CZ SK EN

JESTICO + WHILES

http://www.jesticowhiles.com

Architektonická kancelář Jestico + Whiles (společnost ve svém názvu využívá symbol plus - nepoužívejte, prosím, samohlásku „a" nebo symbol &) byla založena v roce 1977 v Londýně a postupně se vyprofilovala jako přední architektonická společnost se zaměřením na architekturu, interiérový design a územní plánování, která realizuje projekty napříč Evropou, v Austrálii, Africe, Indii a na Středním východě. V roce 1992 společnost otevřela jako jedinou pobočku mimo domácí trh kancelář v České republice. Pražská pobočka zaštiťuje aktivity společnosti na klíčových trzích ve střední a východní Evropě, mezi které patří Česká republika, Slovensko, Polsko, Rusko, Německo a Chorvatsko, ale také na Zanzibaru či v Nizozemsku. Portfolio společnosti je velmi široké: zahrnuje pětihvězdičkové hotely a restaurace, veřejné stavby (univerzitní kampusy, školy, muzea či autobusová a vlaková nádraží) či fit-out řešení kancelářských prostor. Zabývá se také rekonstrukcemi původních historických budov a územním plánováním rezidenční výstavby.

 

 

Tiskové zprávy

Vydáno dne: 13. 3. 2017 13:05 JESTICO + WHILES

House 19 je energeticky šetrný rodinný dům s nulovou uhlíkovou stopou, který se nachází v hrabství Buckinghamshire severovýchodně od Londýna. Je vynikajícím příkladem současného udržitelného designu, který může skvěle zafungovat i v kontextu starobylého historického města jako je Old Amersham. Důmyslná orientace domu na pozemku, jeho tvar, zahrada evokující divokou louku či využití environmentálních prvků a lokálních materiálů elegantním a moderním způsobem podtrhuje přirozenou krásu místa na dohled Chilternských kopců. Dům ocenil i Královský institut britských architektů (RIBA), který britsko-české architektonické kanceláři Jestico + Whiles udělil ocenění RIBA South Awards 2016.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 22. 11. 2016 13:25 JESTICO + WHILES

Britsko-česká architektonická kancelář Jestico + Whiles slaví čtvrt století od své první realizace na českém trhu. Byla jednou z vůbec prvních zahraničních architektonických společností (a zároveň první z Velké Británie), které začaly působit v porevoluční Praze. Její tým, čítající desítky architektů a interiérových designerů, realizuje široké spektrum projektů po celém světě. Za mimořádný design a architekturu společnost získala již více než 150 zahraničních a národních ocenění. Mnohaletá praxe, odborné znalosti a know-how mezinárodní architektonické kanceláře v kombinaci s nezbytnou lokální zkušeností opravňují Jestico + Whiles, aby zhodnotila současné trendy v oblasti architektury v ČR a vyjádřila se k aktuálním otázkám, mezi které patří například brexit anebo situace kolem pražského Metropolitního plánu.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 11. 5. 2016 11:21 JESTICO + WHILES

Projekt kombinuje ekologickou udržitelnost s autenticitou zanzibarské kultury. Ostrov koření - tak se odedávna nazýval Zanzibar, proslulý pěstováním koření jako je hřebíček, skořice a muškátový oříšek. V současnosti, s rostoucím vlivem turismu, je znám především díky bílým plážím, nádherným korálovým útesům ideálním pro potápění a bohaté fauně a flóře. Zanzibar je společný název pro dva ostrovy při východoafrickém pobřeží, které omývá Indický oceán. Zuri Zanzibar Hotel & Resort vznikne na severním okraji většího z nich, který se svahilsky nazývá Unguja.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 21. 3. 2016 11:03 JESTICO + WHILES

Tuzemský kancelářský trh má ekonomickou krizi zřejmě definitivně za sebou. Svědčí o tom rostoucí investice společností do moderních kancelářských prostor a snaha maximálně zatraktivnit pracovní prostředí pro své zaměstnance. V krizových letech se kanceláře téměř nijak nemodernizovaly, ale pouze udržovaly. Poslední měsíce se však trend zcela obrací. Česká ekonomika v loňském roce patřila mezi nejrychleji rostoucí ekonomiky v Evropě a velmi příznivá je i prognóza pro letošní rok. Úspěšné společnosti vnímají budoucnost velmi pozitivně a s tím, jak se jim daří, se nebojí investovat ani do vlastního rozvoje. Expandují do nových větších prostor anebo rekonstruují současná pracoviště s cílem vybudovat komfortní kanceláře, ve kterých se jejich zaměstnanci budou cítit dobře. Neváhají přitom spolupracovat s odborníky na interiérový design, kteří dokáží pozitivně ovlivnit pracovní výkon i psychické nastavení zaměstnanců prostřednictvím vhodného výběru barev, materiálů, nábytku či osvětlení. Kancelářský segment rychle dohání zameškaný vývoj a je zřejmé, že společnosti si již plně uvědomují význam, jaký má pracoviště na udržení klíčových zaměstnanců a výkonnost firmy.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 25. 2. 2016 14:31 JESTICO + WHILES

Impulsem pro realizaci přístavby byla nedostatečná kapacita školky, jejíž stávající budova vznikla v 70. letech minulého století. Projekt byl součástí rozsáhlých investic dobřichovické radnice do vzdělávacích zařízení, kdy kromě mateřské školy byla nedávno přístavbou rozšířena i škola základní. Konstrukční systém složený z inovativních prefabrikovaných dřevěných panelů umožnil, aby mohla být kostra budovy hotova za pouhé 3 týdny.

Zobrazit celou zprávu
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: management@crestcom.cz
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: info@crestmorava.cz
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: management@crestcom.sk
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.