SK CZ EN

DACHSER JMENOVAL VÝKONNÉHO ŘEDITELE PRO POZEMNÍ PŘEPRAVY V NĚMECKU

Publikované dňa: 13. 10. 2016 13:51 DACHSER CZECH REPUBLIC

DACHSER povýšil korporátního ředitele kontraktní logistiky Alexandra Tonna (43) na pozici Managing Director European Logistics Germany. Od ledna 2017 tak bude řídit obchodní aktivity 38 německých poboček divize European Logistics (pozemní přepravy a kontraktní logistika pro průmyslové zboží). Alexander Tonn je podřízen Michaelu Schillingovi, COO Road Logistics a zástupce předsedy výkonné rady, od kterého převezme novou pozici na konci tohoto roku.

Alexander Tonn vystudoval business management a pracuje u společnosti DACHSER již od roku 1999. Po zahájení své kariéry v oddělení kontrolingu vedl kontraktní logistiku v největší pobočce společnosti na světě v německém Memmingenu. Později zde navíc převzal místo vedoucího spedice a zástupce vedoucího pobočky. V roce 2014 změnil Alexander Tonn své působiště a nastoupil do centrály společnosti, kde je zodpovědný za mezinárodní rozvoj obchodních aktivit v oblasti skladování a služeb s přidanou hodnotou. Tuto pozici bude Alexander Tonn jako korporátní ředitel pro kontraktní logistiku zastávat i nadále.

„Úspěchy DACHSERU spočívají v podnikatelských aktivitách poboček kombinované s centrálním řízením logistické sítě, které je založené na trvale udržitelném rozvoji," říká Michael Schilling, COO Road Logistics společnosti DACHSER. „Alexander Tonn zná celé široké spektrum našeho byznysu a tím je dokonale vybavený pro to, aby mohl cíleně rozvíjet divizi European Logistics Německo a podporovat růst naší společnosti na německém trhu. Jeho pozice zahrnuje především intenzivní spolupráci s obchodní oblastí Air & Sea Logistics - to proto, aby mohly být naplánovány a realizovány integrované dodavatelské řetězce pro malé a střední společnosti našich zákazníků ve smyslu strategie DACHSER Interlocking."

Obchodní oblast Road Logistics společnosti DACHSER pod vedením COO Michaela Schillinga se dělí na pět divizí, které vedou výkonní ředitelé:
European Logistics Germany (Alexander Tonn), Food Logistics (Alfred Miller), která je na německém trhu také velmi silně zastoupená, European Logistics North Central Europe (Wolfgang Reinel), European Logistics France & Maghreb (Frédéric Dumort), European Logistics Iberia (Juan Quintana). Obchodní oblast Road Logistics dosáhla v roce 2015 obratu ve výši cca 4,2 miliardy euro, z toho 3,4 miliardy euro vygenerovala divize oblast European Logistics.

Základní informace o společnosti DACHSER v České republice

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
DACHSER disponuje více než 50 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává téměř 500 lidí.

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jak v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává 26 500 lidí ve 428 pobočkách ve 43 zemích světa. Za rok 2015 zrealizoval přepravu 78,1 milionu zásilek. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2015 činil 5,64 miliardy eur. Pro více informací navštivte www.dachser.cz.


Pro více informací prosím kontaktujte:

DACHSER Czech Republic a.s.
Ing. Jan Polter, MBA
Obchodní a marketingový ředitel
tel.: +420 312 291 842
e-mail: jan.polter@dachser.com
www.dachser.cz

DACHSER Czech Republic a.s.
Ing. Tereza Valentová
Marketing & PR
tel.: +420 312 291 880
e-mail: tereza.valentova@dachser.com
www.dachser.cz

Crest Communications a.s.
Andrea Pitronová
Account Director
tel.: +420 222 927 111
e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Dachser Alexander Tonn kl.jpg
DACHSER_Alexandr Tonn_nový výkonný ředitel pro pozemní přepravy v Německu
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.