CZ SK EN

Tiskové středisko

Vydáno dne: 28. 11. 2023 15:07 FIDELITY INTERNATIONAL

Podle světového ekonomického fóra je ubývání přírody jedním z nejzávažnějších rizik, kterým bude lidstvo v příštím desetiletí čelit, a je považováno za významné systematické riziko. Řešení tohoto problému je proto v rámci strategie udržitelnosti jednou z hlavních priorit společnosti Fidelity International („Fidelity“). V souladu s ambicemi v oblasti udržitelnosti společnost Fidelity učinila další krok ve svém závazku řešit ubývání přírody, když zveřejnila svůj plán ochrany přírody v dokumentu Nature Roadmap.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 28. 11. 2023 13:30 PSN

Projekt Vanguard pomalu spěje ke svému dokončení, k němuž má dojít začátkem příštího roku. Společnost PSN nachystala v minulosti ve spolupráci s předními českými designéry Ivankou Kowalski, studiem OOOOX či SKULL studio několik vzorových loftů a nyní přidává poslední. Ten navrhla renomovaná architektka Michaela Záhorovská. Loft Family ukazuje, jak lze v surovém industriálním prostoru vytvořit útulný domov pro rodinu s dětmi.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 28. 11. 2023 9:39 TPA

Každým rokem se v rámci žebříčku Czech TOP 100 uděluje ocenění za nejlepší výroční zprávy a časopisy. Tradičně tomu bylo i v letošním roce, kdy Zvláštní cenu TPA za výroční zprávu získala nezisková organizace SOS dětské vesničky, z.s. Organizace pomáhá ohroženým dětem, kterým hrozí odebrání z péče vlastní rodiny, nebo které ve vlastní rodině zůstat nemohly a vyrůstají v rodině náhradní. Slavnostní předání ceny se uskutečnilo 23. listopadu 2023 v Schebkově paláci, kde ocenění předal Radek Stein, partner TPA.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 27. 11. 2023 12:30 UBM Development Czechia

27.11.2023 / Výškové stavby ze dřeva jsou v zahraničí stále častějším trendem. Staví se celé čtvrti s dřevěnými bytovými domy, školami, školkami, sportovní haly, administrativní a veřejné budovy. Investoři volí dřevo jako hlavní konstrukční materiál pro jeho ekologičnost a udržitelnost. V České republice většímu rozvoji dřevostaveb dosud bránila nedotažená legislativa, která neumožňovala stavět budovy vyšší než čtyři podlaží, tj. 12 metrů požární výšky. Ze společně deklarované potřeby ke změně legislativních omezení vznikla na jaře Platforma pro udržitelné stavebnictví ze dřeva, kterou iniciovala developerská společnost UBM Development Czechia společně s architektonickou a realizační společností se zaměřením na dřevostavby Prodesi/Domesi.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 27. 11. 2023 12:18 Wilo

V rámci letošního hodnocení udržitelnosti byla společnost Wilo vyznamenána prestižní platinovou medailí od EcoVadis. Jedná se o nejvyšší možné ocenění, které bylo možné získat. Společnost ji získala především za celkový přístup k udržitelnosti, která je pro Wilo jednou z nejdůležitějších strategických priorit. Vysoce hodnocená byla také uhlíková neutralita, kterou dosáhly její evropské výrobní závody. Společnost oproti minulému roku obdržela ještě vyšší hodnocení v kategorii veřejných zakázek. Nadnárodní společnost Wilo působí v České republice od roku 1994, kde nyní chystá zásadní investice do solárních panelů a flotily elektromobilů. Kromě toho aktivně podporuje program pro výměnu starých, energeticky neefektivních čerpadel, což představuje klíčový krok ke snížení spotřeby elektrické energie v budovách. To přináší výhody jak pro uživatele, tak pro životní prostředí.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 27. 11. 2023 11:25 PLANRADAR SLOVENSKO

Projektové riadenie v stavebníctve je jednou z najnáročnejších a zároveň najdôležitejších súčastí každého projektu. V čase, keď rastú náklady na financovanie, ubúda kvalifikovaných pracovníkov, stavebné materiály sú stále drahšie a dopyt klesá, je nutná zmena. Dlhodobo zavedené procesy je potrebné prehodnotiť a využiť technologické možnosti dnešnej doby, aby sme zostali konkurencieschopní. Iba tie spoločnosti, ktoré budú spôsobilé dynamicky a adekvátne reagovať na vzniknuté zmeny, v budúcnosti zaznamenajú najrýchlejšie zotavenie a následný rast. Či už ste čerstvý absolvent vysokej školy, ktorý bol odchovaný novými technológiami, alebo projektový manažér s desiatkami rokov skúseností v stavebníctve, nastupujúci digitálny revolúcia v projektovom manažmente (ďalej len PM) zmení spôsob vašej práce. Ivan Petráš, expert spoločnosti PlanRadar zameriavajúci sa na digitalizáciu procesov počas výstavby a správy realitných projektov, odkrýva, akých konkrétnych oblastí sa dotkne.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 27. 11. 2023 11:12 ENERGY FINANCIAL GROUP

Využívání energie z obnovitelných zdrojů přináší významné ekonomické úspory. Výsledky nedávné analýzy Mezinárodní agentury pro obnovitelnou energii (IRENA) ukázaly, že v roce 2022 měly přes čtyři pětiny všech nově zavedených obnovitelných zdrojů energie nižší náklady než elektřina vyrobená z fosilních paliv. Zelené zdroje energie tak pomohly v loňském roce snížit celkové náklady na výrobu elektřiny celosvětově nejméně o 520 miliard dolarů.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 27. 11. 2023 10:45 FinGO

Praha 27. listopadu 2023 – Chtěli byste svým dětem naspořit nějaké peníze? Na bydlení, první auto, zahraniční studium nebo do začátku podnikání? Neváhejte dlouho a investujte – čas hraje jen a jen ve váš prospěch.

Zobrazit celou zprávu
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.