INVESCO

resources/f/klienti/181/logo/Invesco_Global_Logo_Blue_Pos_RGB.jpg

https://www.invesco.com/corporate

Invesco Asset Management Deutschland GmbH, Invesco Asset Management Österreich - pobočka pobočky Invesco Asset Management Deutschland GmbH- jsou součástí Invesco Ltd., společnosti pro správu aktiv se spravovanými aktivy v hodnotě více než 1 593 miliard USD (k 31. říjnu 2021).

V případě jakýchkoli dotazů nebo potřeby dalších informací se obraťte na společnost Invesco Asset Management Deutschland GmbH, Valentin Jakubow, telefon +49 69 29807-311.

Obsažené informace nepředstavují investiční doporučení ani jiné poradenství.

Prognózy a výhledy trhu uvedené v tomto materiálu jsou subjektivní odhady a předpoklady vedení fondu nebo jeho zástupců. Mohou se kdykoli změnit bez předchozího upozornění. Nelze zaručit, že se prognózy uskuteční podle předpokladů.

Vydavatelem těchto informací v České republice je společnost Invesco Asset Management Deutschland GmbH, An der Welle 5, D-60322 Frankfurt nad Mohanem.

Tlačové správy

Publikované dňa: 14. 11. 2025 9:05 INVESCO

Paul Jakcson, hlavní globální analytik společnosti Invesco

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 4. 11. 2025 12:21 INVESCO

Minulý týden se Federální výbor pro otevřený trh Federální rezervní banky USA rozhodl snížit cíl své politiky o 25 bazických bodů na rozsah 3,75 %–4,00 %. To bylo finančními trhy očekáváno.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 22. 10. 2025 10:40 INVESCO

Díky rozložení splatnosti dluhopisů mohou dluhopisová portfolia nabídnout jistou míru stability a přizpůsobit se měnícím se podmínkám (prostřednictvím pravidelných peněžních toků). To investorům pomáhá udržet svůj směr bez ohledu na pohyby úrokových sazeb.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 14. 10. 2025 12:04 INVESCO

Globální trhy v září 2025 zažily různé výsledky, navzdory politickým i ekonomickým překážkám. Centrální banky se rozcházely ve svých přístupech, americký Federální rezervní systém poprvé v tomto roce snížil sazby, zatímco Bank of England a Evropská centrální banka udržely kvůli přetrvávajícím obavám z inflace sazby na stejné úrovni. Dluhopisové trhy reagovaly příznivě, úzkými spready a pozitivními výnosy u státních i korporátních dluhopisů, zatímco asijsko-pacifické a rozvíjející se trhy těží z síly technologického sektoru a podpůrných politických signálů. 

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 1. 10. 2025 13:10 INVESCO

Podle nás by globální ekonomika mohla zrychlit, a to navzdory zpomalení americké ekonomiky a je pozitivní, že Fed se chystá zahájit rychlé uvolňování měnové politiky. Domníváme se také, že inflace již neklesá, že některé centrální banky se blíží konci svých cyklů uvolňování měnové politiky a že geopolitická rizika zůstávají vysoká. Po nedávném silném růstu některých aktiv v rámci naší modelové alokace snižujeme riziko aktiv tím, že aktiva s vysokým výnosem (HY) podvažujeme a hotovost posouváme na neutrální úroveň. Obrázek 1 ukazuje, že očekáváme nějakou odměnu za podstoupení rizika v příštích 12 měsících výnosu, a obrázek 2 ukazuje, že mezi rizikovějšími aktivy upřednostňujeme REIT, komodity a akcie mimo USA. Mezi defenzivními aktivy preferujeme bankovní úvěry, které podle nás stále nabízejí atraktivní poměr rizika a výnosu,“ vysvětluje Paul Jackson, globální ředitel výzkumu alokace aktiv společnosti Invesco.

Zobraziť celú správu
Súčasní klienti
Referenční klienti