportů.

Základní informace o společnosti DACHSER v České republice

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.

DACHSER disponuje více než 50 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává téměř 500 lidí.

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jak v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává 26 500 lidí ve 428 pobočkách ve 43 zemích světa. Za rok 2015 zrealizoval přepravu 78,1 milionu zásilek. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2015 činil 5,64 miliardy eur. Pro více informací navštivte www.dachser.cz.

Základní informace o společnosti Hempel

Společnost Hempel je předním světovým dodavatelem nátěrových hmot pro průmysl, lodě, kontejnery a jachty a dekorativních nátěrů. Zaměřuje se na výzkum a vývoj pokrokových výrobních technologií a profesionální poradenství v oblasti nátěrových hmot a svým zákazníkům pomáhá prodloužit životnost i pěkný vzhled jejich majetku. Vždy se snaží pro své zákazníky vytvořit nadstandardní přidanou hodnotu. Společnost věří, že odvětví nátěrových hmot by mělo přispívat k vytvoření lepšího životního prostředí. Proto investuje do pokrokových, vodou ředitelných výrobků a do inovativních technologií s cílem pomoci zákazníkům snížit spotřebu paliv, omezit emise a splnit jejich cíle v oblasti ochrany životního prostředí. Společnost Hempel zaměstnává 5 000 zaměstnanců ve více než 45 zemích světa. Pro více informací navštivte www.hempel.cz.

Pro více informací prosím kontaktujte:

DACHSER Czech Republic a.s.

Ing. Jan Polter, MBA
Obchodní a marketingový ředitel
tel.: +420 312 291 842
e-mail: jan.polter@dachser.com

www.dachser.cz

DACHSER Czech Republic a.s.

Ing. Tereza Valentová

Marketing & PR

tel.: +420 312 291 880

e-mail: tereza.valentova@dachser.com

www.dachser.cz

Crest Communications a.s.

Andrea Pitronová

Account Director
tel.: +420 222 927 111

e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz

www.crestcom.cz

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.